22.04.2019, 14:26 | czytano: 4938

Inwestycje w nowotarskim MZK

zdj. Michał Adamowski
NOWY TARG. Ogłoszony został przetarg na remont nawierzchni placu manewrowego przy Miejskim Zakładzie Komunikacji. Firma przygotowuje się także do przetargu na zakup dwóch mini-autobusów.
Planowana inwestycja zakłada opracowanie dokumentacji projektowej oraz wykonanie robót budowlanych obejmujących przebudowę placu zajezdni autobusowej z odwodnieniem. Wymieniona zostanie nawierzchnia bitumiczna placu o powierzchni ok. 4 550 m2, w tym istniejącego placu o powierzchni ok. 4 120 m2 oraz rozbudowa placu o dodatkową powierzchnię - ok. 430 m2. Powstaną też miejsca postojowe dla 30 autobusów.
Kolejne prace obejmą przebudowę kanalizacji odwodnienia placu z wpięciem do istniejącej kanalizacji miejskiej, wymianę ogrodzenia panelowego z bramą wjazdową na plac zajezdni na długości ok. 215 m, przebudowę i rozbudowę oświetlenia zewnętrznego placu zajezdni - ok. 16 słupów, rozbudowę sieci i montaż monitoringu wizyjnego z podłączeniem do sieci istniejącej (8 szt kamer), rozbiórkę budynku magazynu olejowego. Teren zajezdni obejmie wysoki na dwa metry płot.


Prace mają rozpocząć się w terminie do 7 miesięcy od daty podpisania umowy, dokumentacja projektowa ma być gotowa do 30 czerwca 2020 r., a zakończenie robót budowlanych do połowy sierpnia 2020 r.

Zadanie wykonane będzie w ramach projektu pn. "Kompleksowa Integracja systemu nisko-emisyjnego transportu miejskiego na terenie Miasta Nowy Targ oraz Gminy Nowy Targ i Szaflary". Projekt współfinansowany jest przez UE ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 -2020.


Firma przygotowuje się także do przetargu na zakup dwóch mini-autobusów. W tej chwili MZK dysponuje 18 pojazdami - to 13 dużych autobusów i 5 małych. Tabor ma się powiększyć o dwa dodatkowe małe pojazdy.

s/
zobacz także
komentarze
korzystający i w części zadowolony z MZK25.04.2019, 16:38
Ja jednak dostrzegłem dobre zmiany w MZK czytelny i zrozumiały cennik, wykupiłem bilet miesięczny bo był tańszy, kierowcy ubrani w jednolite stroje, starają się być bardziej uprzejmi, ale są również wyjątki. Wprowadzenie sprzedaży przez aplikacje mobilne, widzę że bardzo z tych udogodnień korzystają ludzie młodzi, aha i jeszcze jedno jak kupuję bilet miesięczny nie muszę mieć gotówki, mają w MZK terminal bezgotówkowy. Czekam na zmiany w rozkładzie jazdy, na pewno trzeba poprawić czystość autobusów.
SIOFER24.04.2019, 22:41
Kiedy podwyżki dla kierowców ?
Praca odpowiedzialna za minimalną krajową.
Kierowcy żeby przeżyć muszą dorabiać jeżdżąc u innych a przecież im nie wolno.
Tekla24.04.2019, 18:42
Co by nie mówić za Pana Antosa autobusy jeździły punktualnie, teraz większość spóźniona o około 5-7 min. Zwłaszcza rano "6"
Kraa23.04.2019, 07:56
MZK ma 13 dużych autobusów? Duże to przegubowe albo takie, które mają 3 duże wejścia. Te "duże" to ciasne klitki, które się rozlatują.

PS. Dyrektor MZK czarował rewolucją w MZK, stworzenie normalnego rozkładu i linii jak w cywilizowanych miastach. Mamy już prawie maj a tu nic, cisz.
brak nie tylko śiątecznych jaj23.04.2019, 06:50
Miasto od lat robi ogromny błąd inwestując w ten grajdoł komunikacyjny , ale to się widocznie komuś opłaca. Ani to nie usprawnia komunikacji w mieście , a tylko przysparza miastu kosztów i kłopotów . Podobnie zła polityka realizowana jest w stosunku do Zakładu Zieleni i tzw, Rekreacji .Nie ma takiego w odważnego w w tym niby mieście by zdobył się jednym ruchem na sprywatyzowanie tych działalności i byłoby wygodniej , a przede wszystkim dla miasta lżej finansowo . Ale do takich ruchów trza mieć , jak mówią cepry , jaja!
pasażer22.04.2019, 22:27
@do JFK Co? Nie prawdę podał? Bo ja jechałem bardzo brudnym autobusem w zeszłym roku w pierwszej połowie czerwca. Będąc na urlopie w Nowym Targu. Autokar był bardzo brudny tak na zewnątrz jak i wewnątrz. Byłem oburzony, czego świadkiem była pasażerka w autobusie, która się tylko uśmiechnęła. Falsyfikates Dolares, powiedział uśmiechnięty marynarz do dziewczyn na nabrzeżu. Syfilis naturalis, odpowiedziały dziewczyny do odpływającego marynarza na statku. O to chodzi? Jak kto kogo?
do JFK22.04.2019, 20:41
jak byś się przyglądnął wszystkiemu o czym piszesz to byś takich bzdur nie pisał
alik22.04.2019, 20:11
To znaczy, że MZK to super firma, którą stać na taką inwestycję!!
zawsze mam brudne auto22.04.2019, 19:46
Budujcie myjnie ogolno dostępne to w czwartek i sobotę jeszcze zarobicie panie Robercie
blokówka22.04.2019, 17:46
Jakis czas temu była informacja o zmianie rozkładów jazdy od wiosny, zmianie częstostliwośc i kierunków. CZy ta sprawa upadła czy była to tylko kaczka dziennikarska? A może to było tylko zamydlenie oczu związane z podniesieniem ceny biletu jednorazowego? Może ktoś nam to objaśni realnie, nie propagandowo.
JFK22.04.2019, 16:52
MZK Nowy Targ :autobusy powinny na trasy wyjeżdżać czyste!Jeżeli są problemy,budujcie myjnie.Powinien zostać ujednolicony strój kierowców(patrz mpk Kraków na przykład) inaczej autobusy MIEJSKIEGO przewoźnika przypominają prywatne busy.Kolejna sprawa to porządek na placu manewrowym i wokół niego,należy zacząć go egzekwować !
Zobacz pełną wersję podhale24.pl