29.04.2019, 10:39 | czytano: 4207

Burmistrz dostał podwyżkę

Fot. Piotr Kuczaj
RABKA-ZDRÓJ: Poprawiły się relacje między burmistrzem Leszkiem Świdrem a większości radnych. Efektem jest podwyżka przyznana włodarzowi miasta po kilku miesiącach pracy.
Po jesiennych wyborach w Rabce-Zdroju nastąpiło swoiste dwuwładztwo. Burmistrz i większość radnych reprezentowali przeciwne obozy. W efekcie, mający na początku kadencji decydującą większość w Radzie Miejskiej w Rabce-Zdroju klub Nasze Miasto, obniżył nowemu burmistrzowi Leszkowi Świdrowi pensję o kilka tysięcy w stosunku do tego, co zarabiała jego poprzedniczka Ewa Przybyło. - Jeśli np. do kwartału pan burmistrz wykaże się w pracy, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby mu podnieść pensję. Za solidną i godną pracę, będzie godna zapłata - stwierdził przewodniczący Rady Miejskiej Józef Skowron.
Po kilku miesiącach rządów, nawet radni klubu Nasze Miasto chwalą dużą aktywność Leszka Świdra. Zmieniła się też sytuacja w radzie miejskiej, bo po tym, jak Józef Skowron zrezygnował z członkostwa w największym klubie, Nasze Miasto nie ma już większości w radzie. Na posiedzeniach rady widać też coraz mniej kłótni, a coraz więcej merytorycznej dyskusji na temat spraw miasta.

Na ostatniej sesji radni zdecydowali o podwyżce dla burmistrza. W uzasadnieniu uchwały czytamy m.in., że współpraca między radą a burmistrzem układa się dobrze, a Leszek Świder realizuje wnioski zgłaszane mu przez radnych. Podkreślane są pozytywne działania burmistrza w zakresie audytów miejskich spółek, na rzecz ochrony środowiska i przygotowania planu zagospodarowania przestrzennego. "Również wszystkie działania burmistrza Rabki-Zdroju zmierzają do stworzenia nowoczesnego uzdrowiska dziecięcego i nie tylko, które było znanym uzdrowiskiem w poprzednich latach dla dzieci" - napisał przewodniczący Józef Skowron.

r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
maverick30.04.2019, 16:27
@ Rab:
Takie stanowisko jest dla kogoś kto jest życiowo spełniony, finansowo niezależny, ma dorobek w swojej profesji, a równocześnie jest jeszcze w pełni sił witalnych i chcąc ukoronować swoją działalność podejmuje się zostać burmistrzem czy wójtem. Następnie stara się przez całą kadencję jak może żeby jak najlepiej się zapisać w pamięci mieszkańców, żeby móc na koniec kadencji powiedzieć: bierzcie ode mnie sztafetę, rządźcie tak samo albo lepiej - teraz wasza kolej.
oli30.04.2019, 15:19
...urzędas...chyba jesteś z poprzedniej ekipy władzy,skoro przeszkadza ci Podegrodzie.Gdy by nie obcy w Rabce,to nikt ze swoich nie podjął by się wyciągania wszystkich przekrętów tych dwóch pań ,prezes i burmistrzowej.Bo dalej nie słychać od naszych rabczańskich radnych co działo się w szpitalu i innych spółkach.Kto im ''zamknął usta na kłódki''-jak śpiewa Andrzej Sikorowski,że nie możemy się dowiedzieć prawdy.
k30.04.2019, 12:14
Jakie audyty są prowadzone w Rabce na rzecz ochrony środowiska? Bu ha ha ha ha... CZEKAM NA ODPOWIEDŹ . Bu ha ha ha..
klio30.04.2019, 09:22
Najlepiej by było aby burmistrz robił za darmo,a NAM się za to wszystko należy i MY musimy mieć wszędzie priorytet.Najpierw niech załatwiają problemy społeczne,bo to są dla nas wszystkich ,a póżniej prywata.,Jakoś @ nie przeszkadzało ci przez 2 lata ,za poprzedniej władzy,tylko od pół roku.A od pół roku nie wiadomo w co ręce włożyć w tym rabczańskim bu....u,po jaśnie wielmożnej.
rab30.04.2019, 09:13
Szkoda,że go nie docenili dawno temu.Może teraz otworzą szerzej oczy ci,co przylepiali mu różne łatki niekompetencji,popierania poprzedniej ekipy,że nie ma pomysłu na rozwój miasta...to były ich urojenia w kampani wyborczej i nawet teraz.Za tak marne pieniądze i poświęcanie czasu do godz.21 wieczorem ,nikt nie chciał by takiego chleba! Ale najważniejsze,że coś ruszyło i władza się wsłuchuje w nasze głosy.Będzie ciężko ale trzeba jakoś wspólnie sobie radzić i pomagać!
do @29.04.2019, 16:23
Dwa lata czekasz na audyt w sprawie wymiany pieca w Rabce Zdroju? Powiadom Urząd Marszałkowski.
urzędas29.04.2019, 14:31
Chyba za to że przymyka oko na "Podegrodzie" i kolesiostwo
maverick29.04.2019, 13:43
Otóż jest coś co stoi na przeszkodzie aby podnieść mu pensję!!! To coś nazywa się solidaryzm społeczny, proszę szanownego państwa. Przecież my już wiemy że nadciąga ogólnoświatowy kryzys gospodarczy, że będziemy w Polsce musieli przeprosić się z nieco niższym poziomem życia (oby tylko nieco), jeżeli jeździliśmy na wakacje za granicę to teraz większość z nas będzie musiała o tym na parę lat zapomnieć, jeżeli co cztery lata zmienialiśmy samochód to teraz tym samym samochodem będziemy musieli pojeździć lat siedem albo i osiem. Tymczasem burmistrz musi mieć podwyżkę - niesamowity przykład, gdy reszcie społeczeństwa podnoszone są wszelkie podatki, opłaty itp. Tutaj chodzi o pewne zasady.
do "@"29.04.2019, 12:54
Musisz poczekać w kolejce aż chętni radni i ich znajomi sobie powymieniają. Niestety tak to działa w całym kraju.
Jedyne co mogę ci doradzić to konsultacja i powiadomienie o sprawie Urzędu Marszałkowskiego. Często bywa, że urzędnicy nie trzymają się ściśle określonych regulaminów i celowo lub nie wprowadzają w błąd obywateli.
Fan p2429.04.2019, 12:01
Eee no dajcie mu ze 20,000 na miesiąc! Należy się.
gazda29.04.2019, 11:39
pytanie o ile podnieśli
@29.04.2019, 10:58
Burmistrz nie jest po to żeby rada była zadowolona i odwrotnie. A takie wrażenie można odnieść po przeczytaniu tego artykułu. Jakie to pozytywne działania audytów z zakresu ochrony środowiska burmistrz sobie uzurpuje ?? Jakoś po wakacjach 2016 złożyłem wniosek o wymianę pieca. I O AUDYT . Wkrótce minie DWA LATA jak pies z kulawą nogą nie zainteresował się ani audytem,ani tematem pieca. TO KTOŚ TU KŁAMIE! Nawet mi się nie chce pokazywać palcem kto to taki. Dodam jeszcze że wydzwanianie do urzędu i pytania co dalej i kiedy ten upragniony audyt nadejdzie nie przynoszą żadnego skutku. Zapytam jeszcze raz. O CO TU CHODZI?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl