24.06.2019, 17:26 | czytano: 3494

Szymon Fatla pyta: "Gdzie dzieci, młodzież i nieco starsi mają odreagowywać, jeśli nie uprawiając sport?"

zdj. Podhale24
NOWY TARG. Radny podczas sesji Rady Miasta złożył interpelację dotyczącą udostępniania boiska sportowego przy Szkole Podstawowej nr 3 na Kowańcu oraz stanu nawierzchni ulicy Józefczaka.
Oto ich treść:
"W sprawie udostępniania boiska sportowego przy Szkole Podstawowej nr 3 na Kowańcu - docierają do mnie głosy Mieszkańców tego rejonu Miasta zainteresowanych korzystaniem w okresie wakacyjnym z wyżej wymienionego obiektu sportowego. Zaniepokojeni są oni informacją, jakoby boisko miałoby być dostępne w okresie wakacyjnym przez jedynie 3h dziennie. Z informacji przeze mnie uzyskanych wynika, że już teraz możliwość korzystania z obiektu rekreacyjnego jest mocno ograniczona ze względu na ustalany grafik… no właśnie, przez kogo? W czyim interesie? Gdzie dzieci, młodzież i nieco starsi mają odreagowywać, jeśli nie uprawiając sport? Alternatywą, której zdecydowanie chcemy uniknąć, jest spożywanie napojów wyskokowych i inne niechlubne uczynki.

Uważam za konieczne, by takie miejsce dla młodzieży było ogólnodostępne przez cały dzień, a przynajmniej w godzinach korzystnych dla wszystkich.

Bardzo proszę o oficjalną informację:
- na jakich zasadach udostępniane są boiska przyszkolne na terenie Miasta Nowy Targ,
- w jakich godzinach w okresie wakacyjnym otwarte będą wyżej wymienione obiekty sportowe.

Promocja zdrowego stylu życia i dbałość o zdrowie oraz sprawność fizyczną Mieszkańców wymaga, by te będące najbliżej mieszkańców boiska sportowe, były optymalnie wykorzystywane na co dzień, a przede wszystkim w okresie wakacyjnym. Nietrudno wydawać publiczne pieniądze, nie lada wyzwaniem jest wydawać je z głową."

Kwestia stanu nawierzchni ulicy Józefczaka:
"Mimo prowadzonych po zimie prac naprawczych stan drogi znów uległ znaczącemu pogorszeniu. Ubytki są tak wielkie, że stwarzają niebezpieczeństwo wszystkim uczestnikom ruchu drogowego - pojazdom mechanicznym jak i rowerzystom. Bardzo proszę o podjęcie pilnych działań w celu naprawy nawierzchni. Wnoszę także o kontrolę jakości wykonywanych po zimie prac, gdyż pojawienie się w tak krótkim czasie nowych dziur wywołuje wątpliwości co do poprawności przeprowadzonych prac".

Pisemne odpowiedzi na pytania radnego pojawią się za kilka-, kilkanaście dni na stronie Urzędu Miasta.

s/
zobacz także
komentarze
Kokosz28.06.2019, 20:34
To po co inwestować, potem ponosić koszty utrzymania, jeśli nawet młodzież i młodsze dzieci nie mogą korzystać z obiektów sportowych w pełni w wakacje? A promocja zdrowego stylu życia? Popieram głos Radnego w tej sprawie. Tym bardziej, że prawie wszędzie w okolicy, i w gminie miejskiej czy wiejskiej, młodzi borykają się z tym samym problemem. Zbyt krótko czynne obiekty sportowe, rekreacyjne. Marginalnie otwarte i to krótko w niedziele. Włodarze uwzględnijcie w budżecie wydatki na dozór na tych obiektach, profilaktycznie, bo ruch to zdrowie.
Gosia25.06.2019, 23:45
Co Pan radny Fatla nie zgłosi na radzie miasta to zaraz są komentarze na temat likwidacji Straży Miejskiej. Przecież to nie sam Fatla ją zlikwidował tylko było referendum i każdy komu chciało się przyjść na nie, mógł oddać swój głos. Więc wylewanie żółci w kółko od kilku dobrych lat o to samo mija się z celem.
A wracając do wypowiedzi Pana radnego to bardzo dobrze że ktoś interesuje się takimi sprawami. Osobiście bardzo szanuję i popieram.
Pawel25.06.2019, 08:22
A ja chcialbym zapytac Pana Fatle od kiedy to wolnosciowiec jest za finansowaniem hokeja z miejsciego budzetu ?
Nowotarzanin25.06.2019, 00:36
@zciekawością pytam a ktoś zgłosił taki problem do radnego? Pewnie nie. Więc skoro jest taki problem to warto przejść się na dyżur radnego i o tym wspomnieć.
La Loba25.06.2019, 00:15
@Ewka chłopak jak na razie ma parcie na szkło. Na osiedlach go nie widać i raczej go nie interesują sprawy ludzi. Kompletnie nie jest zorientowany w sprawach miasta i uwielbia bić pianę z niczego byle tylko mieć swoje 5 minut na sesji, ale marnie mu to wychodzi, bo nie ma wiedzy na tematy, które porusza. Coś tam usłyszał, nie do końca sprawdził o co chodzi i robi coś bardziej pod publikę. Rośnie nam populista, ciekawe czy obetnie włosy i zapuści brzuszek, bo obstawiam, że nie zmieni sposobu wypowiadania się czyli:ja wiem lepiej, ja się znam ma wszystkim, ja was wszystkich uszczęśliwię.
Ewka24.06.2019, 23:04
Szymon - młody i ambitny. Widać, że chłopak się nie boi wyzwań i pytań. bardzo dobrze, takich właśnie ludzi trzeba. Mieszkańcy musza widzieć i czuć oparcie w radnych.
Sympatyk Nowego Targu24.06.2019, 23:02
Oj Ewa, coś mi się zdaje, że ktoś bliski stracił prace w straży miejskiej. Czy współczuje? chyba nie bardzo bo obecnie jest zapotrzebowane na pracowników w każdej branży ale rozumiem też na czym polega nepotyzm. Dziękujcie Bogu, że Wolnościowe Podhale doprowadziło do likwidacji straży miejskiej.
Dan24.06.2019, 21:30
@Bożena - nie masz racji, brakuje straży w mieście i to widać na każdym kroku. Oczywiście ty nie widzisz samochodów zaparkowanych na pasach, chodnikach i zakazach. Nie widzisz śmieci walających się po chodnikach, nie spadają ci sople z dachów na głowę, nie musisz przedzierać się przez zaspy śniegu. Tobie sąsiad nie wali w okna dymem ze śmieci i plastików. Ty chyba żyjesz w jakimś innym świecie. Dawniej każdą z tych spraw można było zgłosić do straży i jeśli zajęli się tylko jedną na 10 to i tak nasze życie w mieście było łatwiejsze niż dzisiaj, kiedy dzięki panu Fatli straży nie ma. @Ewa ma pełną rację.
absolut24.06.2019, 21:12
naprawdę CBA powinno sie zainteresować czy dzieci ,znajomi,kumotry czy pociotki burmistrzów i radnychi i też oni nie dostali synekur w mieście.
Czy nie sa w sekretariacie ,w jednostakch czy nie dostali zleceń na fitnes lub stanowisk w radzie za kasę . Kto to sprawdzi ? kto skontroluje to skontroluje i opisze .
z ciekawością pytam24.06.2019, 20:37
Czemu radny interesuje się boiskiem na Kowańcu gdzie w soboty i niedziele jest zawsze otwarte, a nie interesuje się boiskiem przy SP2 ze swojego rejonu, które jest w weekendy nieczynne albo tylko przez godzinę?
Bożena24.06.2019, 20:33
Do *Ewa
Straż miejska potrzebna jest jak dziura w moście. W gminie nadal urzęduje, bo na pewno nie działa a jak chcesz do nich sprawę zgłosić, że np. sąsiad spala śmieci w ogródku o piecu nie wspominając, to usłyszysz dźwięk centrali, bo panowie "pracują" do 15 a w godzinach urzędowania, usłyszysz odpowiedź, ze to nie ich sprawa, tylko...no kogo ja się pytam?
Tak samo było z miejską. Nie rozumiem tego ciągłego użalania się nad nimi, Czyżby ktoś bliski stracił ciepłą posadkę? Likwidacja tych *** to było jedno z lepszych posunięć władzy. Dlaczego wójt nie ma takiej odwagi?
sportowiec24.06.2019, 20:25
W poprzedniej kadencji parokrotnie przewijał się temat, żeby dzieci i młodzież mieli dostęp do szkolnej infrastruktury sportowej. No i znowu trzeba od początku!
bezradna24.06.2019, 19:46
dobrze że wyłączyli fonie w reżimowej tv po co nam to wiedzieć
Piłkarz24.06.2019, 17:57
Ja tam jestem często i zawsze jest otwarte dłużej to może chodziło o inne boisko?
Ewa24.06.2019, 17:43
Proponuję zlikwidować boisko i drogę tak jak straż miejska- zaoszczędzi się kasy na naprawach. A dzieci na zwykłym polu moga grać a ul. Józefczaka nie jest konieczna bo jest objazd. To moje pomysły. Inspirowałam się argumentacja Fatli jak likwidował straż miejska.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl