16.05.2019, 19:51 | czytano: 3593

Jatki wieczorową porą, czyli Noc Muzeów w galerii

arch. Podhale24
NOWY TARG. MCK „Sokół” Galeria BWA Jatki zaprasza podczas dziewiątej nowotarskiej Nocy Muzeów na wystawę „Manifest Ceraty" Andrzeja Dziubka=NEBB, warsztaty „Coś z niczego”, które poprowadzi Maria Zofia Mrożek od godz. 17.30 do 20.00, a w dalszej części wieczoru - na koncert oraz Art Trailer i Book trailer.
Będą to prezentację filmów krótkometrażowych wykonanych przez młodzież z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej.
BOOKTRAILER FILM – Festival narodził się w 2004 r. w Liceo scientifico di Stato A. Calini w Brescii we Włoszech. Jego pomysłodawczynią jest nauczycielka języka włoskiego Laura Forcella. Booktrailer to krótki film, którego celem jest zachęcenie widza do sięgnięcia po prezentowaną książkę. To forma łącząca literaturę z filmowymi środkami wyrazu. Tradycyjną lekturę z nowymi technologiami. Inicjatywa miała na początku lokalny charakter. Szybko jednak zyskała popularność w całym kraju stając się ważnym wydarzeniem edukacyjnym i kulturalnym. Szkolny konkurs przekształcił się w ogólnokrajowy festiwal, a od roku 2017 w festiwal międzynarodowy. Rozszerzenie idei festiwalu stało się możliwe dzięki pozyskaniu środków finansowych z programu Erasmus +. Pokaz filmów festiwalowych rozpocznie się o godzinie 20.20 do 20.50.

Na podsumowanie wydarzenia, o godz. 21.30, zapraszamy na Koncert jazzowy: duet Konrad Basiuk – kontrabas i Tomasz Basiuk – fortepian a w drugiej części koncertu Maurizio Di Paola – gitara.

Galerię będzie można zwiedzać od godziny 17.00 do 24.00.

opr.s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Pseudo sztuka18.05.2019, 17:15
Czy te "Jatki" to ktoś kontroluje, na co oni wydają pieniądze podatnika? Bo mnie się wydaje, że to zwyczajne marnotrawstwo jest."Manifest Ceraty"... to ma być sztuka ze zdartą oponą na środku sali??
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl