07.05.2019, 17:00 | czytano: 6723

Złodziej uciekał busem

Fot. KPP Nowy Targ
W Niedzicy chodzący po wsi mężczyzna ukradł w jednym z domów 1000 złotych. Wpadł w busie, którym próbował wyjechać. Został aresztowany, bo jak się okazało, ma już na sumieniu podobne kradzieże.
Tydzień temu, we wtorek w południe na Posterunek Policji w Łapszach Niżnych zadzwonił mieszkaniec Niedzicy i poinformował policjantów, że chwilę wcześniej zostały mu skradzione z domu pieniądze przez domokrążcę. Na miejsce natychmiast pojechali funkcjonariusze i ustalili, że zgłaszający wspólnie z ojcem pomagali sąsiadowi przy pracach ziemnych. W pewnym momencie zauważył obcego mężczyznę, który wszedł na ich posesję, jednak po chwili wyszedł.
Po kilku minutach syn razem z ojcem wrócili do domu i zorientowali się, że zginęło im ponad 1000 złotych. Od razu domyślili się, kto mógł im ukraść gotówkę. O całej sytuacji powiadomili policjantów i sami też ruszyli w poszukiwaniu złodzieja. Na szczęście dokładnie mu się wcześniej przyjrzeli i zapamiętali jak wygląda. Wieść o kradzieży i szukaniu sprawcy bardzo szybko rozeszła się po miejscowości.

Po chwili do policjanta zadzwonił jeden z mieszkańców wsi, który poinformował, że właśnie jedzie busem z Niedzicy w kierunku Dębna z mężczyzną, który doskonale pasuje do opisu poszukiwanego. Funkcjonariusze natychmiast pojechali za pojazdem i w miejscowości Frydman zatrzymali złodzieja. Na miejsce przyjechał również zgłaszający, który rozpoznał rabusia. Okazał się nim 51-letni mieszkaniec gminy Dąbrowa Tarnowska. Skradzione pieniądze zostały odzyskane.
Zatrzymany następnego dnia usłyszał zarzut kradzieży, a prokurator zwrócił się do sądu z wnioskiem o zastosowanie aresztu tymczasowego wobec mężczyzny jako środka zapobiegawczego.

2 maja sąd zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt na trzy miesiące. Za przestępstwo kradzieży grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Jednak z uwagi na to, że 51-latek w przeszłości został już skazany za podobne przestępstwa i odbył karę pozbawienia wolności, sąd może wymierzyć nawet 7 i pół roku odsiadki.

Źródło: KPP Nowy Targ, oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl