26.06.2019, 14:56 | czytano: 15263

Część Nowego Targu z zanieczyszczoną wodą

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nowym Targu stwierdził brak przydatności do spożycia przez ludzi wody z wodociągu publicznego Nowy Targ.
Jak informuje w komunikacie Urząd Miasta w Nowym Targu, zanieczyszczenie stwierdzono w jednej próbce wody pobranej do badań na terenie oczyszczalni ścieków w Nowym Targu. Oznacza to możliwe zanieczyszczenie wody w rejonie ulic Konfederacji Tatrzańskiej, Polnej, Targowej i odcinka ulicy Waksmundzkiej. Dlatego Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Nowym Targu Sp. z o.o. wyłączył z eksploatacji studnię zasilającą odcinek wodociągu w rejonie wyżej wymienionych ulic. Aktualnie ten rejon zasilany jest z pozostałych ujęć wody, gdzie nie stwierdzono żadnego zanieczyszczenia.
Spółka wdrożyła czynności naprawcze i prowadzona jest analiza ponownie pobranych próbek wody oraz bieżący monitoring ujęć miejskich.

oprac. r/ UM Nowy Targ
zobacz także
komentarze
PP27.06.2019, 09:31
besala proponuje zmienic lekarza albo odstawic leki bo te nie pomagaja !
Boje sie takich przemadrzalych wszystkowiedzacych a zwlaszcza ekoterrorystow!
besala26.06.2019, 21:55
Gratuluję burmistrzowi Nowego Targu! Świetnie dba o duchowe funkcjonowanie Miasta dziękując wszystkim swoim świętym za wsparcie. Nic nie robi dla zdrowego powietrza, dla zdrowej wody i dla zdrowej atmosfery. Od poglądów Grzegorza Watychy do płaskoziemców i antyszczepionkowców jesteśmy o krok! Za chwilę Urząd Miasta Nowego Targu zacznie ogłaszać, że kto wierzy w skuteczność szczepień masowych i w to, że Ziemia jest okrągła, przestanie być pełnoprawnym mieszkańcem Nowego Targu. Już pan Watycha manifestował umiłowanie dla morderców zwierząt, po raz kolejny sprowadza do miasta cyrk w tresurą zwierząt w programie. Kolejny krok tego światłego samorządowca to pożeranie niechętnych jego władzy w Nowym Targu przez lwy!
Pijcie,pijcie. Kwasne mleko was za smierc jes nied26.06.2019, 21:34
Jak władze,albo sanepid sie nie we za za tych trucicieli, no to tak bedzie w przyszłosci,ale Burmistrz sie usmiecha a słuzba zajmujaca sie badaniem ,patrzy ,Komi sie liznać władzy,czy ktos posmaruje
klan26.06.2019, 19:13
Leśnik ze wsi w Kluszkowcach Wstą żka na baletach Watycha uśmiechnięty kocha i szanuje a ludzie piją kupę. Włodarze.
gfx26.06.2019, 19:02
Co tam woda. Bolek pojedzie z Aśką zatańcz ludziom i wstążki powieszą. Waldek opowie anegdotę i wygłosi kilka słów kuchenną łaciną. Grzesiek się uśmiechnie bezradnie. Cudnie będzie.
skunks26.06.2019, 18:51
Brawo Watycha may POwitanie lata
e226.06.2019, 18:25
Dlaczego nie podano czym woda jest skażona!!! A tak nawiasem do Nowego Targu wróciły czasy PRL-u? Bo w czasach PRLu ciągle woda była skażona, to był horror! Studnie głębinowe nic nie dały?, czy za dużo "syfiastych" firm zanieczyszcza środowisko?
????26.06.2019, 18:23
mam sklep z wodą ze studni głębinowej i częste jałowe dyskusje że ci co mają miejska wodę nie powinni robić badań bo jest badana przez spólke wodną..a moja nie ma możliwości skażenia z 40 m to czyja lepsza ?
zeb26.06.2019, 18:04
@PiterQ - Skażenie E. Coli i to wynik jednorazowy z końcówki sieci bez powtórzenia badań . W reszcie badanych punktów woda spełniała wszystkie normy . Ponowne wyniki badań(pełne i gotowe w Poniedziałek).
Mieszkaniec26.06.2019, 17:31
No to nieźle dość że zanieczyszczona to jeszcze najdroższa
obserwator od środka26.06.2019, 16:28
Czekali cierpliwie , aż skończy się sesja i burmistrz uśmiechnięty wróci na pielesze domowe po absolutorium
PiterQ26.06.2019, 16:03
Ale czym skażone? Clostridium Perfringens czy rtęcią? Bo to jednak subtelna różnica. Mam się iść już spowiadać czy po zgrzewkę papieru toaletowego do sklepu?
Zobacz pełną wersję podhale24.pl