25.07.2019, 14:08 | czytano: 3725

Nowa droga w Szaflarach

Fot. PZD Nowy Targ
Zakończyła się przebudowa drogi powiatowej i budowa chodnika na ul. Palenice w Szaflarach.
W oficjalnym odbiorze prac wzięli udział przedstawiciele Powiatowego Zarządu Dróg w Nowym Targu, gminy Szaflary i sołectwa. Na 485-metrowym odcinku od ul. Władysława Orkana w kierunku Bańskiej Niżnej powstał chodnik, a na drodze pojawiła się nowa nawierzchnia. Prace obejmowały m.in. poszerzenie drogi, położenie nowej nawierzchni, budowę chodnika lewostronnego wraz z przebudową zjazdów, budowę pobocza, przebudowę rowu i przebudowę ogrodzeń. Wzdłuż chodnika zamontowano bariery oraz wykonano nowe oznakowanie poziome i pionowe.
Wykonawcą zadania była Firma Handlowo-Usługowa, Leszek Bednarczyk z Kluszkowiec. Koszt inwestycji wyniósł 1,6 mln zł. Po połowie sfinansowały ją Powiat Nowotarski i gmina Szaflary.

Źródło: PZD Nowy Targ, oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Kierowca26.07.2019, 13:46
Dziekujemy panie wojcie za podhalanska kolej dzieki ktorej mam niemal caly dzien korek od osrodka i stanie w nimszpitalu po 20 min, niech pan wypowie sie teraz w tej kwesti wkoncu ta kolej to pana pomysl!!! Moze warto pomyslec i mieszkancach gminy? Proponuje zrobienie torow kolejowych przez Skrzypne Maruszyne, Banska wyzna, wtedy bedzie pan mogl sie chwalic ta j*** koleja!!!!
zenek26.07.2019, 09:16
same narzekania..z tego widać że mieszkańcy szaflar woleli jak nic się nie robiło za poprzednika..teraz to im nawet kurz przeszkadza w trakcie budowy chodnika..Panie Wójcie chyba lepiej nic nie robić jak mieszkańcy nie doceniają tego co się robi, a przez ostatnie lata to przecież tyle rzeczy powstało i tyle dobrego się dzieje! ale proszę sie nie martwić są też tacy co doceniają i dziekują i na szczęście tych jest więcej!
Wyborca26.07.2019, 00:21
Ale jaka w tej inwestycji zasługa Wójta Szaflar ? ? To jest droga powiatowa zarządzana przez Powiatowy Zarząd Dróg w Nowym Targu, a podatnik z terenu Gminy Szaflary dołożył do tej inwestycji pieniądze. No to, co takiego zrobił Wójt z Szaflar - no nic.
Miejscowy25.07.2019, 22:31
I co dalej?! Nic?? Przecież Palenice nie kończą się w miejscu gdzie zakończyli chodnik?? A przez resztę Palenic i Bańską ,gdzie najwięcej chodzi ludzi: mieszkańców, turystów,a zwłaszcza dzieci do szkoły, "ani słuchu,ani widu " chodnika ????????
przyjezdny prawie marusynian25.07.2019, 21:40
a kiedy w koncu zrobią obiecane światła na wyjezdzie z ul orkana na zakopianke ,zapraszam p wójta na codzienny poranny przejazd przez to skrzyżowanie , cały dzień korek w tym miejscu teraz nima smogu ,jak kilka dziesiąt samochodów stoi ,jeszcze jedna sprawa zamontowania słupków aby nie stawać na chodniku wzdłuż ulicy orkana ,bo niema jak wyminąć sie przy tym sklepie , w koncu wyszlibyście zza tych biurek stolików i połazili po okolicy posłuchali mieszkańców bo to wspólne nasze dobro
archiwista25.07.2019, 18:31
Ludzie przestańmy wszyscy ciągle utyskiwać. Mówię to do całej jednostki. Zamiast tego spójrzmy ile dobrego dzieje się w naszym regionie, naszej gminie. Panie wójcie nawet pan sobie nie zadaje sprawy jak się ciesze z tego chodnika i drogi:)
Zza torow25.07.2019, 17:30
Panie wojcie a gdzie obiecane swiatla na zakopiance? Moze przeniesie sie Pan na tydzien do tescia i podojezdza do pracy z Palenic...czy pan nie widzi co sie dzieje na tym skrzyzowaniu???Panu soe marzy druga nitka torow a nie potrafi zadbac o mieszkancow ktorych ten przejazd do centrum wsi doprowadza juz do szalu.Mieszkancy wynrali Pana chyba po to by w pierwszej kolejnosci dbal Pan o ich dobro czyz nieprawda???..a moze juz kolejny rok bedzie ludziom wciskal ciemnote ze swiatla juz za chwileczke juz za momencik.
Dywagacje25.07.2019, 16:26
A przecie w Szaflarach jest finally co wszystko robi,to co ? wymieniaja sie ,ci do Kluszkowiec ,a ci do Szaflor ? Czy o te ? boki? chdzi ?
Wdzięczny wójtowi25.07.2019, 14:17
A wójt taki idealny. Mówi że śmieci podrożały bo dopłacają do kanalizacji. A co mają powiedziec mieszkancy Boru, którym tak samo podrożały śmieci a do wywożenia ścieków nikt nie dopłaca??? A po drugie remonty remontami a to co się dzieje przy budowie chodników na borze, ten kurz jest wszędzie. Panie wójcie co z nim zrobić?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl