16.07.2019, 16:51 | czytano: 3586

Trasa rowerowa ze Szczawnicy do Jaworek staje się faktem

Fot. UMiG Szczawnica
Powstaje pętla rowerowa w Jaworkach.
Firma z Kamienicy ma wybudować ścieżkę asfaltową na odcinku drogi drogi ul. Pod Homolami przez ul. Kościelną do ul. Czarna Woda na długości 550 metrów. Roboty obejmą też m.in. odtworzenie rowu odwadniającego, zabezpieczenie korpusu drogi czy montaż poręczy ochronnych.
Termin wykonania robót do 30 września 2019 roku. - Ścieżka jest jednym z elementów tzw. ścieżki Szczawnica - Jaworki. Wkrótce rozpoczną się prace nad projektem ścieżki wzdłuż tras narciarskich na Palenicy do połączenia z ulicą Maćka zza Ławy, oraz rozważane są różne koncepcje przebiegu ścieżki od Jaworek (gdzie zakończą się prace obecnie) w kierunku Szlachtowej przez Cieśliska - informuje burmistrz Grzegorz Niezgoda.

oprac. r/ źródło: UMiG Szczawnica
zobacz także
komentarze
Maria G.17.07.2019, 20:53
Ewa jak było tak było ale za poprzedniego wicka przynajmniej się coś robiło. W samych Jaworkach: kanalizacja, woda, ryneczek, drogi, most itd. A teraz? Z czego wynika ten zastój ?
Anna17.07.2019, 10:22
Niech najpierw naprawią drogę Św.Krzyża na filtry bo jest nie przejezdna ,a później ścieżki rowerowe budują.
Ewa16.07.2019, 21:05
Tylko jak wybudować ścieżkę rowerową jeśli w zakresie robót jest zabezpieczenie korpusu ( może ktoś widzi jakiś korpus ja nie), montaż poręczy, odtworzenie rowu ( rów pewnie się znajdzie). Gdzie w tym zakresie jest ścieżka. Plan jest taki żeby wybudować ścieżkę rowerową na zgłoszenie a powinno być pozwolenie na budowę. Inwestycje zapewne przygotował były wiceburmistrz, a burmistrz udaje że jest ok.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl