10.06.2019, 12:20 | czytano: 3364

Wybudują schronisko na Lubaniu

Po wielu latach starań, udało się dojść do porozumienia. Prawdopodobnie za dwa lata region zyska nową atrakcję turystyczną – schronisko na Lubaniu.
– Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski ogłosił, że schronisko na Lubaniu ma powstać za około dwa lata. Przeszkodą są trudności w transportowaniu materiałów budowlanych. Jest już wszystko ustalone z Polskim Towarzystwem Turystyczno-Krajoznawczym – powiedział na ostatniej sesji Rady Gminy Ochotnica Dolna radny Jerzy Udziela.
Wójt Tadeusz Królczyk wspomniał, że gmina nie dołoży do inwestycji ani złotówki, ponieważ schronisko w całości zostanie sfinansowane przez PTTK i urząd marszałkowski.

Przypomnijmy, w marcu odbyło się spotkanie w tej sprawie w Ochotnicy Dolnej. Udział w nim wzięli m.in. włodarze gminy Ochotnica Dolna i Krościenko n/D, przedstawiciele PTTK oraz nadleśnictwa. Wszyscy zgodnie zadeklarowali chęć działania i współpracy.

ao/
zobacz także
komentarze
Schronisko na Lubaniu10.06.2019, 21:12
Tylko błagam Marszałka i Dyrektora PTTK nie pozwólcie nawet dotknąć wójtowi Królczykowi tego działania - bo daję głowę będzie po wszystkim. Gębą się nie buduje ani krytyką również

Dobrze że Królczyk nie był zaproszony na ostatnie spotkanie w Krościenku bo i po co - jak tereny należą do Nadleśnictwa a budowę finansuje PTTK wspólnie z Marszałkiem brawo Panowie z daleka od tego gościa Królczyka
bodzio10.06.2019, 17:56
Ludzie po co kolejne schronisko ? Sama budowa i funkcjonowanie takiego obiektu zniszczy to miejsce. Zwiększy się ruch pojazdów spalinowych, obsługi i odwiedzających !!!
miś10.06.2019, 16:37
Tylko niech nie sprzedają alkoholu, bo motory i quady na podwójnym gazie rozjadą resztki prawdziwych turystów, których jeszcze nie rozjechały.
buli10.06.2019, 15:31
będzie gdzie na piwko jechać
myłka10.06.2019, 12:36
cos pieknego i wspaniałego jak tam bedzie schronisko
Zobacz pełną wersję podhale24.pl