03.06.2019, 10:40 | czytano: 2813

Brak zainteresowanych darmową pomocą prawną

Punkt bezpłatnej pomocy prawnej miał powstać w Krościenku nad Dunajcem, jednak okazało się, że nie ma chętnych do skorzystania z porad.
– Mieliśmy uruchomić proces pomocy prawnej dla mieszkańców. Czy coś drgnęło w tym temacie? – zapytał na ostatniej sesji Rady Gminy Krościenko nad Dunajcem jeden z radnych.
– To, co było zrobione przez miesiąc, a prowadzone to było przez panią mecenas, dało nam obraz, czy jest aż takie zapotrzebowanie. Proszę państwa, przez cały miesiąc zgłosiły się dwie osoby. W Szczawnicy również prowadzą taki punkt. Rozmawiałem z osobą, która jest za to odpowiedzialna i okazało się, że w ogóle tam nikogo nie mają. Zwrócimy się do zarządu powiatowego o to, żeby dać połowę godzin Szczawnicy, a drugą połowę tutaj w Krościenku, nie widzę problemu. To miało być rozeznanie, jakie jest zapotrzebowanie – odpowiedział wójt Jan Dyda.

– Dobrze byłoby to rozpropagować, żeby mieszkańcy wiedzieli o tym. Przyznam się szczerze, że ja nie wiedziałem – skwitował przewodniczący rady Stanisław Gabryś.

ao/
komentarze
citizen04.06.2019, 02:01
Darmowa pomoc prawna jest jak najbardziej wskazana i potrzebna. Należałoby rzetelnie poinformować społeczeństwo o takiej możliwości tj. zakresie, miejscu i godzinach udzielania pomocy prawnej. Mam nadzieję tylko, że tych darmowych porad prawnych dla społeczeństwa nie będzie udzielać ta sama pani prawnik, która jest na etacie radcy prawnego UG. Dlaczego? Ano dla tego, żeby nie było konfliktu interesu np. jak przyjdzie mieszkaniec i będzie szukał pomocy prawnej w konflikcie z UG.
maverick03.06.2019, 20:39
I to jest właśnie świetny przykład metod działania wójta Krościenka że nawet przewodniczący rady nic o tej pomocy prawnej świadczonej przez urząd gminy nie wiedział. Czy trzeba lepszego dowodu na to że Krościenko jest zarządzane potajemnie i cichaczem, a potem nagle mieszkańcy są stawiani w obliczu faktów dokonanych? Nikt o niczym nie wiedział aż tu nagle wójt informuje że nie było chętnych do skorzystania i dlatego zmniejsza o połowę czas pracy punktu, bo druga połowa etatu dla prawnika będzie w Szczawnicy, po czym wójt oświadcza wszem i wobec że nie widzi żadnego problemu, decyzja podjęta, niby to po rozeznaniu zapotrzebowania, którego praktycznie nie było. Otóż ja widzę problem, i to bardzo duży, w osobie samego wójta Krościenka, który ma za nic mieszkańców swojej gminy, nie szanuje ich, manipuluje nimi i działa pod z góry zaplanowany przez siebie scenariusz. To jest wójt któremu wola i interes mieszkańców w niczym nie przeszkadzają.
jack o'blast03.06.2019, 16:51
A ja uważam, ze dobre cos takiego, tylko ciężko żeby ludzie szli, jak nie wiedzą o tym?
koniec z projektem03.06.2019, 15:13
to nie jest zaden pożyteczny projekt
zaproponował go prezydent Komorowski B.
a PiS go ciągnie na siłę
co rok 500 tys zł czyli pół miliona zł idzie w błoto
Nowotarzan03.06.2019, 14:09
Każdy wie ze za darmo nie znaczy dobrze
obserwator03.06.2019, 11:57
Może by tak lepiej ,widoczniej rozpropagować ten pożyteczny projekt
Zobacz pełną wersję podhale24.pl