20.07.2019, 19:00 | czytano: 4014

Meta szóstego etapu 76. Tour de Pologne w Kościelisku

Fot. Materiały promocyjne
Potwierdziły się nasze informacje z czwartku - w przebiegu szóstego etapu sierpniowego wyścigu kolarskiego Tour de Pologne, który rozpocznie się w Zakopanem, dojdzie do dużych zmian.
Zaplanowany na 8 sierpnia szósty etap Tour de Pologne nie zakończy się w Zakopanem, jak planowano, ale w Kościelisku. Nie wiadomo, dlaczego doszło do takiej zmiany. Władze miasta mają odnieść się do tej zmiany w przyszłym tygodniu na konferencji prasowe.
Tymczasem organizatorzy wyścigu poinformowali, że 8 sierpnia miasteczko wyścigu powstanie przy Hotelu Mercure Kasprowy Zakopane, a start etapu nastąpi na ul. Powstańców Śląskich. Następnie peleton pokona pięć 29-kilometrowych rund i po 160 kilometrach zafiniszuje w Kościelisku na ul. Nędzy-Kubińca.

- Cieszę się bardzo, że Kościelisko będzie gospodarzem mety szóstego etapu 76. Tour de Pologne UCI World Tour. Malownicza miejscowość, która nie raz gościła premie naszego wyścigu, tym razem została gospodarzem mety jednego z najtrudniejszych etapów tegorocznego Tour de Pologne. Chciałbym podziękować władzom Gminy Kościelisko za otwartość i zaangażowanie. Jestem przekonany, że będziemy świadkami wspaniałego etapu z metą w Kościelisku – powiedział Czesław Lang, Dyrektor Generalny Tour de Pologne.

- Bardzo się cieszymy, że Tour de Pologne zawita do Gminy Kościelisko i że właśnie tu będzie zlokalizowana meta jednego z najważniejszych etapów. Już od kilku lat czujemy się częścią tego wyścigu, bo kilkukrotnie w Kościelisku odbywały się premie górskie czy lotne premie. Ale wszyscy zdajemy sobie sprawę, że gościć metę górskiego etapu to wydarzenie wyjątkowe. Dla mieszkańców, bo będą mogli pochwalić się swoją piękną miejscowością przed całym światem, i dla naszych gości, bo będzie to dodatkowa atrakcja w środku wakacyjnego sezonu – powiedział Roman Krupa, Wójt Gminy Kościelisko.

W związku ze zmianą na trasie szóstego etapu nastąpiła zmiana w terminarzu startów Kinder+Sport Mini Tour de Pologne. Ostatni etap tegorocznej imprezy dla dzieci i młodzieży odbędzie się w całości w Kościelisku. Szczegóły znajdują się na stronie minitourdepologne.pl. Nieznacznie wydłużony został siódmy etap 76. Tour de Pologne Bukovina Resort – Bukowina Tatrzańska, który liczy 153 kilometry, a także trasa tegorocznego Tour de Pologne Amatorów, która liczy 60 kilometrów.

Materiały prasowe, oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Edy to RZEPISKA24.07.2019, 13:24
Cosi sie pomyliło o Kościelisku przy ścianie na Rzepiskach co widać
na foto...
Niezadowolony21.07.2019, 06:18
Utrudnienia gwarantowane.
Gratulujemy
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl