30.07.2019, 18:20 | czytano: 3112

Umowa podpisana - 76. Tour de Pologne zagości w Kościelisku (zdjęcia)

Fot. Piotr Korczak
Dyrektor generalny 76. Tour de Pologne Czesław Land i wójt Roman Krupa podpisali umowę na organizację w Kościelisku mety 6. etapu wyścigu (8 sierpnia).
- Zawsze czuliśmy się częścią tego wyścigu, bo bardzo często prowadził przez teren naszej gminy, ale meta to coś szczególnego - zaczął podczas konferencji prasowej przed podpisaniem umowy w Kościelisku sekretarz gminy Mariusz Koperski.
Wójt Roman Krupa pokreślił, że gmina jest przygotowana na organizację imprezy i stwierdził, że oprócz promocji, meta wyścigu to także dodatkowa atrakcja dla turystów i mieszkańców gminy. - Pracujemy też nad tym, aby te utrudnienia, które towarzyszą wyścigowi, były jak najmniej uciążliwe - podkreślił. - Radość z tego, że będzie u nas meta szóstego etapu, jest bardzo duża.

- Dziękuję panu wójtowi, radzie i mieszkańcom, żeby zdecydowali się z nami przygotować metę - mówił Czesław Lang. - Przygotowanie takiego wyścigu nie jest łatwe. To duże przedsięwzięcie logistyczne, dlatego trzeba znaleźć dobrego partnera. My w zamian za to damy wielką promocję gminie. Etap Zakopane - Kościelisko będzie transmitowany w telewizji 4,5 godziny. A my robimy wszystko, żeby ten etap był wyjątkowy.

- Wierzę, że to początek naszej współpracy, bo gmina Kościelisko jest tak piękna, że warto ją promować i pokazywać. Mamy tu do przejechania przepiękną rundę przez Pitoniówkę, Ząb, taką dwudziestoparokilometrową, i przepiękny finisz w Kościelisku - mówił Lang.

Przed podpisaniem umowy wójt podziękował mieszkańcom za pomoc w przygotowaniach i zrozumienie.
Pierwotnie, przypomnijmy, meta szóstego etapu, który rozpocznie się w Zakopanem, miała znaleźć się również w Zakopanem. Dyrektor Czesław Lang nie chciał w rozmowie z dziennikarzami zdradzić, co spowodowało, że Zakopane wycofało się z przygotowania mety. Według oficjalnych doniesień, Zakopane częściowo zrezygnowało z Tour de Pologne, bo chce uniknąć paraliżujących korków w mieście.

76. Tour de Pologne UCI World Tour odbędzie się w dniach 3-9 sierpnia. 8 sierpnia zagości na Podhalu. Tego dnia rozegrany zostanie etap z Zakopanego do Kościeliska, a dzień później ze starem i metą w Zakopanem.

r/pk/ zdj. Piotr Korczak
Może Cię zainteresować
komentarze
AA31.07.2019, 15:49
Nie dość że korki będą to Kościelisko jeszcze zapłaci za metę.
do ENS31.07.2019, 14:37
Jesteś bez sENSu ensie :D Schowaj sie do schrona i nie wychodź zeby przypadkiem nic Ci sie nie stało :D
ens31.07.2019, 14:25
I czym się tu chwalić. Że mieszkańcom funduje się korki i brak możliwości do domów?.

Weźcie się wszyscy wójtowie puknijcie w głowę z tymi rajdami. Niech Lang sobie wybuduje tor i niech się po nim ścigają nawet od rana do nocy.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl