29.04.2019, 17:51 | czytano: 6045

Nowy wiceburmistrz Zakopanego (aktualizacja)

zdj. UM Zakopane
Zgodnie z zapowiedziami, z końcem kwietnia Wiktor Łukaszczyk odchodzi ze stanowiska wiceburmistrza Zakopanego. Jego miejsce zajmie Tomasz Filar.
Tomasz Filar w styczniu 2018 roku został naczelnikiem Wydziału Mienia i Nadzoru Właścicielskiego Miasta Zakopane. To nowy wydział, który powstał z przekształcenia Wydziału Gospodarki Gruntami i Planowania Przestrzennego, do którego włączono dział Planowania Przestrzennego.
Od maja naczelnik przejmie obowiązki po odchodzącym z powodów rodzinnych - Wiktorze Łukaszczyku.

Tomasz Filar ma 37 lat, jest absolwentem Akademii Rolniczej w Krakowie Wydziału Inżynierii Środowiska i Geodezji. W Urzędzie Miasta Zakopane pracuje od 2008 roku. Od marca 2015 r. był Naczelnikiem Wydziału Gospodarki Gruntami, a od 2018 r. Wydziału Mienia i Nadzoru Właścicielskiego. Był mistrzem Polski w ju-jitsu, wicemistrzem Polski w judo oraz reprezentantem Polski na Mistrzostwach Świata i Mistrzostwach Europy w ju-jitsu. Jest żonaty, ma dwójkę dzieci.

- Tomasz Filar sprawdził się bardzo dobrze jako naczelnik, zwłaszcza po reorganizacji wydziału. Uczestniczył już z nami w pracach nad najważniejszymi projektami w mieście. Funkcję wiceburmistrza przejmie więc osoba sprawdzona i znająca temat, gwarantująca kontynuację naszych działań. Tak więc kolejny raz, po powołaniu na to stanowisko Agnieszki Nowak-Gąsienicy i Wiktora Łukaszczyka, wybrałem osobę merytoryczną, stawiając przed nią konkretne cele i wyzwania. Teraz wspólnie będziemy realizować program, do którego w ostatnich wyborach zobowiązali nas mieszkańcy – argumentuje Burmistrz Leszek Dorula.

- Od 1 maja przejmuję obowiązki dotychczasowego wiceburmistrza Wiktora Łukaszczyka. Przede mną przede wszystkim kontynuacja rozpoczętych działań inwestycyjnych, na które miasto pozyskało dofinansowanie ze środków unijnych. Priorytetem będzie budowa Centrum Komunikacyjnego i program wymiany pieców. Po jedenastu latach pracy dobrze znam specyfikę pracy w urzędzie i będę chciał wykorzystać swoje doświadczenie dla dobra naszego miasta – deklaruje z kolei nowy Zastępca Burmistrza Miasta Zakopane Tomasz Filar.

s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
ZakoFilar01.05.2019, 18:34
Młody, zdolny, ambitny... teraz powinien pozyskać tych specjalistów, którzy odeszli i odchodzą ze starostwa. Jest szansa, że będzie lepiej... Panie Tomku, do dzieła!
WC cvhluba Zakopanego30.04.2019, 07:46
A kiedy uruchomi nieczynne od .....początku jak go Dorula wybudował WC na dolnej Równi . - chlubę Zakopanego , o którym głośno w Zakopanem z racji ,że jest ....,nieczynne od samego początku swojego istnienia .
Filar Dorulostanu29.04.2019, 21:58
To było pewne, tak jak 1+1 zawsze będzie 2. Jedynym cieniem są parkingi i parkomaty tj firma z którą P. Tomasz podpisał umowę. Tomasz młody, ambitny, butny, bez skrupułów, a takich Dorula uwielbia.
dok29.04.2019, 21:15
Bardzo dobra decyzja. Powodzenia Panie Tomaszu!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl