12.04.2019, 09:52 | czytano: 3067

Grywałd bez sołtysa. Wsią będzie rządził wójt?

Grywałd został bez sołtysa. Jego obowiązki prawdopodobnie przejmie wójt.
W ostatnią niedzielę w gminie Krościenko mieszkańcy wybierali sołtysów i rady sołeckie. Jednak w sołectwie Grywałd wybory nie odbyły się, bo nie było chętnych do kandydowania.
– Grywałd nie ma sołtysa. Należy ustalić, kto będzie odpowiedzialny za kierowanie sołectwem. Przecież nie można zaniedbać np. funduszu sołeckiego. Myślę, że wójt będzie sprawował tę rolę. Jeżeli tak będzie, to postaram się jak najlepiej wypełniać rolę sołtysa dodatkowo. Bez wynagrodzenia oczywiście – poinformował na ostatniej sesji Rady Gminy
w Krościenku wójt Jan Dyda.

Przez wiele sołtysem wsi był Edward Ponicki. Jednak w tym roku zrezygnował z kandydowania w wyborach. Próbowaliśmy porozmawiać o powodach jego decyzji, ale odmówił udzielenia jakichkolwiek informacji.

ao/
zobacz także
komentarze
maverick12.04.2019, 23:41
Myślę że to w żadnym wypadku nie wójt powinien sprawować tę rolę, tylko ten radny z Grywałdu który miał najlepszy wynik wyborczy w czasie ostatnich wyborów do Rady Gminy. Naprawdę, kto jak kto, ale wójt powinien się zdystansować od tej sprawy, a nie polecać swoją osobę na pełnienie tej funkcji ("bez wynagrodzenia oczywiście", no ale "przecież nie można zaniedbać np. funduszu sołeckiego" - oto macie wójta Dydę w całej okazałości).
sdw12.04.2019, 21:00
Krótko mówiąc Pieniny się wyludniają. Brak pracy, a z sołtysowania nikt nie wyżyje, dobre dla starych dziadków, którzy i tak mają to wszystko ?? . Stąd się bierze 60% poparcia w wyborach, bo nie ma na kogo głosować.
:/12.04.2019, 16:42
Tak wspaniała współpraca z mieszkańcami że nikt się nie chce podjąć?Takie czasy tych do gadania i krytykowania dużo tylko tych do roboty nie ma.
Prawdziwek12.04.2019, 10:04
Wojt napewno bedzie dobrze zarzadzal wsia Grywald, szczegolnie zd przez 4 lata co juz jest na stanowisku to nic dla tej wsi nie zrobil. Nawet drogi zadnej nie wyremontowal nie mowiac o innych inwestycjach.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl