11.06.2019, 15:53 | czytano: 8112

Policyjny pościg za 15-letnim motocyklistą

Fot. KPP Zakppane
W rejonie ul. Małaszyńskiego w Zakopanem kierowca crossa nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. Uciekając pędził ulicami miasta, chodnikiem i kładką dla pieszych. Został jednak zatrzymany. 15-latek za swoje wybryki odpowie teraz przed sądem.
Zdarzenie miało miejsce w poniedziałek. Patrol zauważył osobę poruszającą się na crossie bez tablic rejestracyjnych. Kierowca, na widok policyjnego radiowozu zwolnił, a później z całym impetem odjechał nie reagując na wezwanie do zatrzymania. Rozpoczął się policyjny pościg.
- Kierujący swoim zachowaniem stwarzał realne zagrożenie w ruchu drogowym dla innych użytkowników - mówi asp. szt. Roman Wieczorek, rzecznik zakopiańskiej policji. - Policjanci musieli wyeliminować z ruchu nieodpowiedzialnego kierowcę, który na crossie pędził ulicami miasta, a innym razem po chodniku pomiędzy pieszymi, którzy musieli uciekać w popłochu. Ostatecznie kierowca przejechał kładką dla pieszych nad rzeką i utknął pomiędzy zabudowaniami na osiedlu Tatary. Tam policjanci odnaleźli ukryty w szopie motocykl, a po chwili zatrzymali jego kierowcę.

Motocykl trafił na policyjny parking. 15-latek z Zakopanego odpowie za swoje wybryki przed Sądem Rodzinnym.

Źródło: KPP Zakopane, oprac. r/
zobacz także
komentarze
j-5312.06.2019, 15:26
Brawo@Jurek-celnie i w punkt!To prawda, chamstwo na pierdziawkach się nam rozpleniło!To żadni zawodnicy!!To są Bandyci i chamy!!Nie ma na nich innego określenia!!
Czytelnik Podhale 2412.06.2019, 11:10
Witam
Konfiskata motoru. Wysoka grzywna , to ...a popuści .
Dla bezmózgowia powinno być zero tolerancji.
Pozdrawiam
pała z ortografii12.06.2019, 09:56
UTKNĄ???? no bez jaj
Jurek12.06.2019, 08:20
@Julia, a co z mojej wypowiedzi sugeruje że nie jestem zdolny? :-D Jesteś śmieszna. Chamstwo to prostacka, wulgarna i agresywna postawa pewnej grupy społecznej. Setki nowotarżan spacerujących nad Dunajcem, po szlakach w Gorcach, jeżdżących po ścieżkach rowerowych, ulicach miasta wskaże taką grupę społeczną bez zastanowienia - crossowcy. Spróbuj zwrócić takiemu uwagę, że nie ma prawa poruszać się po ścieżce, czy szlaku to nauczy się paru nowych przekleństw i będziesz miała szczęście jeśli nie będzie usiłował cię rozjechać - to jest ta kultura? Człowiek kulturalny nie myśli wyłącznie o sobie, ale ma empatię dla innych ludzi i rozumie, że też mają potrzeby, np. potrzebę kontaktu z naturą, ciszy, spokoju, relaksu, itd. - za to cham kupuję ryczący i smrodzący motor i jeszcze bezprawnie porusza się na nim w miejscach gdzie inni wypoczywają. Normalny człowiek po potrąceniu innego człowieka się zatrzymuje i udziela pomocy, cham celowo wjeżdża w ofiarę, powoduje złamania i inne uszkodzenia ciała, po czym odjeżdża. Rozumiem, że twoim zdaniem takie zachowania należy pochwalać i nagradzać? Odniosłem się do konkretnego przypadku bandyty opisanego w artykule i jemu podobnych chamów, nie do zawodników szanujących prawo, dowożących zgodnie z przepisami motocykle na tor lawetami i jeżdżących wyłącznie na takim torze.
Baba za kółkiem12.06.2019, 00:14
Do Julii. Chyba mylisz pojęcia. Czy zawodnicy jeżdżą po lotnisku? Uciekają przez całe miasto przed policją? Poruszają się na niezarejestrowanych motocyklach? Potrącają ludzi na ścieżkach? Jeśli tak, to chyba żyjemy w alternatywnych rzeczywistościach. Oprócz zawodników jest, znacznie liczniejsza, banda kretynów na crossach, z którą należy walczyć bo stanowi zagrożenie dla siebie i innych. Naprawdę myślisz, że budowa toru rozwiąże problem? Na tor pójdą zawodnicy a kretyni dalej będą się ścigać gdzie popadnie, bo tor to zbyt małe wyzwanie.
@....11.06.2019, 23:52
Nie gadaj bzdur dzieciaczku. Między szaleństwem na crossach a siedzieniem przed tv jest droga tak długa, jak stąd do Colorado Canion.
...11.06.2019, 22:03
Najlepiej jakby wszyscy młodzi siedzieli przed telewizorem jak ojcowie.
Julia11.06.2019, 21:57
Do Jurka trochę przesadzasz z tym "chamstwem" w porównaniu do Ciebie (sądząc z wypowiedzi) są to bardzo zdolne chłopaki. To że nie siedzą na trzepaku pod blokiem i nie ćpaja nie piją to nie znaczy że są bez kultury Chłopaki biorą udział w prestiżowych zawodach mistrzostwach Polski a nawet świata i często głośno krzyczą ę jest że są to zawodnicy z Nowego Targu i okolic skąd pochodziTedii Blazusiak. Ale myślę że po tym co wy tu wypisuje ie to chyba będą musieli pozostać chłopakami z nikąd. Małysz jak wygrywał to w Wiśle wybudowali skocznie, a że Tadeusz pochodzi tylko z Nowego Targu to chłopcy kryjcie się po lasach, bo wstyd takie miasto
abc11.06.2019, 21:01
a po kładce w NT nadal szaleją crossy i straszą pieszych!!!
może by zrobić coś w tym temacie - panie i panowie p[policjanci?
może rzeczniczkę postawić to opisała by zajścia?
ojciec dzieciom przedszkolakom11.06.2019, 20:26
Piszecie bzdury. Przyglądnijcie się ścigaczom na Kościeliskij od Kościółka w górę na Krzeptówki . Przyglądnicie się ulicy Powstańców Sł. w górę od ronda na Nowotarskiej . Gdzie Straż Miejska , która w mieście nic nie robi , gdzie policja państwowa , bierna jak nigdy nie była , a wyścigi codziennie kwitną . Niektórzy nawet mówią ,że to podobno jakiś policjant po cywilu ćwiczy i dlatego nikt nic nie robi .Inna sprawa do walka ze smogiem . Gdzie Straż miejska panie burmistrzu - wykorzystujące zatoczkę autobusową przy przy Kościółku i stojące tam notorycznie autokary na włączonych silnikach i smrodzące - turyści w na Pęksowym , a oni smrodzą czekając na powrót turystów . Przywożę dziecko do przedszkola u sióstr , to nie ma nawet gdzie na moment stanąć , bo autokary zamiast na parkingu smrodzą pod przedszkolem . Żaden nie zada sobie trudu wyłączenia silnika dislowskiego , a dzieci wąchają ten smog .Gdzie Strażnicy panie burmistrzu , gdzie ?Dopiero jak zacznie się sezon, będzie armagedon , a my mieszkańcy będziemy się truć smogiem .
@xcw15011.06.2019, 19:48
Mam w *** waszą "pasję". Tak jak zawsze miałem też "pasję" słuchania głośnej muzyki przez "pasjonatów", a jakże. Wasze maszyny zatruwają środowisko hałasem, niszczycie szlaki, ścieżki, zabijacie ludziom całą przyjemnośc spaceru po lesie czy górach. Kupcie sobie teren z daleka od osiedli, tak daleko, żeby nawet odgłos nie doszedł do ludzkich uszu, ogrodźcie płotem z tablicami 'tu jeździmy my, wariaci'. I się tam zabijajcie. Hej.
Czaryy11.06.2019, 19:21
Wyrazy szacunku dla policjantów.Ja sam jestem motocklistom ale takich numerów nie odstawiam. Młody to głupi
xcw15011.06.2019, 18:52
Wytyczcie trasy dla motocyklistow a problem sie skonczy , tak nie duzo trzeba , pare odcinkow w lesie i tor motocrossowy :)
Mamy bardzo mocny zespół i utalentowanych młodych zawodników a miejsc do treningu brak !
Jakos na inne sporty są przyznawane środki pieniężne a na nasz sport mimo osiągnięć nic .
Będzie bezpieczniej i lepiej dla nas i dla wszystkich ludzi .
Zrozumcie nas.
drogowiec11.06.2019, 18:15
Poprzedni tydzień również szalał, warczał po Szymonach,po Tatarach, dość,że sam stwarzał zagrożenie, to jeszcze na siedzeniu z tyłu wiózł drugiego małolata. Ojciec, matka kupili , ale nie pomyśleli gdzie będzie jeździł.
Baca z długiej młaki11.06.2019, 17:51
@prawda- zgadzam się, winni głównie rodzice, powinni zapłacić słoną grzywnę, ale jednak dziecko które nie zatrzymuje się na wezwanie policji, ucieka niezarejestrowanym pojazdem nie jest też wcale takie niewinne.
@skoda chłopca sportowca- ten tekst to słaba prowokacja, bo chyba nikt nie jest aż tak ograniczony żeby bronić potencjalnego młodocianego zabójcy. A gdyby uciekając przez kładkę trafił na grupę pieszych? Kolejne potrącenie przez crossa? A co jeśli ze skutkiem śmiertelnym? Niech się cieszy że gorzej nie nawywijał. Nie powinno być żadnej litości dla osób z pełną świadomością łamiących prawo, uciekających przed policja stwarzać zagrożenie dla innych uczestników ruchu.
skoda chłopca sportowca11.06.2019, 16:51
A dajcies takiemu zdolnemu sportowcowi spokój . Chłopok tak fajnie jezdził i brał udział w zawodach . Przecies to lepiij jakby kradł , albo brał narkotyki i siedział przy smartfonie . Szkoda chłopca .Przesadziliście trochę z tym pościgiem , przecies nikomu nie uciekoł , chcioł jeno motocykl przed złodziejem schować .
Wojtek11.06.2019, 16:44
Proszę wytoczyć ostry bój takim motocyklistom !
prawda11.06.2019, 16:34
Brawo!!!

Teraz kolej na 10 letnich trialowców z Nowego Targu, "trenujacych" na na scieżkach rowerowych. 12-13 latka hasającego po rynku i okolicach na motorkach +150cc na francuskich blachach.

Sugeruję jednak zacząć od ścigania rodziców bez wyobraźni i inteligencji, dzieci są tu najmniej winne.
Jurek11.06.2019, 16:17
Wiem że w Nowym Targu każde działanie kończy się stwierdzeniem wszelkich władz: ?Ale to się nie da...?, mam jednak nadzieję że nowotarska policja czyta i weźmie przykład z kolegów z Zakopanego, bo jak widać da się. Tępić chamstwo, butę i bezprawie.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl