17.05.2019, 16:28 | czytano: 5196

Przebudowa skrzyżowania na zakopiance w Skomielnej Białej

Fot. GDDKiA
W poniedziałek rozpocznie się przebudowa skrzyżowania na zakopiance w Skomielnej Białej. Robotnicy przebudują skręt z Krakowa na Jordanów. Ma on ułatwić kierowcom zjazd z zakopianki na S7 na odcinek Skomielna Biała -Chabówką, bowiem ma on zostać on oddany do użytku jeszcze w tym roku. Będzie to do czasu oddania do użytku tunelu pod Luboniem Małym.
Prace remontowe rozpoczną się na skrzyżowaniu dróg krajowych nr 7 i nr 28 w Skomielnej Białej, w poniedziałek 20 maja od zmiany oznakowania ruchu. W ramach remontu poszerzony zostanie łuk skrzyżowania w kierunku Kraków – Wadowice, przebudowany chodnik i wymieniona nawierzchnia. Prace potrwają do 19 czerwca.
W ramach remontu poszerzona zostanie jezdnia skrzyżowania na łuku w kierunku Wadowic i zmieniony zostanie promień tego łuku. Przesunięty zostanie chodnik, poprawione odwodnienie drogi, wymieniona sygnalizacja świetlna. Nawierzchnia w obrębie skrzyżowania zostanie sfrezowana. Położone będą dwie nowe warstwy: wiążąca i ścieralna. Lokalnie zastosowane będą wzmocnienia nawierzchni. Prace bitumiczne prowadzone będą nocami.

Remont skrzyżowania będzie tak zorganizowany, by zminimalizować utrudnienia dla kierowców. Fragmenty jezdni będą zajęte czasowo. Przejście dla pieszych na DK28 zostanie zamknięte. Istniejąca sygnalizacja świetlna zostanie zdemontowana, ale ustawiona zostanie tymczasowa sygnalizacja po drugiej stronie drogi.

Zgodnie z harmonogramem prace trwać będą od 20 maja do 19 czerwca. Koszt robót wyniesie 850 tys. zł. Prace te są konieczne. Tędy odbywał się będzie ruch z zakopianki na węzeł Skomielna S7 i drogę ekspresową w kierunku Rabki-Zdroju.

Źródło: GDDKiA, oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
STAŚ17.05.2019, 19:22
Kończ waść, a........!!!
Tylko kiedy ?!!
Loko17.05.2019, 17:35
I sie zaczna korki na pare lat az wlosi sie zlituja i skoncza tunel.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl