15.08.2019, 10:07 | czytano: 6777

Mieszkania z rządowego programu Mieszkanie Plus powstaną na Polanie Szaflarskiej

Arch. Podhale24.pl
Polski Fundusz Rozwoju Nieruchomości potwierdził, że w przyszłym roku planuje rozpocząć budowę na Polanie Szaflarskiej w Nowym Targu bloku w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus.
W bloku ma znaleźć się 130 mieszkań. PFR Nieruchomości wykupił już działkę pod jego budowę. - Działka ma pozwolenie na budowę, został opracowany także projekt budowlany. Liczymy na to, że na początku przyszłego roku ogłosimy przetarg na wybór generalnego wykonawcy, a latem 2020 wbijemy pierwszą łopatę - powiedziała w rozmowie z TVP3 Kraków Ewa Syta, rzecznik prasowy PFR Nieruchomości, spółki zależnej Polskiego Funduszu Rozwoju.
Program Mieszkanie Plus skierowany jest do osób, których nie stać na zakup mieszkania własnościowego. Program ma za zadanie poprawić sytuację młodych rodzin, dla których uzyskanie mieszkania o odpowiednim standardzie będzie stanowiło podstawę do podjęcia decyzji o posiadaniu większej liczby dzieci. Program proponuje mieszkania na wynajem lub na wynajem z opcją dojścia do własności. Uzupełnieniem programu Mieszkanie Plus są dopłaty do czynszu. Mogą z nich skorzystać rodziny słabiej uposażone.

oprac. r/ TVP3 Kraków
komentarze
Obserwator22.09.2019, 15:48
Patrze i podziwiam od lat, jak powstają budynki na tej polanie i każdy z widokiem na Tatry. Ludziska cieszą się i kupują aż do następnej inwestycji, która tez powstaje z widokiem na Tatry;-). Swoja droga ok 5 tys za metr kw to bandytyzm
baca18.08.2019, 09:37
to NIE SĄ mieszkania socjalne, kłania się umiejętność czytania ze zrozumieniem. Proszę doczytać co to mieszkanie plus i jak działa.
zastanawiające skąd się pewne rzeczy biorą17.08.2019, 10:41
do ala- standardowy atak patologi twój text! uczciwi ludzie wymagają od siebie, najpierw się uczą a nie " bo mi się nie chce", są systematyczni w swojej pracy od rana do wieczora a nie" bo mi się należy socjal" pracuje to ma, na ile się starał, to tyle w życiu ma, a nierób... nic nie m, nie pojedzie nigdzie, bo przecież języków nie zna, bo się nie chciało. Jeszcze się tak nie zdażyło aby biedak w domu patologi u siebie nie miał! zawsze od takich osób jest hejt, socjopatyczne zachowania do osób którym się chce pracować i mają, nie ma pokory i czego się mogę nauczyć, aby +móc robić to samo, jest ...nienawiść. "jak sobie pościelisz tak masz" narobisz głupio dzieci, bo liczysz, że ci się należy zanim zarobisz na nie, na mieszkanie, na utrzymanie , to dlaczego inni mają utrzymywać twoje dzieci? inni potrafią skończyć studia ( bo gdyby małżonek zmarł, aby było za co żyć- choć facet powinien najpierw zarobić, a nie biadolić, ( koleżanka z mężem na dwa lata pojechali za granicę zarobili na mieszkanie, kupili wspólnie piękne 100m dopiero wówczas było wesele, a pózniej dzieci- da się, oczywiście, jest wiele osób które myślą zanim coś robią) uczą się wieczorami języków, a nie oglądają seriale i nie marnują czas). Inne myślenie i podejście do życia mają normalni ludzie inne patole, którzy prawie nic nie robią, ledwo podrosną już dzieci, nie mogą zagrzać nigdzie miejsca w pracy, bo ciągle coś specjalnie niszczą i się tłumaczą, że inni muszą kraść, bo przecież oni żyją poprawnie! im jak zawsze się należy!
Żeby biedni ludzie byli dobrzy do bogatego z tym się jeszcze nie spotkałam! jest nienawiść, zazdrość, zabijanie, porywanie, bicie i zawsze agresywne spojrzenie- po tym poznaje się patologię ludzi którzy od siebie się nie starają, którzy uważają " że im się należy" ... natomiast na odwrót tysiące razy, bogaci biednym pomagali finansowo. Ja od pewnego czasu przestałam, bo za każdą pomoc spotkała mnie przemoc ( co z tego, że ona mi dała, ale przecież nie powinna tego mieć, więc lepiej nie dawać i jest harmonia) więcej bez powodu znęcanie, hejt przemoc, więc na logikę, za którą świnię??? jak ktoś jest biedny, to dlatego, że ważniejsze dla niego- niej jest socjopatyczne zachowanie niż zarabianie pieniędzy. A na biednych od pewnego czasu patrzę i traktuję ich tak samo, jak oni traktowali i traktują mnie!
bb16.08.2019, 11:58
Do Refleksja:Czytać ze zrozumieniem!!!Bo tu mowa nie jest o przygarnięciu, tylko żeby przestać szczuć na drugiego człowieka!
ala16.08.2019, 07:37
Do wkurzonego.
Nie każdy może być biznesmenem ,bo jest uczciwy i ludzki ,a biznesmem to oszust i krętacz golas bez własnej kasy.
Witek16.08.2019, 00:10
Szczujących na PIS w internecie jest pełno ale jak mają wyjść na ulicę to muszą ich wozić od miasta do miasta żeby chociaż zaistnieli. Popatrzcie na zdjęcia defilady w Katowicach. Tam nikt nikogo nie przywoził to właśnie jest poparcie dla PIS. A to dla tego że są prawdomówni i mają przeliczone na co mogą wydać i ile. Mieszkanie + ma rzucane przez PO kłody aby nie powstało ale wiem że w Nowym Targu powstanie.
Popieram mieszkanie +15.08.2019, 23:34
Ej ale boli was PIS bo teraz musicie w końcu zacząć pracować i dzielić się z pracownikiem. Tylko tyle powiem że winą za to że jest mało pracowników na rynku pracy to nie wina PIS tylko PO i jego polityki przez którą młodzi ludzie wyjechali za granicę.
Czekałem na to15.08.2019, 23:26
Brawo PIS. Przynajmniej unormują się ceny mieszkań.
Łatwo bluzgać na PIS jak się ma gdzie mieszkać. Albo zdobywało się mieszkanie wydając kolegów.
AAAA15.08.2019, 21:30
Nieumiarkowany socjal zniszczy cywilizację.
Antypis15.08.2019, 20:53
Chciało by się do Roberta cos napisać ale chyba nie warto to nawet nie zatwardziały pisowiec sądząc po kazdym jego komentarzy to po prostu....szkoda gadać .Pis nigdy nie wybuduje tych mieszkań a jakby nawet to nie będzie ich tak prosto dostać Robert warto czytać i uczyć sie .
Ewa15.08.2019, 20:27
Te jeszcze niewybudowane mieszkania juz sa dawno zaklepane,sprzedane. Tak samo bylo z poprzednimi blokami,ze niby socialne beda dla tych co niemaja zadluzenia,dla tych co nieniszcza lokali itd ale jak widac okazalo sie inaczej. Jeszcze bloku niebylo juz ludzie kupowali mieszkania,jeszcze bloku niema a ja sobie dam reke uciac ze nikt z bloku socialnego takiego mieszkania niedostanie chodzby jak sie staral.
skeptic15.08.2019, 18:44
@ ff:
Zmniejszenie bezrobocia automatycznie rozwiązałoby cały ten problem. Bezrobotny paradoksalnie kosztuje państwo i społeczeństwo znacznie więcej aniżeli pracujący. Ludzie bez pracy też korzystają z dróg, urzędów, z usług policji i szpitali, itp. (teraz okazuje się że trzeba im jeszcze budować mieszkania za darmo).
Polska potrzebuje systemu skandynawskiego: wchodząc na rynek pracy zaciągamy pożyczkę w banku na budowę domu, którą spłacamy przez kilkanaście lat. Z tego co zarabiamy płacimy państwu 50 procent, ale dzięki temu zasilamy rząd w środku na tworzenie nowych miejsc pracy dla bezrobotnych, którzy pracując też zaciągają pożyczkę w banku i też płacą 50 procent ze swoich zarobków państwu, i tak rozpędza się koło zamachowe gospodarki. Nie przejmuj się emerytami, jak zmaleje bezrobocie to poprawią się warunki pracy i ludzie mniej chętnie będą chcieli przejść na emeryturę. To zajeżdżanie ludzi w pracy, stresowanie ich, nadwyrężanie ich zdrowia (bo na jedno miejsce jest sto podań) wypycha ludzi na emeryturę, nie lenistwo.
stasek15.08.2019, 18:28
miszkania powinni dostać naprawdę potrzebujący a dostaną cwaniacy pracujacy na czarno w austrii/ niemczech , żona na bezrobociu i 2 dzieci , potem wynajmą to mieszkanie . Imperium rzymskie upadło to i pis kiedyś przeminie .
baciok@15.08.2019, 18:24
Socjalizm+.
Kwota wolna od podatku dla każdego przynajmniej do minimalnej krajowej.
Ozusowienie działalności gospodarczej prostym podatkiem od obrotu.
Niestety żeby coś dać trzeba komuś zabrać.
ff15.08.2019, 17:31
Tu się kłania powiedzenie 'Daj człowiekowi rybę, to się naje dziś. Daj mu wędkę, to będzie jadł każdego dnia'. Tyle, że u nas co rusz daje się 'rybę', a jeden z drugim tylko ręce wyciąga po więcej.
Potrzeba więcej miejsc pracy. A żeby było więcej miejsc pracy, to potrzeba zmniejszyć koszty zatrudnienia. Na jaki wuj jest ten cały zus? Ano na to żeby obecnym emerytom wypłacać emerytury. Ale czy nie lepiej byłoby, żeby każdy sam sobie odkładał? Dziś, prowadząc działalność, odprowadza się ponad 1300zł, a za roku już około 1500zł. Gdyby ta kasa została w kieszeni pracownika, a on sobie to odłożył, to w ciągu roku odkłada 18000zł!!!. Wiem, że są tacy to to przepiją, ale każdy ma wybór. Żadnych socjali.
Michał15.08.2019, 16:14
Rząd powinien zadbać o nowe miejsca pracy i zachęcać do pracy a nie dopłacać do mieszkań, nawet do czynszu jeśli dochody będą niskie.
WYSLAC PIS W KOSMOS15.08.2019, 16:12
Komuna wrocila z pisem,a fuj!
ja15.08.2019, 16:07
w polsce cwaniaki będą mieli lepiej niż płacący legalnie podatki i zus . Rozdawnictwo pogrąży pogrąży polskę jak grecję tam też cwaniaki dostawali od państwa więcej niż legalnie pracujący .
REFLEKSJA15.08.2019, 15:42
do bb...

Zawsze można przygarnąć, choćby jedną parę, inaczej kochającą !!!
ścierwojad15.08.2019, 15:13
@pasterzPPP Na Polanie w większości mieszkają zwykli szarzy pracownicy, którzy wzięli kredyty na własne M. Teraz koledzy tych szarych pracowników, ale tacy którzy nie wykażą wszystkich dochodów, dostaną mieszkania w cenie najmu. Pewnie za 30 lat wniosą o zasiedzenie, i tak cwaniactwo pełźnie przez Polskę.
Obserwator15.08.2019, 15:04
Dla niektórych mieszkańców nowopowstałych bloków na tej polanie widoków na Tatry nie będzie a znam takich, którzy za to specjalnie zapłacili.
PasterzPPP15.08.2019, 14:14
Ciekawy eksperyment społeczny, obok nowych drogich mieszkań na Polanie Szaflarskiej powstaną mieszkania dla potrzebujących. Czyli sąsiadować na jednym osiedlu będzie blok pracodawców, kierowników i managerów a obok blok tych którzy dla nich pracują.
bb15.08.2019, 13:15
Do "brawo PiS"...Już ci się człowieku tak poprzewracało w głowie że już nie myślisz co piszesz!!! Z pewnością jesteś katolikiem..(tak mniemam) a szczujesz na drugiego człowieka,a gdyby to twój syn/córka byli homoseksualni to co byś mówił gdyby inni ich wytykali palcami????Też byś ich zaszczuł??? Katolikowi nie przystoi...Weź się w garść i próbuj kochać bliźniego i to nie zależnie od jego światopogląu czy orientacji....
wyborca15.08.2019, 13:08
Ja sobie dom wybudowałam i mieszkam w nim ale jak widzę w jakich złych warunkach mieszkają poniektóre rodziny i ich dzieci to się cieszę że poprzez te rządowe mieszkania będzie trochę mniej biedy dla dzieci .
góral z Pienin15.08.2019, 12:24
Nareszcie Pani posłanka z PiS opuści to mieszkanie w Krościenku i przeniesie się do Nowego Targu. Czyli mieszkanie plus dla swoich.
PK15.08.2019, 12:17
Jak widać po wpisach głupcy nadal myślą że wszystkie plusy pisowi spadły z nieba bo nie kradną.Idą głupcy do sklepu płacą za żarcie 30% więcej i nic dalej bujają w obłokach.Remontują głupcy materiałami co podrożały niewyobrażalnie i nic dalej plują na wszystkich którzy myślą inaczej.Zobaczymy do czego doprowadzi nas taka gospodarka.Obym się mylił i to ja był głupcem.
Dawej mnie socjal!15.08.2019, 12:01
@Ewa

Pewnie masz sporą wiedzę o ekonomii i gospodarce wolnorynkowej. Do tego na pewno znasz źródła finansowania tego wszystkiego, poziom inflacjii etc...
Z miasta15.08.2019, 12:00
Do Robert.
Nikt gejom nie musi dawać mieszkań. Bo już mieszkania maha kupiine za swoje zarobione pieniądze. NIE potrzebuje jałmużny od państwa . Tylko pamiętaj moje podatki też utrzymuha państwo polskie czyli moja kada idzie na +500 i inne.
brawo PIS15.08.2019, 11:57
brawo PIS a tym ktorzy tu zolc wylewaja i tesknia za POzlodziejami to zycze szczescia bo jak PO dojdzie do wladzy mieszkania dostana homoseksualisci bo jako przyszlosc narodu im sie nalezy a wy pyskacze dostanie wilczy bilet i kopa w d.. i wyjedziecie na obczyzne sluzyc obcym i budowac ich dobrobyt nic z tego nie majac !Bo zawsze bedziecie tam obcymi.Nie cieszycie sie ze rodacy dostaja cos jestescie zwykli zazdrosnicy poprzednia wladza dala wam kredyty frankowe Nie do splacenia tak dbali o was podniesli wiek emerytalny zajumali kase z ofe i ciagle wam wmawiali sie polacy do gorszy narod !
Marek15.08.2019, 11:57
tak różów to tylko w bajce, proszę sobie doczytać jak to dostana i kto dostanie. trzeba mieć legalny dochód, który pokryje czynsz i udokumentowany dochód pokrywający wynajem... Czynsz na Polanie z ciepła wodą użytkową to maskra, 1 kubik to 35 zł, rodzina dwa plus dwa zużywa około 8 kubików ciepłej wody, nawet jakby pięć zużywała... do tego koszty ogrzewania MPEC 50 zł za giga jul, zużywa sie miesięcznie około 3 GJ, plus koszty czynszu... no myślę ze niektórych będzie stać tak, ze to my będziemy im to potem pokrywać z naszych podatków.
Ewa15.08.2019, 11:31
Mieszkania, zakopianka, nowa linia kolejowa, bezrobocie spada a pensje rosną. Coraz lepiej na Podhalu. Jak PO kradło że na nic kasy nie było to nawet nie jestem w stanie sobie tego wyobrazić. Tusk musi byś miliarderem.
Robert15.08.2019, 10:55
Wspaniale. Teraz PiS musi wygrać wybory bo jak PO przejmie władzę to albo nie dokończy budowy albo mieszkania da gejom.
antywyborca15.08.2019, 10:40
czyli wraca komunizm i wybrancy dostana za darmo --jak zwykle nieroby maja sie dobrze
wkurzony15.08.2019, 10:16
Jedni całe życie ciężko harują żeby kup;ić sobie mieszkanie. Oszczedzają,zaciągają kredyty na 30 lat,żyły sobie wyprówają ,a inni dostaną ot , tak sobie. To jest sprawiedliwość? Nagradza się nierobów i nieudaczników zyciowych.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl