24.07.2019, 11:00 | czytano: 4131

Policyjne kontrole na koloniach

Fot. KPP Nowy Targ
Nowotarscy policjanci kontrolują, czy miejsca, w których wypoczywają dzieci, są odpowiednio zabezpieczone. Ponadto utrzymują bieżący kontakt z komendantami obozów harcerskich.
Na terenie powiatu nowotarskiego policjanci przeprowadzili już kilka takich kontroli. min. w Podczerwonem i Kacwinie. Ostatnia odbyła się kilka dni temu.
15 lipca w Mizernej policjanci z Komisariatu Policji w Krościenku nad Dunajcem wspólnie z pracownikami Kuratorium Oświaty i Wychowania w Nowym Targu, funkcjonariuszami Państwowej Straży Pożarnej oraz pracownikami Urzędu Gminy Czorsztyn kontrolowali miejsce wypoczynku grupy obozu harcerskiego. W trakcie wizytacji obozu sprawdzano teren obozowiska pod kątem dostosowania do obowiązujących przepisów, w tym kontroli zapewnienia drożności dróg dojazdowych i ewakuacyjnych oraz spełnienie podstawowych wymogów bezpieczeństwa w zakresie palenia ognisk w lesie. Podczas kontroli przeprowadzono również pogadankę z uczestnikami obozu miedzy innymi na temat bezpieczeństwa podczas wypoczynku, nad wodą, w wodzie, a także konsekwencji zażywania dopalaczy w ramach prowadzonej kampanii edukacyjno – profilaktycznej „Narkotyki i dopalacze zabijają” której hasłem przewodnik jest „ Szkoda Ciebie na takie patoklimaty”.

Na podstawie Bazy Wypoczynku w Małopolsce, pozyskanej od Małopolskiego Kuratorium Oświaty, 1 324 harcerzy będzie spędzało wakacje na 18 obozach harcerskich organizowanych na terenie Małopolski.

Źródło: KPP Nowy Targ, oprac. r/
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl