01.06.2019, 19:12 | czytano: 1658

Nowe mini boisko w Krościenku nad Dunajcem

Arch. Podhale24.pl
Nowe mini boisko powstanie w Krościenku do końca października tego roku. Gmina pozyskała na ten cel pieniądze z Urzędu Marszałkowskiego.
– Dofinansowanie w wysokości 136 tys. zł przeznaczone zostanie na budowę mini boiska wraz z ogrodzeniem, przeznaczonego do piłki nożnej w Krościenku nad Dunajcem. Za chwilę poznamy datę podpisania umowy na tę inwestycję i przystąpimy do przetargu – poinformował na ostatniej sesji Rady Gminy Krościenko nad Dunajcem wójt Jan Dyda.
Obiekt sportowy zostanie wybudowany na bulwarach nad Dunajcem.

ao/
komentarze
mis03.06.2019, 10:05
chore
maverick02.06.2019, 23:20
Szkoda że wcześniej sobie z tego nie zdawał sprawy gdzie leży jego miejscowość, tylko dopiero teraz jak ulice rozkopano nagle wójt uświadomił sobie że jest problem. Jeżeli pani poseł nie jest od załatwiania takich spraw no to od czego ona jest? Z jednej strony mam sobie zdać sprawę gdzie żyję, a z drugiej strony nic mi do tego że cały ruch z i do Szczawnicy odbywa się przez malutkie rondo w Krościenku. Ja nie wnoszę uwag, ja tylko piszę że problem się jeszcze bardziej pogłębi gdy zwiększy się ruch turystyczny w lecie i samochody w korku zablokują rondo. Zresztą ta wymiana asfaltu w ogóle nie była moim zdaniem potrzebna. Tak samo nie wszyscy mieszkańcy grają w piłkę i to samo dotyczy turystów, których raczej średnio interesuje boisko gdy wracają z gór. Tak jak człowiek z młotkiem wszędzie widzi tylko gwoździe tak wójt Krościenka wszędzie widzi tylko możliwość pobudowania następnego boiska sportowego - dość! Są jeszcze inne potrzeby.
Do maverick02.06.2019, 21:34
Pan Wójt zdaje sobie sprawę gdzie leży Krościenko .
Panie maverick Pan powinien zdawać sobie sprawę gdzie Pan żyje.
Drogowcy będą pracować jak chcą i nikt ich nie zmusi do pracowania całą dobę.
Pozostaje Panu czekać - nie denerwować się i nie liczyć na posłów i innych naszych przedstawicieli.
Posłanka nie jest do załatwiania takich spraw !
To ,że Szczawnica ma kontakt ze światem taki , a nie inny, to jest jej sprawa - Panu nic do tego !
Jeżeli teraz nie można przejechać przez Krościenko, to w wakacje będzie tak samo lub gorzej. Remont trzeba wykonać i proszę nie wnosić uwag !
maverick02.06.2019, 20:04
@ mavefick:
Korki oczywiście nie mają nic wspólnego z budową boiska, niemniej jednak, zważywszy że jest to w tej akurat chwili temat numer jeden nie tylko w Krościenku, można się było od gospodarza terenu spodziewać jakiejś wypowiedzi w tym temacie. Drogowcy pracują tak jakby było im wszystko jedno czy skończą remont tego odcinka za tydzień czy za sto lat, a musimy pamiętać że po oddaniu obecnego kawałka drogi pod remont pójdzie następny fragment jezdni, i tak do jesieni. Problemy komunikacyjne to jest sprawa dopiero rozwojowa, przyjdzie sezon i niech się tak zakorkuje rondo, blokując ruch w stronę Sącza, wtedy dopiero wszyscy, z panem wójtem na czele się obudzą, teraz natomiast bawią nas rozmową o boiskach, jakby wszystko było super. Pan Dyda jest wójtem miejscowości turystycznej, która jest węzłem komunikacyjnym, a dodatkowo jest to miejscowość wciśnięta pomiędzy trzema pasmami gór i nie ma możliwości inaczej poprowadzić ruchu - czy zgłaszał zawczasu te obiekcje, naciskając na władze wojewódzkie aby zadbano o szybki i sprawny remont tak newralgicznego miejsca dla komunikacji? Gdyby to zrobił, z pewnością miałby za sobą wsparcie władz Szczawnicy, ponieważ cała Szczawnica ma kontakt ze światem wyłącznie poprzez Krościenko. Więcej, Krościenko ma swoją posłankę, która chociażby z uwagi na swój pierwszy zawód (była geodetką) świetnie obeznana musi być z tym problemem, z Krościenka pochodzi wojewoda małopolski, mamy wielu radnych w powiecie, wystarczyło podnieść tę sprawę, zgłosić ten problem na odpowiednim forum do którego jako wójt był i jest dopuszczony i ekipy drogownicze robiłyby ten remont dróg w Krościenku non stop na cztery zmiany 24/7 żeby zdążyć przed sezonem.
jaś02.06.2019, 16:58
I co będzie takie boisko jak parking za urzędem gminy??? Kamienie wypadają beton się sypie a dziury to widać z daleka.czy to nowe wypociny Wójta???????? na tle go stać.
Do maverick02.06.2019, 14:53
"Nic" Panie mavefick. Korki będą i będzie Pand potulnie czekał - jak się Panu nie podoba do proszę iść pieszo . Kiedyś remont trzeba wykonać.
Jeżeli jest szansa na pozyskanie pieniędzy na boisko - to trzeba z nich korzystać. Nie ma to nic wspólnego z korkami.
Mini boisko, mini boiskiem02.06.2019, 10:35
No trzeba nie mieć rozumu, albo mieć jakiś defekt w głowie, żeby na sezon turystyczny w miejscowości turystycznej na głównych arteriach zgodzić się na remonty dróg. Już teraz się korkuje od ronda do parku linowego, a co będzie za tydzień nie mówiąc już o późniejszym terminie - wakacje? Zator całej miejscowości z ruchem lokalnym na bank. No nic tylko pogratulować rozumu.
alf01.06.2019, 23:27
co ty wypowiadasz sie za ,ludzi, dzieje sie dobrze, a gdzie ci sie spieszy __
maverick01.06.2019, 22:19
A co z korkami panie wójcie? Co będzie w sezonie gdy korki będą tak długie że zatkają rondo? O mini boisku ma pan czas do października wszystkich poinformować, tymczasem ludzie czekają na rozwiązanie innego palącego problemu, który dotyczy wszystkich mieszkańców oraz gości.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl