28.05.2019, 09:24 | czytano: 3737

Budowa posterunku policji prawdopodobnie ruszy na jesień

Władze Krościenka nad Dunajcem szukają projektanta do budowy nowego posterunku policji. Inwestycja prawdopodobnie ruszy na jesień.
Przypomnijmy, komisariat policji w Krościenku zostanie przeniesiony do Szczawnicy. Budowa nowego budynku już trwa, a jej zakończenie planowane jest na listopad tego roku. W Krościenku powstanie posterunek policji.
Na ostatniej sesji Rady Gminy Krościenko nad Dunajcem wójt Jan Dyda poinformował o aktualnym stanie przygotowań do budowy nowego posterunku. – Jesteśmy na etapie wyłonienia projektanta i procedowania dokumentacji. Są telefony coraz częstsze, nie tylko z komendy powiatowej, ale również z Krakowa i z Warszawy. Myślę, że całą dokumentację wraz z przekazaniem działki jesteśmy w stanie za dwa miesiące zrealizować. Miejmy nadzieję, że ta budowa na jesień ruszy – poinformował wójt.

ao/
Może Cię zainteresować
komentarze
Brawo DYDA01.06.2019, 20:58
Krościenko dostało kasiorę na boisko sportowe, na remont drogi głownej od ronda w stronę nTargu Krościenko przejęło VELO DUNAJEC od Ochotnicy i nie będzie kładki do Królowa przez dunajec nic nie będzie Krościenko dostało też pół miliona na chodnik w Grywałdzie brawo wójcie Dyda tak się gospodarzy a wójt Ochotnicy to sobie wycieczki robi do Izraela i do Japonii tylko co na to mieszkańcy Ochotnicy???? wójt utrzymuje że nic się nie da zrobić bo nie wie jak się za te roboty zabrać
Słusznie MAVERICK w Ochotnice są tylko ankiety sondaże i koncepcje na które wydaje się kolosalne pieniądze gminne a one nikomu i niczemu nie służą acha ale te koncepcje wykonuje tyko jedna zaufana osoba wójta pan architekt Kowalski z Krakowa tak to już trwa 5 lat moze i coś w tym jest ze to cały czas ta sama zaufana osoba bez przetargów
Posterunek01.06.2019, 16:38
Wójcie Ochotnicy to już zakrawa na gigantyczne twoje niedociągnięcia i lekceważenie gminy. Poprostu wojt taduś - NIC SIĘ NIE DA
Posterunek w Ochotnicy30.05.2019, 07:25
Tadeusz Ochotnica też zasługuje na posterunek policji i co znowu pudło
Znowu nic sie nie da zrobić
strażak28.05.2019, 13:52
W Szczawnicy jak już komisariat, to w miejscu starej remizy. Yen budynek "straszy" wyglądem, a właściciel nie ma ochoty na rozbiórkę.
maverick28.05.2019, 10:39
@ mis:
No właśnie. Po kiego? - oto pytanie za milion dolarów.
mis28.05.2019, 10:15
chore po kiego ...
maverick28.05.2019, 09:59
Logika nakazywałaby zbudować posterunek w Szczawnicy (ze względu na oddalenie, Szczawnica ma kontakt ze światem tylko i wyłacznie przez Krościenko), natomiast komisariat powinien pozostać w centralnie położonym Krościenku - tyle logika.
Wójt Dyda miał dopilnować aby utrzymano komisariat w Krościenku - kolejny blamaż (powołanie przeciwnika likwidacji komisariatu na stanowisko wicewójta ma się nijak do działań w realu, których nie było). Następny blamaż to jest termin przeprowadzania remontów dróg w centrum Krościenka. Dobry wójt nie pozwoliłby na rozkopanie swojej miejscowości turystycznej akurat na samym początku sezonu letniego. Będą niewyobrażalne korki; jeżeli pamiętacie zeszły rok i jak ruch blokował się w Krościenku to jeszcze niczego nie widzieliscie. Teraz zobaczycie co będzie. A wójt Krościenka zadowolony, siedzi sobie w gabinecie i nic. To jest przykład na to że nie warto głosować na emeryta. Odwotna sytuacja ma miejsce w sąsiedniej Ochotnicy - tam wójt jest młody, otwarty, aktywny, myśli i działa, robi dla mieszkańców ankiety i sondaże w trudnych sprawach, czego nie da się powiedzieć o wójcie Krościenka.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl