16.04.2019, 14:45 | czytano: 4793

Uczniowie z Balzera wspierają strajkujących nauczycieli

Fot. Piotr Korczak
ZAKOPANE. Uczniowie Liceum im. Oswalda Balzera z klas maturalnych postanowili odpowiedzieć na strajk nauczycieli. Przygotowali baner i przyszli pod szkołę wykazać wsparcie dla pedagogów. Jest to ich własna inicjatywa.
Jak mówią uczniowie, rozumieją dlaczego ich nauczyciele strajkują. Mają świadomość, że walczą nie tylko o podwyżki, ale także naprawę dużych zaniedbań w oświacie.
- Od wielu lat, od czasu poprzedniego strajku, nic się nie zmieniło i nauczyciele czuję się z tym źle. My czujemy się tak samo. Programy nauczania są przeładowane, przez to nie czujemy się przygotowani do dalszego życia. Próbujemy więc wesprzeć nauczycieli, którzy walczą o to żeby to zmienić - wyjaśniają uczestnicy protestu

Nauczyciele są wzruszeni tym wsparciem. Zostali zaskoczeni przez uczniów. Jak mówi jedna z nauczycielek z komitetu strajkowego, dzisiejszy czyn uczniów zapadnie im w pamięć na wiele lat.

pk/zdj. Piotr Korczak
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Maturzysta24.04.2019, 15:29
..a mnie jest do śmiechu ! Ten czas sam jakoś wykorzystuję na przygotowanie do egzaminów... Pytanie czy zasługuję na wsparcie, czy za kilka tygodni na progu uczelni na POżarcie.... Szanowni moi nauczyciele, żarty się skończyły...
@ Marionetki24.04.2019, 09:01
A po co mieli siedzieć w święta, jak nie ma widowni w szkołach, przed którą można pajacować.. Walka o godność? Durne piosenki, przebieranki, głupie selfiaczki, pizze, kawki i "mega zainteresowanie" swoimi??? uczniami, którzy zostali olani przed egzaminami. Szumne zapowiedzi, nie będzie egzaminów, nie będzie matur, nie będzie promocji do następnych klas.. I wszystko przeszło bez większych problemów. Szach mat.. Wszyscy się z nich śmieją, a maturzyści najgłośniej..
Marionetki18.04.2019, 00:28
Wielka klapa strajku który już się kończy. Bo żaden nauczyciel nigdy w święta nie siedział w pracy. i trzeba go jutro skończyć i zobaczyć jak byłym uczniom idzie praca na kasach w marketach. A tym z obrazka można powiedzieć że to jest ich przyszłość.
papasmerf17.04.2019, 22:12
Ech fajna jest ta lilla zielony róż... Taka to ma mature na głowie ?
Mało nas17.04.2019, 22:07
Uczniowie do nauki.... Mało was - jakbyście byli wnukami tych zaKODowanych dziadków...
Ech jeszcze macie czas na POlityke... Patriota Balcer i hr Zamoyski by się na wasz widok POpłakali...
Następne ofiary Broniarza17.04.2019, 20:54
To już plaga głupoty. Jakby ten strajk był w środku roku szkolnego i nie zagrażał uczniom to rodzice by go poparli no ale z wielu ujemnych cech lewactwa najbardziej wydatną jest głupota.
moim_zdaniem17.04.2019, 19:31
Ciekawe ilu z nich ma rodziców nauczycieli.... oczywiście rodziców niekoniecznie pracujących w liceum pod które przyszli.
NIE dla strajku17.04.2019, 13:44
ciezko to nawet komentowac! szKODa tych mlodych ludzi !Nie rozumieja ze to chodzi o ich przyszlosc a klucze do rozwiazania maja nauczyciele oni klasyfikuja i oni robia im krzywde!Rzad predej czy pozniej zawrze porozumienie a oni moga stracic caly rok ! pOCIAG odjezdza a oni popieraja zadymiarzy ! To strajk polityczny nic nie ma do edukacji i jej sposobie !
Cyrk ze spiewaniem kompromituje nauczycieli przebieranie sie za krowy swinie odbiera powage ! Czy oni nie wiedza ze 500+ dla krowy bedzie wyplacab=ne z ze srodkow UE a nie polskiego budzety!Te srodki dostaja Niemcu Francuzi itd ! Ludzie oni was robia w konia chodzi o wybory i obalenie rzadu !Nie o dobro uczniow i szkoly ! wstyd nauczyciele zwolnijcie sie i idzie na kase do marketow skoro tak was to boli !
rekin-rekin17.04.2019, 13:14
Kochana dyrekcjo wzmiankowanej szkoły proszę nie dopuścić tych upośledzonych młodych ludzi do matury, ponieważ nie maja do tego kwalifikacji.
Oni Popierają nie postulaty nauczycieli, ale ich strajk, czyli popierają to by ich nie dopuścić do matury, co jest przewidywalna konsekwencją strajku, a więc popierają to by powtarzali klasę, nie dostali się na studia itp. Są to więc ludzie bez zdolności krytycznego myślenia ulegający medialnym trendom wbrew własnym interesom. ERGO Nie maja kwalifikacji, by zdawać maturę!! Proszę ich odesłać do szkoły specjalnej, gdzie jest ich miejsce. Zresztą "matura to bzdura". Taka Paulina Młynarska ma niższe kwalifikacje niż sprzątaczka w szkole (większość sprzątaczek ma maturę, a Paulinka ma tylko 8 klas podstawówki), a tvny i pudelki nazywają ją dziennikarką. Niech do niej dołączą
nie ślepy17.04.2019, 09:25
Frekwencja jak przystało na KODziarzy! Tyle osób, ile procent macie POparcia w społeczeństwie!
4317.04.2019, 09:12
Mało ich bo tylko oni pewnie się pofatygowali żeby dowiedzieć się o co tu chodzi, no i juz wiedzą. Większość tu komentujących jest z wiadomościami : nauczycielom mało 8000 zł, że mają kartę nauczyciela (choć nawet nie wiedzą co to takiego ), ze 18 godzin tygodniowo itd.
def17.04.2019, 09:02
Podzielmy ilość uczniów popierających - tych na zdjęciu - przez ilość uczniów w szkole, pomnóżmy przez 100 i wyjdzie nam procentowy wskaźnik poparcia. Tak chyba w granicach błędu statystycznego.. Gratuluję kolejnej nieudanej akcji..
Jestem za ale...17.04.2019, 09:01
Jestem za podwyżkami dla nauczycieli ale...
Nie można nie przeprowadzać egzaminów a tym bardziej żeby młodzi ludzie którzy myślą o studiach nie mogli przystąpić do matury, co za nieodpowiedzialność,
Za podwyżkę może powinni pracować trochę dłużej i może czas na prowadzenie lekcji jak obecnie a sprawdzanie zadań w szkole i przygotowanie do następnych lekcji do 16 w miejscu pracy
czyli tylko 8 godzin dziennie, może być tylko 7 godzin dziennie.

Na miejscu maturzystów którzy nie zostaną dopuszczeni do matur przez brak ocen rocznych rozpocząłbym strajk obok nauczycieli przeciw nim.
Nie jestem za pisem.
mbp17.04.2019, 08:40
Biedne dzieci, porównajcie pity roczne waszych biednych nauczycieli z pitami waszych rodziców. W wielu przypadkach będziecie w szoku. Doceńcie rodziców, bo tym pierwszym tylko roszczenia w głowach. Dają się manipulować komuś kogo stan konta stanowi senne marzenie graczy w lotto.
balbus17.04.2019, 08:23
Warto by zadać sobie pytanie którzy to nauczyciele kształcili tych uczniów,że tak w prosty sposób zostali zmanipulowani ,może ulegli presji niektórych niby to ,,nauczycieli",prowadzonych na postronku czerwonego kacyka.Co im mogą przekazać dobrego skoro sami strajkujący nauczyciele schodzą do poziomu krów +,może też innych zwierzaków minus nie obrażając tych ostatnich.Im więcej takich ,,szopek" jakie odstawiacie tym bardziej POkazujecie swoje oblicze. Pełny szacunek,uznanie i podziękowanie dla tych nauczycieli którzy biorą udział w egzaminach i maturach swoich uczniów ,wychowanków.
Smok17.04.2019, 07:36
Wziąłby kto z ZKP, co kojarzy ten kwiat młodziezy spisał z nazwiska na liście i za 5-10 lat byśmy sobie zobaczyli na listę i lokalne markety, ciekawe czy choć dwu, trzech z tej grupy uniknie niewolnictwa i zycia po polsku, po robacku, jak niewolnik, bo tylko takie życie za PO i za PiS'u czeka Polaków.


Także bawcie się dobrze i uwaga bo pan zawsze może skrócić łańuch.
Gorol z gorc17.04.2019, 01:08
Tacy biedni Ci nauczyciele, 24h na dobe w pracy, sprawdziany sprawdzaja, zli rodzice non stop dzwonia, szkola sie w kazdej wolnej chwili, w wakacje ciezko pracuja, w ferie snieg odgarniaja, jak nie dac podwyzki przy tylu godzinach pracy. A co inni maja powiedziec, wyrabiajac pelne nadgodziny, bo tak szef kaze, piatek swiatek, i wakacje. Stajk juz byl zapowiedziany w styczniu. A chore aspiracje placowe wymyslone po to by nie dalo sie ich spelnic. Inni tez zadali, po 500-600 zl podwyzki dostali i jest cisza. A tu 1000 do podstawy czyli tak naprawde 1800. Za 18h tygodniowo + te godziny poswiecone na sprawdziany. Jedynie nauczyciele j.polskiego moga tak twierdzic. Cala reszta to sciema. Strajkujcie dalej, oby rzad sie nie ugial, a wyplaty nie bedzie. I dla czego jak tak wam zle, nie ma wolnych etatow. A bo to matka, ciotka, corka musi miec etat. Z pokolenia na pokolenie. Nikt nie pracuje tak malo jak wy, wstyd mi za was, bo strajkowac wolno, ale nie kosztem dzieci i mlodziezy. Straciliscie caly szacunek !!! I pozwy sie zaczna jak nie dopuscicie do matur, bo juz wiele osob sprawdzilo co moze, a mozma wiele, radcy prawni potwierdzili
:)17.04.2019, 01:01
Dwadzieścia parę lat temu w tej szkole miał być strajk, dyrektorem był pan Zbigniew Szeliga i on powiedział, że w jego szkole nie będzie strajku bo młodzież jest najważniejsza. Szacun dla takich pedagogów.
Właśnie tak uczą nasze dzieci16.04.2019, 22:01
Oni chyba nie wybierają się na studia w sumie kasa czeka w marketach po co się wysilać. Po co zostać nauczycielem jak przecież oni są tacy biedni a i mogli by zrobić jeszcze konkurencję dla swoich ukochanych nauczycieli
Belo16.04.2019, 21:37
Jeśli strajkujący jeszcze nie zrozumieli tego, że są tylko narzędziem w rękach niektórych polityków i samorządowców, zapewne :) także z POdhala, że słowa "wsparcia" od nich płynące służą tylko ich prywatnym celom, to przekonają się wkrótce, jak zostaną "wypluci" przez ten system..Zapomną o nich szybciej niż im się wydaje. Wykrzykniki zostaną na gorzką pamiątkę..
mieszkaniec16.04.2019, 20:48
@maverick
Dla ścisłości nie napisałem o "masowym oddawaniu legitymacji" i że "Solidarność nauczycielska przestała istnieć" to Twoja interpretacja mojego komentarza, a dlaczego oba związki nie występują razem, cóż generalnie Solidarność nie tylko oświatowa ale jako związek jest pro pisowska stąd i to porozumienie. Pani Szydło potrzebowała sukcesu w negocjacjach więc p. Proksa podpisał porozumienie, nie ważne jakie ono jest, ważne, że p. Szydło ogłosiła sukces. Tak na marginesie w mojej ocenie obecna Solidarność coraz bardziej przypomina CRZZ z poprzedniego ustroju.
@ Bundz cyk cyk16.04.2019, 20:05
A to się rodzice strajkujących wykosztują na te pączki dla swoich dorosłych, dojrzałych, i jakże zaradnych dzieci.. Dobre.. A w maju pożyczą na ratki miniratki..
totalna głupota16.04.2019, 19:53
Oby się tylko nie zawiedli ci uczniowie jak nauczyciele ich nie sklasyfikują i będą zmuszeni powtarzać rok? Ciekawe z jakim banerem przyjdą wówczas , a może z kijami ?
maverick16.04.2019, 19:50
@ Mieszkaniec:
Bardzo dziękuję za tę informację. Naprawdę nie wiedziałem że Solidarność nauczycielska de facto przestała istnieć, bo tak interpretuję tę informację o masowym oddawaniu legitymacji (tzn. coś o tym słyszałem, ale nie byłem w stanie w zalewie informacji rozeznać się na ile to było masowe zjawisko z tym żądaniem dymisji p. Proksy itd.). A tak swoją drogą: dlaczego nauczycielska "S" i ZNP nie połączyły się by jednym głosem bronić nauczycieli?
francuski piesek16.04.2019, 19:22
No i ci ? rozpoznawalni? na 100 % maturę będa zdawać za rok,ile z nich między czasie odpadnie ? Naprawdę trzeba być dosyć mocno stuknétym,załozyli sobie jedwabny na szyje,a więcej jak pewnie belfry kopna ten stołek, no ale co zrobić,zmywaki maja zawsze wolne miejsca,tyle tylko ze zagraniczne
Zigi16.04.2019, 18:20
Przyszły lizusy,w każdej szkole taka "elita " jest.Brawo WY.
Janosik16.04.2019, 18:15
Panie elektryk.
Do Wałęsy pijesz?
Piszesz, że świat zmieniały nie tłumy a jednostki
najbardziej inteligentne. Niezbyt ci to wyszło.
A może takie jednostki, którym ktoś pisał scenariusz?
Grażyna Bukowska16.04.2019, 18:01
Śmiech na sali... Rozumiem że w geście solidarności do matur nie przystępujecie droga młodzieży?
mieszkaniec16.04.2019, 17:47
@maverick
Takie pytanie trochę retoryczne: czy Ty naprawdę nie wiesz, że po tym hańbiącym podpisaniu porozumienia ( notabene rządu z rządowym związkiem ) część regionów zażądała dymisji p. Proksy, a wielu członków Solidarności oddało legitymacje. Nadto nauczyciele zrzeszeni w tym związku przyłączyli się do protestu ZNP więc po co piszesz takie banialuki.
Gratulacje dla młodych ludzi.
Bundz cyk cyk16.04.2019, 17:34
Strajkujący mają widoczne poparcie w postaci takich spontanicznych manifestacji, pączków, ciast od rodziców, pełne wsparcie moralne. Niestrajkujący mają za sobą hejt, wyzwiska pod naszym adresem od anonimowych "wspieraczy" i tym się różnimy. Nie możecie się pogodzić z tym, że na wf zawsze wybierali was na końcu, a jak już wybrali to kazali stać z boku żeby było bezpiecznie i jedyne co zostało to anonimowa krytyka, bo znowu jesteście z tyłu i gdzieś z boku. Pozdrawiam wszystkich wspierających strajk.
Kpt16.04.2019, 17:28
A pisowska tv info kłamie od samego rana.Większość widzę to tyle wie ile tam usłyszy i zobaczy.Wczoraj kłamali że święta będą bez wzrostu cen w sklepach a nawet tendencja spadkowa.A każdy widzi co tydzień wszystko w górę.To samo z nauczycielami jedno wielkie oszustwo.
Pedagog specjalny16.04.2019, 17:13
proponuje strajkującym nauczycielom przyjdźcie pracować za ok. 1700 do ośrodka : do pracy z dziećmi niepełnosprawnymi , nauczysz się "STRA,JKUJĄCY" nauczycielu : przewijać je , zmieniać pampersy im , wycierać pupę dźwigać klika razy dziennie z wózka na materac . Nieraz was obrzygają i oplują . A jak coś zawalisz to Cie zwolnią.
W szkole i tak macie dobrze i jaki dajecie wy im przykład pod każdym względem.
szary16.04.2019, 17:09
maverick
zauważ, że większość nauczycieli nie należy do ZNP a mimo to strajkują. Tak samo nauczyciele z Solidarności - strajkują, mimo że ich przewodniczący podpisał porozumienie. A o tym, że 5 regionów Solidarności zażądało odwołania pana Proksy za podpisanie tego porozumienia to nie słyszałeś ? o tym, że większość nauczycieli z solidarności nie zgadza się na to porozumienie ? co, w TVP nie powiedzieli ?
do elektryk16.04.2019, 17:09
Orlęta Lwowskie a nie orlęta lwowskie. A czyli jak ktoś popiera strajkujących jest bohaterem? A jak nie popiera strajku jest antybohaterem? Zaiste, pokrętna logika..
k16.04.2019, 17:08
tłumów nie ma.
Sebastian Olesiak16.04.2019, 17:02
Nie będę się rozpisywał, po prostu gratuluję nauczycielom takich mądrych uczniów.
wtf16.04.2019, 16:26
Jurek POco? Przecież lemingotrolle d***zmiany wystaczą - wy jesteście sobie rękę odgryźć byleby PiS nie rządził :DDD Weź się jeszcze przebierz za krowę i pośpiewaj na YouTube...
elektryk16.04.2019, 16:22
def,
skąd wiesz jakby sie zachowali będąc w takiej samej sytuacji jak orlęta lwowskie ? twoje porównanie jest bez sensu.
Dzisiaj szkoła powinna uczyć tego co będzie za 10- 20 lat - a juz widać, że w takim szybko zmieniającym sie świecie to czego dzisiaj uczy szkoła, przygotowuje do tego co było kilkadziesiąt lat temu. A po ostatniej reformie cofnęło szkołę o kolejne lata w tył.
Uczy się regułek, dat, zdawania testów, zapamiętywania ogromnej ilości informacji która i tak jest łatwo dostępna w każdym telefonie, a nie uczy jak skutecznie wyszukiwać tych informacji, jak je analizować, krytycznie oceniać i odsiewać bzdury, jak tą informację twórczo wykorzystać. Zamiast uczyć jak się szybko samemu nauczyć nowych rzeczy, jak współdziałać w grupie - to powtarza się cały czas schematy wzięte żywcem z XIX wiecznej szkoły. Tak -juz nawet nie z XX wiecznej ale XIX wiecznej. Szkoła obecna przygotowuje odtwórców dawnych stadnych zachowań, dobrych do prostej pracy w montowni, magazynie czy na budowie, a nie uczy kreatywności, indywidualnejgo poszukiwania, planowania i wymyślania, samodzielnego myslenia. Jest wiele raportów i opracowań mówiących jak wygląda szkolnictwo w krajach o najwyższym rozwoju, które już narzucają tempo rozwoju. i jak powinna wyglądać szkoła kształcąca ludzi którszy będą w pełni sił za 10 czy 20 lat. Tylko problem w tym że obecna władza wogóle tego nie zauważa.
Poprzednie rządy też nie były ideałem , ale przynajmniej za czasów PO zlecano przygotowanie takich analiz. (inna sprawa że ich nie wyorzystali) A dzisiaj wszystko sie opiera na "widzi mi się" jednej pani, która chciałaby sprawić aby wszystko wróciło do czasów młodości jej idola -prezesa.
Jak dzisiaj młodzi wychodzą i się burzą, że ta szkoła ich nie przygotowuje do zycia, to najwidoczniej sami widzą że zostają w tyle za rówieśnikami z innych krajów. Dla dużej części to niestety obojętne. I to nie wina nauczycieli. Bo co ma zrobić nauczyciel którego zmusza się do realizowania absurdalnych podstaw programowych, i narzuca pełno biurokratycznych obowiązków To moze zmienić tylko ministerstwo.

W każdym razie - świetnie, że mamy jeszcze choć trochę młodzieży myślącej i odważnej. Bo wyobrażam sobie jak trudno musi być wyjść i publicznie pokazać coś co jest wbrew setkom idiotów wierzących w TVP i hejtujących w internecie. Ale - świat zmieniały nie tłumy konformistów, a małe grupki najbardziej inteligentnych i niepokornych. Gratulacje dla tych młodych ludzi z LO Balzera.
??16.04.2019, 16:11
Mam nadzieję że w geście solidarności nie przystąpicie do matur?
maverick16.04.2019, 16:11
Załóżmy że rząd chce zakończyć ten strajk i spełnić żądania. Co musi się stać, żeby ZNP powiedziało: dobrze, jesteśmy zadowoleni, postulaty nasze zostały spełnione? To jest strajk dla strajku. Oczekiwania nauczycieli wzajemnie się wykluczają, czego najlepszym dowodem jest fakt, że nauczycielska "S" podpisała porozumienie i zaleciła swoim członkom nie strajkować.
s.16.04.2019, 16:02
Zwyczajni licealiści. Niech rzuci kamieniem ten, co nigdy nie eksperymentował z wyglądem?
karamba16.04.2019, 15:43
wszystko wskazuje ,że to wnukowie kodziarzy i utrwalaczy władzy ludowej
com16.04.2019, 15:39
ale tłum... :D Nie patrząc na wiek to prawie taki sam jak na zakopiańskich manifestacjach KOD'u.
hendryk16.04.2019, 15:34
siła ich!!!!haha:)
@Jurek16.04.2019, 15:33
Powalił mnie na nogi styl.. Młode ludzie.. Na której klasie edukakcja zakończona? Polska języka bardzo trudna?
Jurek16.04.2019, 15:07
Młode, a mądre ludzie. Pogratulować. Zaraz pewnie odezwą się hejterzy i trolle z dobrej zmiany.
Def16.04.2019, 15:06
A to dobre.. Nie czujemy się przygotowani do dalszego życia.. Bo mamusia już nie sprząta za was? Bo smartfonik już za stary? Bo na fejsiku za mało znajomych.. I to jest młodzież maturalna.. Wspomnijcie Orlęta Lwowskie i nie użalajcie się nad waszym ciężkim losem..
młody16.04.2019, 15:02
12 uczniów całej szkole ? .To chyba same banany.
Abe16.04.2019, 15:01
Obowiązkowa armia przygotuje do życia wyżelowane główki, gołe kostki i obcisłe musztardowe gacie..
Niebywałe :))16.04.2019, 15:01
Frekwencja zwala z nóg! Na kilkaset uczniów przyszło tylu, że na palcach obu nóg można policzyć...A może to próba wejścia ... Panu Dyrektorowi Donatowiczowi *** który obnosi się wszem i wobec sympatią do PO??? Biedni nauczyciele (3 miesiąc urlopu w skali roku) czemu nie strajkowali za czasów PO-PSL, tylko teraz jak prawicowy rząd obiecał podwyżkę 600 PLN? Jeszcze mało? A mówią, że nauczyciel ma być z powołania, a nie dla kasy....
Obioba16.04.2019, 14:59
Gratuluję frekwencji.. Rozumiem, że nie macie potrzeby zdawać matury? Chcecie dobrowolnie zostać niesklasyfikowani przez strajkujących? Bierzecie korki? Żądacie paragonów z kas fiskalnych? Programy przeładowane? Moje dziecko zdało maturę bez korków i dostało się na studia przy 11 kandydatach na miejsce, bo chciało, bo chciało się uczyć.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl