22.05.2019, 14:52 | czytano: 4410

"Przekonać nieprzekonanych" - kandydaci Kukiz’15 przemierzają Podhale

zdj. Podhale24
NOWY TARG. W Mieście gościli dziś kandydaci do Parlamentu Europejskiego z KWW Kukiz'15. Na Rynku można było spotkać lidera listy w okręgu wyborczym obejmującym m. in. Podhale - Pawła Kukiza-Szczucińskiego, a także posłankę Elżbietę Zielińską oraz radnego Narcyza Sadłonia.
W niedzielę 26 maja odbędą się wybory do europarlamentu. Wybór dotyczy 51 nowych polskich przedstawicieli w Parlamencie Europejskim. Po raz pierwszy kandydatów do Parlamentu Europejskiego wystawia Kukiz'15, ale na listach są też członkowie innych ugrupowań, takich jak Prawica RP, Demokracja Bezpośrednia, czy UPR. Przykładem jest posłanka Elżbieta Zielińska, współprzewodnicząca Klubów Młodych Kukiz’15, wiceprezes Unii Polityki Realnej.
- Chcemy Państwa przekonać, byście oddali swój głos w tych wyborach na kandydatów spoza listy PO-PiS. To propozycja trzeciej drogi. Uważam, że powinniśmy wyjść z tej "wojny polsko-polskiej" - mówi kandydatka KWW Kukiz'15.

Wymieniając problemy, którymi należy zająć się w PE wskazała na ochronę polskiego rolnictwa i produktów regionalnych. - Inni potrafi bronić i promować swoje produkty regionalne. Włoski parmezan jest znany w całej Europie, tak samo powinien być znany i rozpoznawany polski oscypek. Polska żywność jest zdrowa i poszukiwana na świecie. Chcemy w PE walczyć o równe dopłaty dla rolników - mówiła Elżbieta Zielińska.

Liderem Kukiz'15 jest w naszym okręgu Paweł Kukiz-Szczuciński, lekarz pediatra, były kandydat na Rzecznika Praw Dziecka. - Nie jestem politykiem, jestem lekarzem, leczę dzieci. Boli mnie szczególnie zjawisko, które nazywam "euro-sieroctwem". Dzieci w wielu rodzinach wychowywane są przez dziadków, albo tylko przez jednego z rodziców, bo drugie, albo oboje - pracuje za granicą. Na Podhalu mamy z tym problemem do czynienia od dawna, nie tylko od czasów wstąpienia Polski do Unii, bo tu przecież wiele rodzin było rozłączonych pracą w Ameryce. Ale dzieci z takich niepełnych rodzin gorzej się rozwijają. Uważamy, że stare kraje Unii powinny tworzyć fundusze, z których będziemy w stanie uzupełniać wynagrodzenia, by udzie nie musieli wyjeżdżać do pracy za granicę - dodał Paweł Kukiz-Szczuciński. Wymienił także propozycje tworzenia programów ochrony dzieci i młodzieży, programy wparcia, profilaktyki (USG i wykrywania nowotworów u dzieci). - Bardzo chciałbym państwa prosić w uczestnictwo w niedzielnych wyborach. To będzie ważna decyzja, bo w PE tworzone jest prawo, ponad 70 procent tych przepisów suplementowe jest do Polski - przypomniał.

Do kwestii rolnictwa i hodowli nawiązał także Narcyz Sadloń, lekarz, radny Gminy Kościelisko. - Współuczestnicząc w kampanii wyborczej, miałem na myśli patrzenie na przestrzeń, w której żyjemy, funkcjonujemy jako na przestrzeń współodpowiedzialności. Z perspektywy Podhala patrzmy na funkcjonowanie małej przedsiębiorczości i widzimy, że Polak potrafi, że góral potrafi - świetnie odnaleźć się na rynku. Ale w przestrzeni wielkiej finansjery, w świecie korporacji - czy mamy równe szanse? Co roku mamy do czynienia z sytuacją ze sprzedażą i dostępnością jagnięciny. Dlaczego góral, który w najczystszy sposób produkuje i dostarcza do Europy mięso nie może w taki sam sposób sprzedawać go tutaj. Rumun może, Słowak może, Polak nie. Dlaczego nie ma tu równości? - pytał.

- Mówimy bardzo często źle o UE, bo jest wiele do zmienienia. Dlatego potrzeba ludzi nowych, którzy zmienią to co jest złe i wreszcie mieli dostęp do tego, co jest w Unii dobre. Potrzeba ludzi z racjonalnym poglądem, ze zdrowym punktem widzenia. Bez naszego uczestnictwa - najpierw w wyborach, potem już w samym PE - nic się nie zmieni. Nadal będziemy tkwić w sytuacji, która nas nie zadowala i która się nie zmieni - przekonywał Narcyz Sadłoń.
Z Nowego Targu kandydaci pojechali do Zakopanego. Odwiedzą także m. in. Kościelisko, czy Myślenice. - Do ostatniej chwili będziemy się starać spotykać z ludźmi na ulicach. Rozdajemy ulotki, rozmawiamy. Nie planujemy wieców, czy zamkniętych spotkań, bo tam przychodzą osoby przekonane. Liczymy na nie, ale chcemy także przekonać tych nieprzekonanych, tych którzy nawet nie planują udziału w wyborach - podsumowuje Elżbieta Zielińska.

Kandydaci Kukiz'15. Lista wyborcza Kukiz'15 w okręgu nr 10
1. KUKIZ-SZCZUCIŃSKI Paweł Wiktor, lekarz, Klonów, nie należy do partii politycznej
2. KUBICZEK Piotr Janusz, przedsiębiorca, Kraków, nie należy do partii politycznej
3. ZIELIŃSKA Elżbieta Joanna, politolog, Kobylanka, członek partii politycznej: Unia Polityki Realnej
4. KIERPIEC Daniel Józef, prawnik, Kęty, nie należy do partii politycznej
5. MARTYNIUK Kamilla Monika, artysta plastyk, Kraków, nie należy do partii politycznej
6. FOGIEL-LITWINEK Magdalena Izabela, nauczyciel, Suków, nie należy do partii politycznej
7. SŁOWIK-MACIEJEWSKA Klaudia Katarzyna, adwokat, Raciborowice, nie należy do partii politycznej
8. SADŁOŃ Narcyz Michał, lekarz, Kościelisko, nie należy do partii politycznej
9. AONDO-AKAA Bawer, teolog, Kraków, członek partii politycznej: Prawica Rzeczypospolitej
10. KACZMARCZYK Norbert Jakub, poseł na Sejm RP, Czajęczyce, nie należy do partii politycznej

SPalka
zobacz także
komentarze
guma24.05.2019, 17:31
tylko Kukiz 15 !!! jedyne nie skalane prawicowe ugrupowanie i nie partia,. no i po lewej stronie jak kto chce ma alternatywę POkoalicji Partie Razem over!! a Konfederaci mogą jechać do Moskwy agitować z błaznem Mikke!
Śmieszne24.05.2019, 17:04
Sadłoń ma być lokomotywą tej listy w naszym okręgu? Kupa śmiechu, albo żarty.
Konfederacja! Konfederacja!24.05.2019, 12:05
Kiedyś Kukiz-15 był alternatywą dla PiS-u, dzisiaj jest nim Konfederacja.
Mają politycznie lepszych ludzi, dlatego Konfederacja odniesie sukces.
Lista nr 424.05.2019, 07:30
Wygra PIS
maverick23.05.2019, 18:20
@ Zaszczepiony przeciwko obietnicom bez pokrycia:

Czy oddałbyś głos na partię, która powie wyborcom wprost: obiecujemy wam krew, pot i łzy, żadnych 500+, żadnych pomostówek, żadnych prezentów?
k23.05.2019, 14:38
Cztery lata rządów PIS-u to osiem lat sprzątania po nich. A Kukiz zawsze kiział się z PIS-em . No nie wiem. Jestem raczej na nie.
maverick23.05.2019, 14:29
@ Zaszczepiony przeciwko obietnicom bez pokrycia
ależ oczywiście że ma swoje pieniądze, ma drukarnie (PWPW) więc o czym ty piszesz?
seeker23.05.2019, 13:36
Wzrok wpatrzony w witające ich brawami tłumy wyborców.
klio23.05.2019, 11:16
Jeżeli ten pan jest lekarzem ,to za mało aby był politykiem.Sam lider Kukiz 15 jest wahającym się politykiem,inaczej mówi a inaczej głosuje.Nie myślę aby coś ''ugrał'' dla Polaków.Po co te podziały prawicy,prawica ma dużo zbieżnych postulatów takich jak PIS więc dlaczego się nie połączą i nie dogadają.Niech PIS da im też stanowiska rządowe tak jak dał tej koalicji co jest teraz razem z nim.Nie chcę aby totalni przejeli władzę,ja patrzę na swój interes a nie na ich aby obsiedli stołki a ja na tym stracę.Głosy mojej rodziny idą na PIS
KONFEDERACJA NAJLEPSZA23.05.2019, 10:25
PIS miał podnieść kwotę wolna od podatku - NIE PODNIÓSŁ, choć wtedy wszyscy by skorzystali!!!!
(posłowie maja ponad 30 tysięcy, a my 3 tysiące kwotę wolną od podatku !!!)
Przecież biorą to z naszych pieniędzy!!
To my za wszystko płacimy, my podatnicy!! Nie Rząd!!!
PIS obiecał obniżyć ZUS - NIE OBNIŻYŁ
(podniósł o prawie 100 zł miesięcznie !!!!)
PIS przekupił ludzi rozdawnictwem, zapożyczając się w zagranicznych bankach, które nasze dzieci, wnuki i prawnuki nie będą w stanie spłacić!!!!
Zaszczepiony przeciwko obietnicom bez pokrycia23.05.2019, 10:20
Już M. Thatcher zauważyła prostą prawdę, że rząd nie ma swoich pieniędzy, tylko pieniądze obywateli.
PIS niczego, nikomu nie dał. PIS za to wszytko zapłacił naszymi (również twoimi pieniędzmi) pieniędzmi - które najpierw ci zabrał, w formie różnych podatków bezpośrednich i pośrednich, których przybyło jak grzybów po deszczu. A na resztę kasy potrzebnej na kupowanie głosów,, zadłużył nas (i ciebie) i nasze dzieci i przyszłe wnuki.
To przypomina najbardziej działania firm, które twierdzą, że dają ci za darmo wycieczkę do ciepłych krajów, tylko musisz sobie wykupić przelot za 10 razy drożej, niż zwykle. W efekcie darmowa wycieczka kosztuje cię jakieś 5 x drożej niż pełnopłatna w uczciwym biurze podróży.
A na koniec - Alexis de Tocqueville zauważył, że demokracja kończy się tam, gdzie rząd zaczyna kupować głosy za pieniądze swoich obywateli.
K.23.05.2019, 10:19
Kukiz'15 to nie partia, nie pobiera subwencji z budżetu państwa. Z łatwością mogą się Państwo dowiedzieć, ile złożyli interpelacji, zapytań, projektów ustaw.. a które rząd "zamroził", albo wypuścił jako swoje. PiS to rozbuchany aparat biurokratyczny, podobnie jak PO. Obydwie niby antagonistyczne partie, głosują razem w sprawach kluczowych dla funkcjonowania państwa, dla niepoznaki napuszczając na siebie medialne szczekaczki.
Otwórz oczy
Bartosz23.05.2019, 09:20
I tak będę głosować na Kukiz?15
Podhalanin23.05.2019, 08:42
KUKIZ15 to jedyne realne ugrupowanie AntySystemowe ProPolskie.
PO wisi na sznurkach niemiec.
PiSrael USraela
KOŃfederacja - putina.

TYLKO KUKIZ15 <3
Myślący23.05.2019, 08:35
Kukiz nie jest przystawką PiSu, skończcie te brednie ludzie. Wg statystyki sejmowej to PO, PSL głosowali częściej tak samo jak PiS niż Kukiz!!!
Michał23.05.2019, 08:35
Skąd takie komentarze? Dlaczego niby Kukiz15 to nieudacznicy? Widzieliście ile złożyli przez te lata projektów ustaw? Ile mieli interpelacji? PIS wszystko im mrozi!! Przecież oni od 4 lat ciężko pracują, nie kradną, nie biorą subwencji nie wzięli ani jednego stołka od PIS idą swoją drogą naprawiać nasz kraj i mają mój głos za to. Należy im się tak po prostu.
Hambrys23.05.2019, 08:33
Bardzo się cieszę, że nie ma na liście Kukiza Ścigajowej - typowa populistka, która najlepiej odnalazła by się w PiS. Pewnie poszli do rozum do głowy i chcą ją wysłać do PE, żeby się jej pozbyć - bardzo dobrze.

Mój głos pójdzie na Panią Elę - piękna oraz mądra!
Janosik23.05.2019, 08:01
PiS obniżył wiek emerytalny.
PiS dał 500+
PiS dał 13-kę emerytom.
PiS obniżył pensje posłom.
PiS odkupił PKL.
PiS dotrzymał obietnic wyborczych.
PiS ma najmądrzejszych posłów w PE, którzy bronią interesów naszego kraju.
Co tu się jeszcze zastanawiać?
Patriota nie ubek23.05.2019, 07:53
Wszystkie znaki na niebie i ziemi dowodzą że PIS wygra i to z dużą przewagą bo Polacy to nie głupi naród i sami dokonają dekomunizacji.
Rodzina23.05.2019, 07:24
Kukizowcy ładnie mówią ale jak przychodzi do głosowanie to głosują odwrotnie do swojego zdania jak na zamówienie kogoś.
FREEDOM POLAND23.05.2019, 06:26
Precz z polityka!
patriota23.05.2019, 01:04
Pis-komuna.Kukiz-faszyzm...Głosujmy normalnie!!!
Barci22.05.2019, 23:08
Kukiz 15 jest w zakresie nieudacznictwa mniej więcej na równi z PiSem. Jak dla mnie - dno. PiS zarządza kasą państwową, więc chociaż robi to fatalnie, przy najmniej może za nasze pieniądze kupować sobie wyborców, co też skutecznie robi. Jednak obydwie te partie - Kukiz nie jest przecież opozycją wobec PiS - mają na swoim koncie bardzo słabe, pisane na kolanie, uchwalane nocą i niekonsultowane ustawy. Nie tego powinniśmy oczekiwać od polityków, bo w końcu te uchwalane przez nich ustawy przekładają się na jakość naszego życia. Głosów mojej rodziny nie dostaną.
maverick22.05.2019, 21:46
I jeszcze jedno. Kiedyś gdy jako uczeń robiłem prawo jazdy, instruktor dał mi następującą radę: pamiętaj że jak ci się zdarzy że z różnych powodów nie będziesz wiedział co jest grane na drodze, noc, mgła, cokolwiek, i będziesz miał podjąć szybko decyzję gdzie jechać to jedź prosto do przodu, nigdzie nie zakręcaj kierownicą. I w tych wyborach jest podobnie: mamy taka kakofonię i galimatias pobożnych haseł i wykluczających się, nierealnych obietnic, że już lepiej trzymać się prawa i sprawiedliwości.
maverick22.05.2019, 20:45
Lider Kukiz'15 chciałby zdobyć punkty na krytyce tego, że dzieci polskich gastarbeiterów mają źle, ale jak pokrętnie on to robi! To nie polski rząd ma stworzyć wystarczającą liczbę miejsc pracy w Polsce dla Polaków żeby rodzice małych polskich dzieci nie musieli już więcej wyjeżdżać za pracą, nie, nie, to stare państwa UE mają zadośćuczynić tej krzywdzie polskich dzieci i stworzyć dla nich specjalny fundusze, bo to rzekomo miałby być problem i interes starych państw unii a nie nasz, a tak w ogóle to bardzo lidera Kukiz'15 to eurosieroctwo boli, bo jest pediatrą i raz nawet kandydował na rzecznika praw dziecka. I to jest kandydat do Europarlamentu, a nawet lider otwierający listę - szok!
Partia Kukiza martwi się strasznie o jagnięcinę i o oscypek, ale ani mru mru o żywotnych probelemach które dotyczą 99 procent Polaków.

@ czytelnik:
Oni oczywiście niczego nie zrobili, a jedynego swojego członka który chciał coś dobrego dla kraju zrobić, czyli Liroya, wykluczyli ze swojej partii. Kukiz'15 już od dawna jest partią blokującą dobre dla Polski zmiany. Lawiranci.
NEVER Kukiz'1522.05.2019, 17:20
ONLY PiS
Spostrzegawcza22.05.2019, 17:17
Ten Sadłoń to strasznie pajacuje. To się z PIS-em obnosi, to udaje górola, choć nim nie jest, a teraz z Kukizem idzie... A może w Pis nie dostał dobrego miejsca na liście i się odgryza?
@22.05.2019, 17:08
jedynka i dwójka nie są związane z partią. to jakaś kpina z wyborców? a zielińskiej się raz trafiło jak ślepej kurze ziarnko ta pani nic nie wniosła do polityki a jej wypowiedzi w TVP były żenujące. dlaczego nie dali na jedynkę pani ŚCIAJ ??? Mądra kompetentna ,elokwentna i ogólnie wymarzona jedynka. A zielińska co? puuuuuuuur.!!!! nie ma ŚCIGAJ nie macie głosu.
czytelnik22.05.2019, 16:05
Jakie osiagniecia antysystemowe ma Kukiz15?Obawiam sie ze zadne jesli jednak cos przeoczylem to prosze zwolennikow o info co zrobili dla nas Polakow dobrego
Zobacz pełną wersję podhale24.pl