19.07.2019, 14:26 | czytano: 6644

Zmiana organizacji ruchu na S7 w rejonie Rabki-Zaborni

Fot. GDDKiA
Dziś przełożony został ruch samochodowy z jezdni lewej na prawą na budowanej drodze ekspresowej S7 na odcinku Skomielna Biała-Rabka Zdrój. Ruch odbywa się w dwóch kierunkach po jednej jezdni - od Zbójeckiej Góry do węzła Zabornia. Na lewej jezdni będzie układana warstwa ścieralna nawierzchni.
W prowadzenie tymczasowej organizacji ruchu związane jest z koniecznością położenia ostatniej warstwy nawierzchni na jezdni lewej S7 od Zbójeckiej Góry do Rabki Zdroju i dalej dwujezdniowej DK47 do Chabówki. Na jezdni prawej są już wszystkie warstwy nawierzchni.
Przełożenie ruchu pojazdów z DK7 na jedną, lewą jezdnię S7, od Zbójeckiej Góry do Rabki Zdroju i dalej do Chabówki nastąpiło 11 października 2018 r. Ruch także odbywał się po jednej jezdni w dwóch kierunkach. Zmiana ta była niezbędna do wybudowaniu łącznic na węźle Zabornia i prowadzenia dalszych prac przy budowie S7, m.in. najazdów na obiekty inżynierskie i dróg serwisowych.Aktualnie na mostach i wiaduktach trwają prace wykończeniowe: montaż balustrad, wykonywanie nawierzchni gzymsów i chodników z żywicy, ekranów, umacnianie stożków. Zaawansowanie prac wykończeniowych na obiektach mostowych wynosi 92%. Na trasie głównej S7 układano nawierzchnię. Warstwa wiążąca nawierzchni ułożona jest w 67%, a ścieralna w 22%.

W ostatnim tygodniu umacniano też skarpy i dna rowów na węźle Zabornia, drogach dojazdowych oraz S7. Humusowano skarpy i obsiewano trawą, montowano belki i wypełnienia ekranów akustycznych. Na skarpach układano kostkę granitową. W budynku OUDE (obwodu utrzymania drogi ekspresowej) pod węzłem Skomielna trwały prace przy: szpachlowaniu sufitów w pomieszczeniach magazynowych, instalacji odgromowej a także montowano bramy garażowe.

Źródło: GDDKiA, oprac. r/
zobacz także
komentarze
Loko20.07.2019, 17:28
@Burok

Salini samo zaoferowalo 22 miesiace na wykonanie tego zadania. Nikt ich do tego nie zmuszal.
Burok20.07.2019, 09:55
Zacznijmy od prostej rzeczy . Czy termin z umowy był do utrzymania ? , czy byly to pobożne życzenia pod publiczke ?
Loko19.07.2019, 17:26
31 lipca 2018 powinna ta droga byc skonczona zgodnie z podpisanym kontraktem!!!! Patrzac na ilosc robot pozostalych do wykonania to nie ma szans na wakacje tego roku. Pewnie jesien, sa wybory to posowalo by sie pokazac przy oddaniu inwestycji rozpoczetej jeszcze w poprzedniej kadencji a miala byc zrobiona w dwa i pol roku.
nowy19.07.2019, 17:04
Przed wojną 1,5 roku a po wojnie już chyba 50 lat umrą a końca nie widać.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl