10.08.2019, 11:12 | czytano: 9590

W Nowym Targu powstanie osiedle rządowego programu Mieszkanie Plus?

Arch. Podhale24.pl
Taką informację podała Polska Agencja Prasowa. Według informacji agencji, PFR Nieruchomości, spółka odpowiedzialna za realizację programu Mieszkanie plus, kupiła w tym celu od małopolskiego TBS-u działkę w Nowym Targu.
Nic więcej w sprawie nie wiadomo, bo spółka PFRN nie komentuje tych informacji i zapowiada, że informacje o planach inwestycyjnych poda w ciągu najbliższych tygodni.
Przypomnijmy, iż rządowy program Mieszkanie Plus zakłada budowę niedrogich osiedli mieszkaniowych. Skierowany jest do osób, których nie stać na zakup mieszkania własnościowego. Mieszkanie Plus ma za zadanie poprawić sytuację młodych rodzin, dla których uzyskanie mieszkania o odpowiednim standardzie będzie stanowiło podstawę do podjęcia decyzji o posiadaniu większej liczby dzieci. Program proponuje mieszkania na wynajem lub na wynajem z opcją dojścia do własności. Uzupełnieniem programu Mieszkanie Plus są dopłaty do czynszu. Mogą z nich skorzystać rodziny słabiej uposażone.

W ramach programu budownictwa społecznego na terenie Polski powstało już 867 mieszkań. Program realizowany jest przy współpracy polskich spółek i samorządów. Państwo pokrywa od 20 do 55 proc. kosztów inwestycji.

r/
komentarze
Grzyb13.08.2019, 13:43
@Miś
Nie podoba mi się, że w naszym kraju partie mają bezwzględną władzę na człowiekiem. Bez różnicy czy to PIS czy PO czy inne.
Sam przyznałeś, że patologia w wydatkowaniu 500+ to sprawa marginalna. Pomyśl i przyznaj, że odważny pomysł Rafalskiej to przez ostanie dziesięciolecia jedyny udany krok jakiejkolwiek partii rządzącej mający realny wpływ na podniesienie poziomu życia polskich dzieci. Jak do tej pory to tylko ceny towarów były europejskie, a stopień zubożenia rodzin n-dzietnych wzrastał. I nikogo to nie obchodziło. Zauważ że żadnen zwolennik POlandu, czy przeciwnik PISokracji nie krytykował programów socjalnych, prospołecznych Niemiec itp. krajów zachodnich, chociaż najchętniej i raczej najliczniej korzystali z nich emigranci socjalni w tym również Polacy.
A tak na marginesie. Biorąc pod uwagę kwotę dodatku oraz liczbę i status społeczny osób wnioskujących o 500+ musisz dopuścić do świadomości, że nie możesz określić tego żebraniem, a samego dodatku jałumużną.
Ponadto drogi Misiaku, Ty masz takie typowe góralskie podejście do kobiet. Drażni Cię nawet, że kobiety dbają o siebie, że są bardziej niezależne przez ten dodatek. Są bardziej cenione na rynku pracy-spójrz na efekt uboczny 500+ w sieciówkach oferujących najniższe wynagrodzenie za pracę. Drogi Misiaku, smutne matki mają smutne dzieci. Chyba jesteś rozgoryczony tym, że do niektórych los się uśmiechnął.
Miś12.08.2019, 15:57
Do grzyb! Nie jestem fanatykiem ani PiS ani Po itd więc nie pisz głupot że my też wnioskujemy o 500 plus. Nie potrzebuję żebrać tak jak niektórzy a później obrastają w pióra. Widzę jak dzieci sąsiadów przychodzą wygłodniałe i muszę je dokarmiać bo żal mi ich, bo mamusia poszła robić paznokcie i nie gotuję bo się zniszczą. Taka pomoc miała być 500 ale dla nierobów, a nie dla dzieci, wiem nie wszyscy tak robią ale w większości tak!!!!
Miastowa12.08.2019, 13:50
I gdzie tu ku**** sprawiedliwość. My z mężem chcący mieć swoje 45m kw. przez 30 lat będziemy spłacać kredyt. 500+ się nie należało bo stać nas było tylko na 1 dziecko. Gdy widzę te rodziny żyjące z zasiłku, mamusie siedzące całymi dniami przed blokiem na ławeczce chce mnie trafić. Człowiek codziennie wstaje po 4tej do pracy i zapierdziela po 10 godz. dziennie, a panie "mamuśki" śmieją się w głos. Niech nadal tak rozdają to zostaną same nieroby w naszym społeczeństwie
Piotr12.08.2019, 11:34
@Brawo PIS naiwne twoje myślenie. 500+ sponsorujemy wszyscy,każdego dnia płacąc za wszystko coraz więcej i więcej.Ten rząd wzrastającą inflacją i rozdawnictwem zrobi z nas Grecję.Zobaczymy czy wtedy będziesz taki dumny z PiSu.
Franek11.08.2019, 23:55
Władek biedny ty bo PIS na Podhalu i Podkarpaciu ma najwyższe z całej Polski poparcie.
Grzyb11.08.2019, 23:42
@maverick
Trochę nieaktualne te informację o 500+. Od lipca br program obejmuje też pierwsze dziecko i to bez kryterium dochodowego. Można uczestniczyć w programie i to bez wychodzenia z domu, bo prosty wniosek wygodnie można skłądać online przez ebank, empatię itd. Wypłaty realizowane są bardzo szybko. Dodatkowa wypłata się skumulowała z jednorazową na wyprawkę szkolną. Wiele rodzin wykorzysta te pieniądze na wspólny wyjazd na wakacje.
Uśmiecham się jak czytam w innych komentarzach często sympatyków PO, że rząd rozdaje. Tak, ale na wniosek zainteresowanych. Wsród nich jest mnóstwo krytykujących, a jednak równocześnie wnioskujących o ten dodatek. Czy takie zachowanie to nie hipokryzja?
Brawo PIS11.08.2019, 23:25
Ktoś tu pisze że przez to rozdawnictwo nie będzie mógł wyżywić rodziny. Ja jak i wiele osób to za PO żyliśmy na debet bo za 1200 zł nie szło wyżyć a teraz mamy 500+ które dostaliśmy z uszczelnienia podatku wat które PO po proostu kradło. Jedyny plus PO jest taki że za ich rządów większość wyjechała za granice a ci co zostali są teraz rozchwytywani i dostają podwyżki żeby tylko pracować.
taka prawda11.08.2019, 23:08
Do maverick z przykrością cie zawiadamiam że twoje TVN nie poinformowało cie że 500+ jest już na pierwsze dziecko. Człowieku nie rób z siebie pośmiewiska.
60 % PIS11.08.2019, 21:44
O widzę że wybory za nie długo to i trolom zapłacili aby obrzydzać PIS. Gdzie powstało mieszkanie plus to ceny mieszkań poszły w dół a czemu to nie funkcjonuje we wszystkich miastach? Bo są układy z deweloperami którzy by na tym stracili.
maverick11.08.2019, 21:29
@ bezdzietni malkontenci:
Obracam się akurat wśród osób, które nie otrzymują 500+, ponieważ mają tylko jedno dziecko. A jeżeli już o tym mowa to kochani rodzice, zanim się zdecydujecie na kolejne dzieci popatrzcie i dobrze się zastanówcie, zmierzcie wasze finansowe siły na wasze progenitalne zamiary, ponieważ jeżeli jesteście zbyt ubodzy to robicie każdemu swojemu następnemu dziecku zwyczajnie krzywdę.

@ Ha:
Suponowanie ludziom że dorabiają się dziecka li tylko po to, żeby dostać 500+ jest tym samym co powiedzieć honorowemu dawcy krwi że oddaje krew po to tylko żeby dostać tabliczkę czekolady.
ja11.08.2019, 21:02
za 5 latt bedzie druga grecja , tam też było rozdawnictwo i ochrona nieronbów .
Nowo Tarzan11.08.2019, 17:43
Jak to wszystko się rozleci to się nie dźwigniemy, ludzie mają godnie zarabiać a nie dostawać jałomużne
podatnik11.08.2019, 16:27
kolejny etap programu nieróbstwo+
Piotr11.08.2019, 15:57
@Ha Ja od Pisu nie potrzebuje żadnych plusów,niech tylko przestaną mnie tak łupić,bo za chwilę bieda będzie wyżywić rodzinę z wypłaty.Jezeli jeszcze nie zauważyłeś co się dzieje z wartością ciężko zarobionych pieniędzy to najwyższy czas przetrzeć oczy i wyłączyć propagandę sukcesu w TVP.
Własne M11.08.2019, 14:43
Brawo PIS! No i teraz ceny za mieszkania w NT spadną lepiej dla nas.
Ha11.08.2019, 14:06
W większości krajów Niemcy Belgia Austria jest social jak ma się dzieci a tu robicie z 500+ wielką aferę i wylewacie żale ja pracuje a mam gorzej od tych co dostają social propozycja dla was zmieńcie prace na lepiej płatną znajdźcie może kobietę załóżcie rodzine wtedy dostaniecie
bezdzietni malkontenci11.08.2019, 12:09
czytam i widze grom ludzi ktorych zolc zalewa a sami maja wsrod bliskich ktorzy pobieraja 500+ kiedy ci rodzice wychowuja i poswiecaja sie ta kasta jezdzi po swiecie pije lulki pali a potem te dzieci beda robic opiekowac tych bykow bezdzietnych na starosc! wstyd
Władek11.08.2019, 11:27
GRATULACJE
Nareszcie Czytelnicy na www.podhale24.pl "w komentarzach" napisali prawdę ....!!!!!
Jak widać z treści "wpisów" 98% ma dość "obłudy, krętactwa , obietnic , nadużyć i wszelkiej innej podłości którą uprawiają politycy PiS łącznie z tymi z Podhala .....
W wyborach - tylko NIE dla PiS
Maryś11.08.2019, 01:37
No tak, wybory blisko, to trzeba rzucic jakis ochłap "ciemnemu ludowi", czyli do wyborów będzie obietnica "mieszkań +" a po wyborach będzie tak jak dotąd, czyli totalna klapa i kompromitacja programu (miało byc 100tys. mieszkań, jest 867, miały byc tanie a jak sie czyta, to czynsz jest po 1000 zł).
PK10.08.2019, 22:52
PiS doprowadził do patologii że niepracujący mają więcej pieniędzy jak pracujący.W samym lipcu inflacja w tym ich cudzie gospodarczym wyniosła 3%. Jako uczciwie ciężko pracujący człowiek zamiast mieć więcej pieniędzy wychodzę ze sklepu ze spuszczoną głową,bo cała wypłata idzie na utrzymanie.Jak dalej tak pójdzie będziemy płakać z tego dobrobytu dojnej zmiany.
avivat10.08.2019, 22:35
~do ścierwojad
Nie wrzucaj wszystkich do jednego worka, bo kiedyś ciebie do niego wrzucą.
Były wyborca PiS10.08.2019, 22:21
@Robert ty dostaniesz takie mieszkanie na pewno :) Musisz tylko nadal tak skutecznie jak do tej pory bronić obecnej władzy,pluć na nauczycieli,lekarzy itd...
maverick10.08.2019, 18:52
@ M.M.
Zgadzam się całkowicie. To jest uderzenie w klasę średnią, i bez tego ubogą w Polsce. Wychodzi podczas kampanii na mównicę tzw. lewica, i głosem swego przywódcy obiecuje zasiłki, mieszkania, czego tylko dusza zapragnie, a dla kogo? - dla tzw. biednych, tylko że zubożona klasa średnia Polsce wcale nie wie tego że to nie o nią w przedwyborczych obietnicach chodzi, że dla tej tzw. lewicy te 90 procent Polaków z klasy średniej nie są wcale biedni; wspomagana jest jedynie bardzo wąska grupa skrajnie biednych ludzi, ekonomiczne ekstremum zagrożone egzystencjalnie. Później taka lewica na pytanie czy spełnili obietnicę wyborcze bezczelnie odpowie że tak, no bo przecież ta wąska grupa skrajnie biednych coś tam dostała, więc obietnica zrealizowana, odczepić się od nich. Tymczasem cała klasa średnia w Polsce znowu zostaje zrobiona przez polityków na szaro. Taki to jest mechanizm.
To jest system który wykorzystuje normalnych, pracujących mężczyzn i kobiet w wieku produkcyjnym, którzy chcieliby też zakładać swoje rodziny, ale poczucie odpowiedzialności nie pozwala im na to, bo mają świadomość że za mało zarabiają. Natomiast cwaniacy nie mają takich dylematów skąd wezmą na utrzymanie rodziny i niczym się nie przejmują. A już najfajniejsze w tym wszystkim są młode kobiety: idzie taka dziewczyna 19 lat na dyskotekę, wypatrzy sobie samca alfa (oczywiście w swoim aktualnym mniemaniu alfa, bo np. zaimponował jej jego sposób otwierania flaszki z mocnym trunkiem), zajdzie w nim w ciążę, urodzi, w urzędzie w rubryce ojciec wstawi kreskę i niech się wszyscy martwią skąd wziąć pieniądze na utrzymanie i dach nad głową dla niej i dla dziecka. Jak w polskim urzędzie jej nie zadowolą, to wsiądzie z dzieckiem w samolot i uda się do Irlandii, Holandii czy Szwecji i tam swoją ledwo zrozumiałą angielszczyzną wyduka że jest w Polsce dyskryminowana jako samotna matka i jako prześladowana w zacofanym cywilizacyjnie kraju gdzie niby to była szykanowana za nieślubne dziecko, z miejsca dostaje socjal i mieszkanie (jaki tworzy tam wizerunek o Polsce to jest osobna sprawa). Tylko że ten system nie jest sustainable, czyli na dłuższą metę nie jest do utrzymania, i musi się upaść. I może ten aspekt sprawy leży u podstaw tego pomysłu z budową mieszkań plus, ale ten pomysł świadczy tylko o ubóstwie intelektualnym i braku wyobraźni jego twórców.
DO M.M. -Jan10.08.2019, 18:43
Przekwalifikuj sie na nieroba i problem masz z głowy , a nie marudz !!
patologia +0010.08.2019, 18:11
Nierobom i beneficjentom +500 mieszkania będą rozdawali, a kto uczciwie pracuje g... z tego ma i jeszcze tę patologię utrzymuje. Jak ktoś wierzy w bajki, że to wszystko jest po to by dzieci rodziło się więcej to niech poczyta dane Głównego Urzędu Statystycznego o tym, jak to niby dzietność w Polsce wygląda. Jak malała tak maleje, z tą różnicą że pracującego na dzieci nie stać bo co mu z +500 jak przedszkole więcej kosztuje a mnoży się patologia, która nie pracuje.
niedawno kontrolowany10.08.2019, 17:17
przekroczyłem 50tke w czasach kryzysu lat 80 nie dostawałem nawet kartek na mięso jako rolnik/1,2ha jałowej roli / wychowaliśmy 3 dzieci żona nie dostawała urlopu macierzyńskiego bo ja jako rolnik mogłem sie opiekować dziećmi ..teraz prowadze małą firme z 2 pracownikami a od państwa bym chciał tylko święty spokój.. zamiast kontroli sanepidu pihu pipu i innych nierobów co to mają poczucie władzy...
M. M.10.08.2019, 16:46
Czy to jest normalne chodzić w każdy dzień do pracy i starcza na skromne życie!!!!! A nieroby biorą 500 plus i datki różne i żyją na luzie mąż, żona bezrobotni wielce i biedaki a dwa samochody są, po restauracjach jedzą bo stwierdzili że nie opłaca się gotować na pięć osób. No i mówią że nie będą państwu nic popuszczać, bo im się należy. Ręce opadają!!!!!!
ścierwojad10.08.2019, 16:45
Zobaczcie jak się zachowują niektórzy lokatorzy mieszkań socjalnych w nowym bloku. To teraz będzie całe osiedle takich ludzi.
ciezkii10.08.2019, 16:41
Ceny wynajmu mieszkań są w granicach 1000-1500 zł.
Więc nie ma się co dziwić że tyle osób zaczęło płakać.
Do dziadek i Tadek10.08.2019, 16:40
Aleś głupoty napisał. Po pierwsze wychowanie dziecka to ciężka i kosztowna sprawa. Po drugie bez dzieci nie będzie w przyszłości emerytur i cała gospodarka się zawali. Po drugie PO też kasę rozdaje. Np w Warszawie za bycie gejem dostaje się darmowy hotel i pierwszeństwo w usługach od miasta np firmy wpierające gejów dostają zlecenia od miasta a inne nie
baciok@10.08.2019, 16:04
Socjalizm+.
Szkoda że Rządzący nie wspierają przedsiębiorczych.
Mam sąsiadów którzy z socjalu żyją lepiej niż niejedna rodzina pracująca.
Gorzała leje się szerokim strumieniem.
dziadek10.08.2019, 15:21
Opozycjo wszelaka! Sprężaj się przed tymi wyborami, bo jeśli PiS będzie rządził samodzielnie przez następne cztery lata, to zrujnuje ekonomicznie i moralnie tą naszą piękną Polskę. Tak, tak moralnie też, bo to jest niemoralne, żeby zachęcać do dziecioróbstwa, a żywić i ubierać te dzieci będą wszyscy podatnicy....
maverick10.08.2019, 15:07
Mieszkańcy Podhala, naprawdę bardzo Was proszę, pomyślcie trochę i naprawdę nie dajcie się nabrać na te mieszkania dla osób których nie stać na zakup mieszkania (sic) - krętactwo polityków, którzy nas nie szanują, sięga już zenitu, ludzie, nie dajcie się na ten fortel złapać. A może będą młodym małżeństwom badać ilość plemników i jajeczek, żeby zakwalifikować te małżeństwa które gwarantują dużą liczbę dzieci? Naprawdę, zlitujcie się na myślącą jeszcze częścią społeczeństwa.
ja10.08.2019, 14:37
jak zobaczą ile kosztuje robocizna i materiał to będzie 5 miszkań na krzyż :)
Tadek10.08.2019, 14:26
Nowy Targ to miast z listy "wykluczonych społecznie" - jeżeli umrą obecni emeryci i renciści to "koniec stolicy Podhala i innych" .
Mieszkania dla "najuboższych" w Nowym Targu - zapewne TYCH zakwaterowanych w budynku na ul. Ludżmierskiej _ Tak to będzie kolejny sukces dla tych "wybrańców" jak 500+ ( znam takich ) którzy od "nigdy nie spaprali się 1 godziną pracy" a dzięki 500+ to już nawet "samochód kupili" bo ich rodzina ; matka + ojciec + 3 nie zamężne córki ( nie pracujące) + 6 dzieci ( w okresie letnim codziennie)
od np. 9.00 do 20.00 uczestniczą aktywnie z innymi w "letnich libacjach alkoholowych)
Dostają od wszystkich organizacji pomoc rzeczową ..... AMERYKA w POLSCE dzięki PiS ( a powinni jedynie dostawać BONY na żywność i ubrania + art. szkolne) nie kasę za którą PIJĄ .
Zus energetyka plus10.08.2019, 13:54
Oj Misiaczki będą się cieszyć że za pieniądze podatników będą sobie mieszkać.
Z doświadczenia10.08.2019, 13:44
Problem w tym, że żadnego młodego nie stać na mieszkanie które kosztuje ponad 400 tys zł, jeśli nie weźmie kredytu lub rodzice nie dadzą. A te mieszkania znów rozdadzą patologi, która będzie powielać schemat nieróbstwa na kolejne pokolenia. Normalny pracujący człowiek nie ma szans, bo w urzędzie zostanie przekreślony, chociażby przez to, że jest normalnie ubrany, a nie wygląda jak dziad. Urzędnicy nie powinni oceniać, a powinni myśleć, kto jest siłą napędową tej gospodarki. Ten, który chce rozwijać skrzydła i płacić podatki, czy ten który patrzy żeby nic nie robić, a ino pozbierać publiczne pieniądze "bo państwo daje", a w zamian naróbmy dzieci. Przecież jak im braknie to "państwo" też da!
Major10.08.2019, 13:38
Coś czuć,pewnie kodziarstwo w pobliżu
Czochry10.08.2019, 13:28
Przecież Watycha obiecywał blok komunalny. Znowu go ktoś wyręczy? Aśka realizuje program wstążka plus.
do mieszkanka10.08.2019, 13:22
W trakcie budowy jest 100 000 mieszkań w ramach tego programu. Więc jakiś sukces jest.
rom10.08.2019, 13:20
OOO Osiedle Romów ale się będzie działo oj będzie hahahahaha
mieszkanka10.08.2019, 12:59
W@w 867 mieszkań na 40 mln. kraj to jest osiągnięcie. Lepiej w tej propagandzie nie podawać takich liczb bo dość blado wypadają.
PasterzPPP10.08.2019, 12:03
To w Nowym Targu zostali jeszcze jacyś młodzi?
KOD10.08.2019, 12:02
W Warszawie PO buduje hotel dla gejów. A Podhale takie zacofane buduje mieszkania dla par hetereseksualnych. Jako typowy kodowiec mówię że to nie jest normalne. Trzeba leczyć górali.
Robert10.08.2019, 12:00
I bardzo dobrze. Tylko ciekawie kto będzie przyznawał te mieszkania? Żeby oszustw nie było.
k10.08.2019, 11:59
Gdzie?
K.10.08.2019, 11:59
Programy rządowe nie zwiększyły dzietności. Kolejna wydmuszka za pieniądze podatników. Pis kupuje głosy pieniędzmi obywateli!!
Zobacz pełną wersję podhale24.pl