16.05.2019, 10:10 | czytano: 4331

Rabka-Zdrój buduje letnią atrakcję: wodny plac zabaw

Fot. Wizualizacja inwestycji / UM Rabka-Zdrój
3,6 miliona złotych będzie kosztować budowa wodnego placu zabaw w Parku Zdrojowym w Rabce-Zdroju. Urzędowi miejskiemu, mimo kilku nieudanych prób, udało się w końcu znaleźć wykonawcę tej inwestycji, która latem ma przyciągać do uzdrowiska turystów spragnionych ochłody.
Wodny plac zabaw wybuduje firma APIS z Jarosławia, ta sama, która buduje już w Rabce-Zdroju na obrzeżach Parku Zdrojowego bulwary nad Poniczanką.
Zakres inwestycji, która ma być zrealizowana do końca października bieżącego roku, obejmuje budowę kilku fontann: fontanny skalnej, fontanny edukacyjnej ze zlokalizowanymi w jej nawierzchni fontanną gejzer, fontanny parasole, fontanny wir wodny i trzy kule wodne; a także fontannę ściany wodnej z urządzeniami do zabawy z wodą: strumykiem, kołem młyńskim i półkami wodnymi. W otoczeniu placu przewidziano rabaty z zielenią oraz drewnianą ławę zamocowaną na murze oporowym oraz miejsce odpoczynku ze stołkami i parasolami. Całość wodnego placu zabaw zostanie otoczona murem.

r/
zobacz także
komentarze
klio19.05.2019, 10:58
...Jola...a co byś jeszcze nie chciała za te pół roku ,w zadłużonej Rabce? Zapytaj tych poprzednich,bo przez 12 lat można było dużo zrobić a nie pensje sobie podnosić.Najpierw niech zrobią to co najpilniejsze i ludziom pomogą w dopłatach do ogrzewania,abyśmy nie musieli się dusić z tego smrodu.Na końcu mogą być ''widzimisie'',jak starczy pieniędzy.
Jola16.05.2019, 21:22
A kiedy powstanie jakas zimowa atrakcja typu wyciąg, tor saneczkowy? Czy kiedys powstanie jakas atrakcja pod dachem na deszczowe dni dla dużych i małych typu kręgielnia, wieki suchy basen, trampoliny, "lodowisko" na wrotkach. Coś w jednym miejscu i zróznicowane tematycznie.
k16.05.2019, 14:58
Rabka potrzebuje wyciągu narciarskiego z prawdziwego zdarzenia .Bez tego nie może konkurować ani ze Szczawnicą ani z Białką . Potrzebne są też termy. Bez tych dwóch inwestycji nie ma mowy o wpisaniu Rabki na listę turystycznych atrakcji.
A Ja16.05.2019, 13:52
Przez taką Rabkę to i przejść można. do Malkontent
avivat16.05.2019, 11:38
Była pani burmistrz, powinna stać i przyglądać się jak się rządzi. Nauka może się jej kiedyś przyda. Brawo Panie Burmistrzu!
malkontent16.05.2019, 10:39
Super! A kiedy będzie się dało przejechać przez miasto nie urywając zawieszenia?
Zobacz pełną wersję podhale24.pl