11.07.2019, 17:15 | czytano: 5152

Rotacja pracowników w gminie Łapsze Niżne

Od początku lipca Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej ma nowego kierownika. Został nim Hubert Łabuda. Z kolei Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej pozostaje bez kierownika.
Przypomnijmy, że ze stanowiska kierownika ZGKiM zrezygnował Wojciech Magiera. Z kolei po odejściu Marii Łopaty bez szefa pozostaje GOPS. Parę miesięcy wcześniej w urzędzie gminy zwolniło się stanowisko ds. obrony cywilnej i zarządzania kryzysowego.
Na ostatniej sesji Rady Gminy Łapsze Niżne jedna z radnych zapytała wprost wójta Jakuba Jamroza, czy gmina boryka się z epidemią zwolnień.

– Nowym kierownikiem ZGKiM został pan Hubert Łabuda. Jeżeli chodzi o kwestie GOPS-u, to czeka nas przeprowadzenie konkursu. Natomiast na stanowisko zarządzania kryzysowego konkurs, co prawda, wyłonił pracownika. Było jedno podanie, ale pracownik nie podpisał umowy z nami – poinformował wójt.

– Z tego, co się orientujemy, pracownik był dwa dni i odszedł – skwitowała radna.

– Pani radna, prowokuje pani, żebym cokolwiek opowiedział o tym temacie. Nie usłyszy pani ode mnie żadnych niuansów w tej kwestii, ale nie jest tak, jak pani mówi – odpowiedział jej wójt.

ao/
zobacz także
komentarze
A gdzie inni którzy odeszli ....18.07.2019, 22:47
Przecież o wiele więcej osób zrezygnowało w samym tym roku a już nie wspomnieć o latach wcześniejszych ......
sfrustrowany18.07.2019, 08:26
Spisok..... Wojtek to tylko Tobie się wydaje ,że Wójt taki grzeczny,że pozwolił pracownikom na wszystko tak naprawdę widać na każdym kroku jego niekompetencję --przecież jest to Twój brat.Teraz tam pracuje cała rodzina i pół Kacwina zobaczymy jak ten Urząd teraz będzie funkcjonował z taką obsadą.........
Miłosław13.07.2019, 17:26
Czytaliście co Wójt pisze na swoim fejsie??? Ale brednie, sam na własne uszy słyszałem jak się pytał znajomych czy czytali komentarze na jego temat na Podhalu...... A na profilu mówi że nie czyta...... Hahahaha
PINOKIO Z Kacwina a nos już w Niedzicy :)
wkurzony13.07.2019, 15:23
Wójt ot taki mądry,takie ludzkie panisko,temu doradzi,drugiemu obieca tego pochwali,trzeciego zgnoi reasumując to wszystko to wydaje się że pozjadał wszystkie rozumy,a tak niestety nie..nie..jest.W Gminie kwitnie arogancja,chamstwo kolesiostwo się panoszy czyli brak kultury politycznej,ogłady,itp.Jeszcze kilka lat wstecz to był URZĄD a teraz co???? cyrk na kółkach mądrzy ludzie odchodzą a zatrudnia się *** za olbrzymią kasę .Złotówka w tej Gminie za tego właśnie Włodarza dostała biegunki i co dalej??????????????
Dziekujemy12.07.2019, 21:58
Nic tylko podziwiać tych co odeszli za odwagę. Znam tych ludzi i wszyscy pracowali o wiele dłużej jak wójt i to im więcej zawdzięczamy jak wojtowi. A to ze wójt sam se tu komentuje to norma - zawiodłam się na nim jak wielu innych . Przerosło go to stanowisko i tyle w temacie - a teraz strasznie szuka winnych
Mieszkaniec gminy12.07.2019, 14:02
Sami swoi dokładnie jest tak jak mówisz.Pan wójt i radni nic nie robią dzieci w Łapszach i Łapszance sami sobie robią i montują boiska żeby mieli gdzie grać i spędzać czas.Wstyd żeby dzieci nie miały normalnego boiska.Ale cóż się dziwić kiedy nawet szkoły chce się zamykać.Przecież najlepiej tak.Szok.Po co utrzymywać szkoły i robić coś dla innych wsi w Gminie przecież najważniejsze to mieć ścieżki rowerowe po których się jeździć nie da.Naprawdę warto się zastanowić nad swoim postępowaniem.
12.07.2019, 13:10
spisok:
Ładnie to tak pisać o koledze z ławki......nie wypada.......
Miej chodź tyle przyzwoitości Kuba......
Mieszkaniec12.07.2019, 11:36
Dobrze, że jeszcze mamy obiektywne media lokalne, które potrafią informować bez koloryzowania rzeczywistości.
spisok12.07.2019, 11:00
Prawda jest taka, że Wójt jest zbyt grzeczny i za dużo pozwolił pracownikom, a tym się w głowie poprzewracało. Jedni się zwalniają bo są ważniejsi niż sam Wójt, inni mają problemy z prawem jeszcze inni się obrażają bo chcieli być kierownikami. Najwyższy czas pozbyć się leni i nierobów! Ostatnie artykuły i nagonka na Gminę Łapsze Niżne coś mi przypomina... Czyżby jakiś obrażony maczał w tym palce? :)
abc11.07.2019, 20:57
coś jest na rzeczy!
smród tu czuć!
oj robi się ciekawie.
sami swoi11.07.2019, 20:55
Wójt nic z radnymi nie robią. Gdzie boisko w Lapszach Wyznych. Sami sobie chłopaki inwestują w boisko. To samo w Łapszance. A radny śpi. Obiecanki cacanki. Wszędzie tylko cięcia.
L11.07.2019, 19:43
W Urzędzie miasta w Nowym Targu by się taka przydała, bo co poniektórzy siedzący na stołkach w ogóle nie powinni zajmować takich kierowniczych stanowisk przez swoją arogncję i butę. niby pod krawatem a zadufanie i chamstwo, uważanie mieszkańca za oszusta i zło to norma!
lio11.07.2019, 17:20
co to w tej gminie sie dzieje kilka lat wstecz wzor do nasladowania czyżby młodego wójta przerosło stanowisko czy jest tak zadufany w sobie że widzi tylko drzazge u innych a w swoim oku belki nie widzi?
Zobacz pełną wersję podhale24.pl