27.07.2019, 17:39 | czytano: 3766

Tysiące wolontariuszy posprząta tatrzańskie szlaki (zdjęcia)

Fot. Piotr Korczak
Już po raz ósmy wolontariusze z całej Polski uczestniczą w akcji Czyste Tatry. Po rozgrzewce na Dolnej Równi Krupowej, uczestnicy wyruszyli na górskie szlaki.
W ubiegłym roku w akcji organizowanej przez Stowarzyszenie czysta Polska, wzięło udział ponad 7 tys. osób, które zniosły z gór prawie pół tony śmieci.
Finał Czystych Tatr, to nie tylko sprzątanie, ale też zabawa. Na Dolnej Równi Krupowej powstało miasteczko namiotowe oraz scena plenerowa, na której wieczorem zagra dla uczestników akcji zespół Afromental.

pk/zdj. Piotr Korczak
komentarze
gorol30.07.2019, 17:43
@Rupertt. Też się nad tym zastanawiam. Koszą tyle pieniędzy, że spokojnie starczyłoby na zatrudnienie choćby 1 osoby, której zadaniem by było codzienne przemierzanie szlaków i zbieranie śmieci w różnych miejscach. Niestety, ale całe Tatry są obsr*ne i zaśmiecone niemiłosiernie, a niektóre miejsca to wręcz jeden śmietnik. Widać też po tych śmieciach, że leżą one od długiego czasu i nikt sie nimi nie interesuje, choć zapewne niektórzy pracownicy parku je czasem mijają i mają okazję zauważyć. No ale skoro łatwiej brać pieniążki za nic i wydawać wedle wlasnego widzimisię, a śmieci pozbierają ochotnicy na akcji - to cóż, nie dziwne, że zarząd parku ma to w nosie...
rab29.07.2019, 07:38
Mają rozrywkę,nie muszą płacić biletów a pozwiedzają za darmo,czasami się schylą aby coś podnieśc.Napewno jest to dobry przykład ale nie przesadzajmy,bo większość robi to bez rozgłosu,od dziesiątków lat śmieci zbierali uczniowie ,strażacy,wędkarze i przygodni ludzie.
Fobia28.07.2019, 09:07
Pisałem o tym na moim profilu na "popularnym portalu społecznościowym". Skoro 7 tys. osób zebrało pół tony śmieci, to oznacza że średnio każdy zebrał 7 dkg. Reasumując, albo w Tatrach nie ma śmieci, albo zebrali to, co ze sobą przynieśli, czyli butelkę po wodzie i torebki po kanapkach...
Ja28.07.2019, 08:13
Zbierają swoje śmieci a teraz wielkie halo, idą w Tatry niosą pełną butelkę wody ale pusta już ciężka to się ją wywala gdzie bądź.
Rupertt28.07.2019, 07:35
Super inicjatywa! Tylko ja się pytam na co idą pieniądze uzyskane z opłat za wstęp w polskie góry ?!?! Ta są miliony rocznie gdzie są te pieniądze dlaczego nikt się tym nie zainteresuje ?!
Zobacz pełną wersję podhale24.pl