16.08.2019, 12:44 | czytano: 6888

Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło listy kandydatów do Sejmu i Senatu. Na Podhalu kandydują obecni parlamentarzyści

TvP Info
W naszym okręgu wyborczym na liście PiS do parlamentu znaleźli się obecni posłowie i senator - m. in. Anna Paluch, Edward Siarka, Wiesław Janczyk i Jan Hamerski. W tej kadencji Prawo i Sprawiedliwość ma 231 swoich reprezentantów w Sejmie i 51 w Senacie.
Podczas wizyty w Nowym Targu, prezydent Andrzej Duda potwierdził, że głosowanie odbędzie się 13 października br.
- Myślę, że Polacy, wyborcy i w ogóle wszyscy, oczekują, żeby było jak najwięcej spokoju. Kampania wyborcza nigdy nie jest okresem spokoju, zawsze jest okresem pewnego starcia politycznego. To jest jej naturą. Myślę, że Polacy chcą, żeby tego starcia było jak najmniej i w związku z tym też termin możliwie jak najszybszy - powiedział prezydent.

Data ogłoszenia głosowania to oficjalny początek kampanii wyborczej. Kandydatów PiS przedstawił dziś przewodniczący Komitetu Wykonawczego Krzysztof Sobolewski.

Kandydaci PiS do Sejmu będą startowali z 41 okręgów. W okręgu nr 14 listę otwiera Arkadiusz Mularczyk. Kolejne miejsca zajmują: Anna Paluch, Barbara Bartuś, Wiesław Janczyk i Edward Siarka. W gronie 20 kandydatów jest także Jan Piczura, Andrzej Gut-Mostowy i Marcin Zubek.

Kandydatem Prawa i Sprawiedliwości senatu jest Jan Hamerski.

s/
Może Cię zainteresować
komentarze
Mombasa Asad21.08.2019, 11:05
Ja tu wyczuwam stan wojenny w kościach, jak nie wojnę...
Niemiły gość18.08.2019, 22:39
PiS podobnie jak PO ukradł moje pieniądze z OFE.
Nie kocham złodziei18.08.2019, 00:22
PO jest dobre ale tylko z nazwy.
@wyborca17.08.2019, 22:39
PSL to zdaje się , że się wyeliminowało ze sceny politycznej poprzednią Koalicją.
@obserwator-apolityczny17.08.2019, 22:28
Dość słabo obserwujesz.
wyborca17.08.2019, 21:22
Tylko nie Paluchowa! Ale z drugiego miejsca wchodzi z marszu! Może głosować jednak na PSL?
Krzysiek17.08.2019, 18:12
No to dobrze PIS jest zły! To co ma do zaoferowania PO biorąc pod uwagę że rządziła 8 lat i przegrała sromotnie wybory i teraz chce wrócić na salony co nam zaoferuje? LGBT i odebranie wszystkich świadczeń rodzinnych i zagwarantowanie pracy do śmierci na muzułmanów których nam na siłe wcisną.
Kazimierz17.08.2019, 18:02
Jak PO wygra to wprowadzi podatek katastralny na 100 %. I wtedy tak nas zadłużą że sami sprzedamy za bezcen nasze domy i powiedzą nam wtedy POwcy wyp...lać. Myśl Polaku przed szkodą .
Marcin17.08.2019, 17:26
Gut mostowy zrzekał się diety poselskiej więc może coś dobrego w nim jest bo reszta PO to nawet do toalety latała by samolotem na nasz koszt.
Adrian17.08.2019, 17:22
Były wyborca PiS- nie jesteśmy zmanipulowani cudem PISu tylko pamiętamy 8 lat rządów PO-PSL wystarczy. Nie mydlijcie oczu swoimi kłamstwami.
M.......17.08.2019, 17:17
Glosujcie na PiS,PO to za kilka lat będzie u nas w Polsce druga Grecja.
Glosujcie na "młodą krew" a nie na tych starych "pruków",oni nic dla nas ie robia tylko dorabiaja sobie do emerytur/np.Hamerski/.P.Paluch niech da sob ie "siana",bo poza pchaniem sie do pierwszego szeregu i głupawym uśmiechem nic nie robi dla Podhala,Spisza,Pienin,Gorcow i Sąddeczczyzny.Niech odda wreszcie mieszkanie socjalne ,które zajmuje w gminie Krościenko dla osób którzy naprawde potrzebuja i sa biedni-no ale cóz/wg.Beatki/ jej się przeciez nalezy.,bez wzgledu na dochodu.Gdyby miała chociaz trochu godności to dawno oddałaby to mieszkanie,bo za 3 lub 4 kadencje posłowania chyba zarobila ,aby kupic sobie chociaz "kawalerke".Nie ma wstydu,co kampania ludzie o tym wprost jej mowia ale ona ma to gdzies,kpi sobie z wyborcow.Czas aby naprawde ja i Hamerskiemu podziekowac.
skeptic17.08.2019, 17:05
@ Były wyborca PIS:
Nie jestem zmanipulowany propagandą PIS z tego oczywistego powodu że w ogóle nie oglądam TVP, w ogóle! Jeżeli skłąniam się jednak by być za PiS, to wyłącznie z tego powodu że a/ jeszcze ciągle nie odreagowałem tego co wyprawiała Platforma jak rządziła, jej brak szacunku dla Polaków, itd., oraz b/ tylko PiS jest partią jako takiego spokoju, partią środka. Gdyby Konfederacja starała się zejść ze swych skrajnie prawicowych pozycji to miałaby moje poparcie, ale dopóki ma w swych szeregach Korwina to dziękuję bardzo. Wbrew temu co o sobie mówią partie lewicowe, są one równie, a może i jeszcze bardziej, niebezpieczne dla Poski.
Nigdy więcej PO-PISu17.08.2019, 15:50
Musimy im pokazać, że nie jesteśmy "ciemną masą" i dla nas " słowo droższe od pieniędzy" Nie będę na nikogo głosował z listy PiS bo czuję się jakby mi napluto w twarz. Dość partokracji w wydaniu PO i PiS, jeszcze wspomnicie moje słowa PiS na koniec tej nowej kadencji dojdzie do tego samego do czego doszło PO.
oszukany wyborca PIS17.08.2019, 13:24
Co w z tej Polski i z naszego okręgu robicie gdzie jest wasz honor i duma .Jeszcze nie tak dawno Pani Poseł ubliżała Prezydentowi Komorowskiemu który w asyście Posła Guta-Mostowego popierającego go prowadził swoją kampanię .Dzisiaj ów poseł i wielu innych Gminy w Powiecie Tatrzańskim ,kandydują z listy PIS, .Ludzie co z wami się dzieje czy liczy się tylko dla was władza? gdzie wasz Honor jak wy możecie stać przed Ołtarzem przed figurą Matki Bożej Ludźmierskiej .Kto te listy układał? czy Pan Kaczyński to ustawiał , dla mnie jest zaprzeczenie wszelakiej przyzwoitości i moralności ,a dodatek są obrazą wyborców PIS którzy chcą ludzi sumienia bez uwikłań i układów samorządowych chcą Patriotów z piękną przeszłością niepodległościową. Widać że sumienie władzy i naszego okręgu to towar reglamentowany ,bo to wygodna pozycja dla niektórych obecnych Posłów mieć ludzi zbierających głosy w okręgu ,skazanymi na pożarcie którymi można łatwo sterować przypominając im swoje słabości . Pozostało tylko płakać nie dla idei którą PIS reprezentuje. tylko na tym jak nas traktują jako ludzi jak motłoch nie mający rozumu i dlatego szukajcie sobie jeleni ale nie u mnie od mnie ani jeden głosu nie dostanie ! , porostu nie jesteście tego godni .
Grzyb17.08.2019, 12:51
Taki ten PIS zły, moherowy, ciemny a Gut-Mostowy, budowniczy struktur PO na POdhalu startuje z list krytykowanej partii. Fajne fikołki, struktury PIS-u zbudowane z zatwardziałych POwców. Tylko czekać, aż się Michał Glonek, vice Kolasa i sam Wójt Smarduch, oraz cała nowotarska elita do PIsu przepisze.

Krzysztof Mazur teoretyk i ekspert od polityki też startuje z listy PIS-u. Może chociaż on wspomoże jedyną od 1989 roku partię realizującą obietnice wyborcze w skutecznej i zbilansowanej realizacji postulatów.
Były wyborca PiS17.08.2019, 11:06
@Adrian,@skeptic Nie rozumiecie zdania innych bo jesteście zmanipulowani propagandą sukcesu przez TVP i kupieni obietnicami cudu gospodarczego który wcześniej czy później okaże się klapą,ale pewnie wtedy powiecie to niemy to inni tak zrobili.
Mój głos jest na PIS17.08.2019, 11:02
Dziś sobota stoję w NT w korku. Faktycznie bida w tym państwie aż każdy jedzie na zakupu a połowa z nich pewnie jest na wakacjach. Przestańcie wałkować głupoty z TVN bo aż się nie da już tego czytać.
skeptic17.08.2019, 10:53
@ RCz:
Może Konfederacja i działa w interesie Polski, ale robi to z takich ultraprawicowych pozycji że zgroza. Zauważ że żeby zdobyć głosy obywatlskiego społeczeństwa w demokracji wszystkie poważne siły polityczne zawsze ścierają się w samiutkim centrum sceny politycznej, każda partia rywalizuje o środek, nie o prawicowe peryferia (inna rzecz że lepsze peryferia prawicowe aniżeli lewicowe).
Adrian17.08.2019, 10:50
RCz- o czym ty piszesz człowieku. Gdzie się zadłużamy ? Może ty bierzesz kredyty bo ci się pracować nie chce. Ratingi dla Polski w górę i to nawet te lewicowe a dług publiczny spada. Trzymamy z USA bo co mamy trzymać z Rosjanami z którymi współpraca wiemy jak się kończy. A Konfederacja jakby nie miała między swoimi Ruskich to by miała więcej jak 1,5 %. Sam Korwin przyznał się że trzyma z Rosjanami.
J123 do @115Km i Zatroskany17.08.2019, 10:31
Poseł i senator ma dbać o kraj i głosować jak każe wódz..., a bez wodza żadna armia, żaden kraj nic nie znaczy PO-prostu rozsypka i ....kamieni kupa!
O region mają dbać radni poszczególnych szczebli samorządu, ...i to ich zakichany obowiązek a nie zajmowanie się polityką, ...i to oni przekonać mają rząd że coś ważne jest wsparcia..., bo potrzebne społecznie i ludzi pobudzi do aktywności.
Jakby poseł POseł za innych syćko załatwiać to by sie musiał rozmnożyć - najlepiej przez przysposobienie...
RCz17.08.2019, 10:08
Do Adrian. To prawda, budujemy, kupujemy, mamy coraz więcej kasy i coraz bardziej jesteśmy zadłużeni. A długi kiedyś trzeba będzie niestety spłacić. No chyba,że Kaczyńskie TKM a po nas choćby potop.
Do Tylko PIS. W tej samej konwencji; PiS to ewidentna żydowska agentura, działająca w interesie Usraela i pod dyktando Mosadu. A zgodnie z zasadą, że najgłośniej "łapać złodzieja" krzyczy złodziej to o obcych agentach najwięcej krzyczy obcy agent.
A Konfederacja Wolność i Niepodległość jest faktyczne jedynym ugrupowaniem skupiającym siły patriotyczne, działające w interesie Polski i Polaków. Natomiast PO to wasale niemieccy, PiS to słudzy USA i Izraela, dla PSL tylko posada się liczy, Wiosna już minęła, teraz mamy lato, SLD i lewica to socjalizm podobnie jak w pozostałych wcześniej wymienionych ugrupowań.
sąsiad i ja17.08.2019, 09:25
PiS nas oszukał i to w wielu sprawach. Mieli rozliczać, sadzać do więzień poprzedników, bo "kradli". Nikt ważny nie siedzi, bo tak "kradli", jak PiS obecnie bierze, bo mu się należy. Finansowo pogorszyło się wielu ludziom, bo drożyzna, ceny wszystkiego galopują, jak za komuny. Poprawiło się tylko tym, co nie pracują, mają dużo dzieci. Kosztem tych, którzy planują, pracują, z rozsądkiem idą przez życie.
skeptic17.08.2019, 08:54
@ Piotr:
Póki co to ja nie widzę żadnych wielkich problemów z Ukraińcami w Polsce. Nie podoba mi się to, ponieważ z konieczności godzą się na niższe stawki, przez co trudniej jest Polakom znaleźć pracę, poza tym na dłuższą metę to zjawisko nie jest do utrzymania nawet dla samych Ukraińców, to jest sytuacja przejściowa, ale generalnie jest OK.

@ ocena z Orawy:
Uderz w stół a nożyce się odezwą! O maksymalny poziom CO2 i minimalny lumenów poproszę.
Zatroskany17.08.2019, 07:29
Pomyśl co dobrego zrobili dla Podhala obecni parlamentarzyści ?Aby zapewnić im przyszłość, proponuję aby na kolejne lata swojej działalności senator Hamerski może do jakiegoś Domu Pomocy Społecznej na dyrektora. ( z szacunkiem do mieszkańców i pracowników ) On lubi stanowiska. Posłanka Paluchowa jakiś zakon. ( ze względu na pobożność przedwyborczą ) Najlepiej Klaryski aby jej nikt nie widział. Przecież Oni głosowali nie wedle sumienia ale jak ,,wódz'' zlecił i nakazał. W nadchodzących wyborach muszą zrozumieć , ze im się te stanowiska ,,NIE-należą'' ( w/g Pani Szydło ) Czas na młodą ,,krew'', ludzi z charakterem i ze swoim zdaniem nie karierowiczów .
Adrian16.08.2019, 23:32
Ciężko zrozumieć tutaj nie których. Płacę idą w górę i to szybciej niż ceny w sklepach. Budowane są drogi, ścieżki rowerowe, torowiska i dworce kolejowe. Coraz więcej kupujemy remontujemy to widać w sklepach a nawet na drogach jakie korki są w miastach i tłumy w sklepach. Jakby ludzie nie mieli pieniędzy to by siedzieli w domach a tak ciężko przejechać przez miasto bo Polaków stać jest w końcu na wakacje. A ktoś tu pisze że nie ma pieniędzy, Powiem tylko tyle pewnie się mu robić nie chce.
Tylko PIS16.08.2019, 23:10
Uświadomiony- A ma zdjęcie z Jaruzelskim. Lewy jak reszta.
Tylko PIS16.08.2019, 23:08
RCz- Jak Konfederacja to Polska siła jak w swoich szeregach ma ruskich?
Nowotarżanin16.08.2019, 23:00
Jaki by nie był poseł czy polityk to ważne żeby był z naszego terenu
Na pewno coś dla Nas ugra. To jest OCZYWISTA OCZYWISTOŚĆ.
RCz16.08.2019, 22:58
PiS i PO to dwie odmiany tego samego zła. Kiedy ludzie wreszcie zrozumieją, że czas najwyższy pożegnać bandę czworga (PiS, PO, SLD, PSL). Jest alternatywa Konfederacja, która jest jedyną rzeczywiście polską siłą. Pamiętajcie, że rząd nie ma swoich pieniędzy, ma tylko to co nam zabierze (ukradnie). Aby komuś dać 500 to Tobie musi zabrać 700.
PK16.08.2019, 22:24
Mam już dość tych podwyżek byle usługa czy towar kosztuje majątek.Miało być lepiej,a coraz mniej pieniędzy w portfelu,cała wypłata idzie na utrzymanie rodziny.Ja i członkowie mojej rodziny nie będziemy głosować na PiS.
Romek16.08.2019, 22:14
Brzydzę się LGBT więc jedyną normalną i mającą w sercu Boga jest PIS.
Uświadomiony16.08.2019, 22:10
Do zawiedzionych: Pan Mariusz Max Kolonko (obecnie jest w USA) tworzy nowe ugrupowanie przeciw PiS, PechOwcom, lewicy, arbuzom i innym.
Piotr16.08.2019, 22:06
@skeptic A tego nie widzisz że PiS wpuścił do Polski ponad milion Ukraińców którzy zabierają nam pracę?
Marcin16.08.2019, 22:04
Za PO żyłem ciągle na debet i już maiłem wyjechać za granicę aż tu wygrało PIS. Teraz już o wyjeździe nawet nie myślę. Tu niektórzy mówią że będziemy oddawać te pieniądze co PIS dał. Tak będziemy ale jak tylko wygra PO. Nie dajcie się ogłupić trolom którzy piszą tu za kasę.
obserwator-apolityczny16.08.2019, 21:32
PIS nie kradnie tylko zabiera co się im należy po latach odstawienia od władzy.Ale ciemny lud Podhala odda głos tym którzy umieją pięknie mówić, i obiecać gruszki na wierzbie.Dali 500na dzieci ,obiecują mieszkania ale nic się nie bierze z powietrza.To z naszych podatków!A oni tak będą się rozbijać po świecie za nasze pieniądze i powiedzą że nic złego nie robią.
Smok16.08.2019, 21:25
Jakby komuś przyszło do głowy glosować na pis to ja tylko przypomnę, że umiar i pokora, służba dla kraju skończyła się tym, że marszałek sejmu przelatał około 4 milionów złotych zapraszając na pokład rządowego samolotu rodzinę, po aferze stwierdził, że "odda" i jakieś 50 tysięcy wpłacił na fundacje, gdzie 3,95mln?

Druga sprawa to to, że według partii rządzącej w komisji do spraw sprawiedliwości winien zasiadać obrońca skazanego prawomocnym wyrokiem PEDOFILA, kto nie wierzy, że Piotrowicz bronił pedofila może sobie wpisać na jutube "obrzydliwa obrona pedofila" i wszystko sobie zobaczy.

Prezydent partyji mówi o korzeniach Polski jako o judeo-chrześcijańskich, kiedy Polska nigdy żydowska nie była, dopiero za kazimierza wielkiego (choć to gnida była) się zaczęło.

Seryjny samobójca dopada nagle w więzieniu p. Dawida Kosteckiego, który miał mieć informacje kto tam z rządu się szlajał po tzw. burdelach i kilka dni później, co ciekawe w przeddzień rocznicy śmierci śp. P. A. Leppera w celi "umiera" Brunon Kwiecień, który też co nieco mógł przed wyborami namieszać.

Także łykajcie dalej.

Mi już się nie chce dalej produkować.

I nie mówie na PO głosować, bo to też antypolskie.

Na ruskom agenturę zachęcam oddać głos. Konfederacja.
ocena z Orawy16.08.2019, 21:18
skeptic... mavervick ... to "reforma" PiS spowodowała ze mamy podwójne roczniki w szkołach i to zawdzięczasz posłom PiS - A.Paluch i E.Siarka i senatorowi j.Hamerskiemu i daj spokój zarządowi powiatu i dyrektorom szkół ... weż się do pracy i nauczaj uczniów lepiej w szkole a nie siedz na www
Afera licznikowa poseł A. Paluch i stwierdzenie "nie ma smogu w Rabce" swiadczą o twoich idolach
wyborca16.08.2019, 20:59
Czas na emeryturę i odpoczynek dla tych, którzy już od lat na stałe przywarli do ław poselskich i nawet zmienią barwy, by tylko trwać u władzy. Czas na zmianę pokoleniową. Dajmy szansę młodym.
hahaha16.08.2019, 20:54
Wiecie dlaczego lewactwo LGBT atakują ze wściekłością 500+? Bo się nie mogą rozmnażać!
Taka prawda16.08.2019, 20:43
Tajemnica bolesna: Nie wiem jak tam cebula bo mam swoją ale benzyna jest po 5,15. A co do ewolucji to pewnie oceniałeś ją po swojej egzystencji. Nie kłam i tyle w temacie. Poczytaj ile wzrosła najniższa krajowa za rządów PIS a ile płaciliśmy za benzynę za rządów PO.
Tylko PIS16.08.2019, 20:31
Przewidują że PIS w małopolskim przekroczy nawet 70 %.
Dobra zmiana to Rusłana16.08.2019, 20:29
To taka inna odmiana "PSL-u i Kukiza".
Faktycznie, alternatywą są Narodowcy i Konfederacja.
Staszek Alcatraz16.08.2019, 19:50
Andrzej Gut -Mostowy z list PIS ? Zrobi wszystko aby dostać się na Warszawskie salony . Nawet sprzeda dusze i poglądy . Moim zdaniem wiarygodność tego kandydata jest bliska zeru
Podhalanin16.08.2019, 19:33
Ja tam zagłosuję na Edwarda Siarkę choćby za to że jako jedyny ma w naszym terenie doskonale funkcjonujące BIURO POSELSKIE .
madzia16.08.2019, 18:16
a Pani paralizatorki nie ma?
baciok@16.08.2019, 17:48
Całe prawie PO na Podhalu to teraz fanatyczni PiSowcy.(patrzymy na Gminy w Powiecie Tatrzańskim
Ja to jeszcze pamiętam.
Tylko tak naprawdę nie ma już na kogo głosować.
Jedynie może Narodowcy i Konfederacja.
Tajemnica bolesna16.08.2019, 17:39
500+ i do przodu! Mnóżmy się na potęgę! Płaćmy za benzynę 6 zł, za cebuli kilo 5 zł, na onkologa czekajmy, aż się urodzi i wykształci w jakimś Azerbejdżanie. Tak! Sądy podporządkujemy jedynej słusznej partii, nie będą nam tu ludzie o jakichś prawach człowieka bałamucić! Spalajmy węgiel i konstytucję ku chwale, na honor i smog! Pijmy, boga chwalmy i cofajmy ewolucję, klęczmy zamiast pracować i ręce wyciągając płaczmy ze szczęścia, że wódz na Żoliborzu daje nam. AmenT
KNT16.08.2019, 17:24
od ognia głodu i wojny !!! trzeba nowej krwi a nie starych ramoli !!! Gut Mostowy zagorzały po-ewiec teraz pisior , jaja sobie robia z ludzi !!! liczy się tylko kasa !!!
skeptic16.08.2019, 17:12
@ nowotarżan:
Z tymi systemami przyznawania (swoim ludziom) nagród rzeczywiście jest coś głęboko nie tak. Pierwszy przykład z brzegu to wicestarosta niezależny kandydat do Senatu, który nie wie ile wynosi maksymalny poziom dwutlenku węgla w sali lekcyjnej i ile minimalny poziom lumenów tamże, a jest odpowiedzialny za szkoły w powiecie. Drugi to dyrektor szpitala, który nazajutrz po otrzymaniu gigantycznej nagrody oświadcza że czyni zabiegi o przeniesienie jednego ze swoich oddziałów do Zakopanego. Przykładów można by mnożyć.
Wyborca16.08.2019, 17:05
Dlaczego PIS nie wystawi jakiś nowych swoich kandydatów do Parlamentu.? Przecież są w PIS młodzi ludzie, którzy mogliby być dobrymi posłami i senatorami. Czy ci, którzy są obecne w Parlamencie muszą tam pozostać do swojej śmierci.? A jak umrą to już nie będzie kandydatów z PIS.? Wprowadzono kadencyjmość Wójtów, Burmistrzów to oczywistym kolejnym krokiem jest wprowadzenie kadencyjmość dla posłów i senatorów.
zdegustowany kompletnie wyborca16.08.2019, 16:45
Tego się po prezesie Kaczyńskim nie spodziewałem . To spowoduje ,że prawica straci pewnego wyborcę z tego powodu ,ze umieścił na swojej liście pełowca totalnego Guta Mostowego , który całe rządy peło i pslu krzyczał i ubliżał pisowi i Kaczyńskiemu . Nie mogę tego zrozumieć i przeżyć to ? Uważam to za totalny skandal , bo jak można wierzyć w tej sytuacji partii , która tak funkcjonuje i popiera takich ludzi dając im miejsca na swoich listach ?
Nie konfliktowy16.08.2019, 16:32
Żadne ugrupowanie opcji rządzącej nie potrafiło tak skłócić Polaków jak obecna władza.Jakie to smutne i przykre. ( Co zrobiono : Konstytucja, sądownictwo, szkolnictwo po reformie, służba zdrowia, zadłużenie, obsada stanowisk, wzrost cen itp ? ) To już zaoferowała i oferuje ta opcja. Czy głosując na obecną władzę ( przedstawicieli PiS ) dalej chcesz iść tą drogą? Pomyśl i otwórz oczy nie dając omamić się pisowską propagandą. Nienawiść zamieńmy na miłość, arogancje na szacunek, kłamstwo na prawdę. Niech te życzenia spełnią się przy urnach wyborczych. Można to zrobić odsuwając od władzy obecną opcje rządzącą.
115KM16.08.2019, 16:29
Pani Paluch w tej kadencji była w komisji do spraw ochrony środowiska. Co zrobiła dla Podhala w sprawie smogu, który każdej zimy jest coraz bardziej uciążliwy...?
skeptic16.08.2019, 16:15
@ Stary:
Zagłosuj na lewicę, to zamiast obłożyć podatkiem kler przyjmą do Polski uchodźców, z którymi już nawet Niemcy nie dają sobie rady ("multi kulti kaput" - to jest cytat z Angeli Merkel). Czy już zapomniałeś jak to cztery lata temu lewica wyścigowała się i licytowała z PO kto więcej i szybciej sprowadzi uchodźców do Polski? Oni sami mieszkają w ogrodzonych i monitorowanych przez prywatną ochronę 24/7 luksusowych osiedlach, natomiast nas lekką rączką uchodźcami chcą zalać. Natomiast Kościół zawsze był z narodem (zresztą już 30 lat ta cała lewica mogła opodatkować kler, gdyby tylko chciała).
dziadek16.08.2019, 16:14
Glosujcie nadal na PiS. Trzeba jeszcze jednej kadencji, żeby wszystko zepsuli, bo inaczej, cytując za Kurskim, "ciemny lud" nie zrozumie, że zmierzamy do destrukcji państwa pod rządami Kaczyńskiego. Ten człowiek nie ma nic do stracenia, pamiętajcie o tym...
nowotarżan16.08.2019, 15:53
Od wszystkich tych którzy już tam byli, na czele z P. Siarką i P. Paluchową uchowaj nas Panie. Ich reelekcja nie wróży nam nic nowego i dobrego czas ich odrzucić i przerwać im te dobrze płatne wczasy.Małopolsko opamiętaj się.Daj szansę młodym i nie umoczonym finansowo i politycznie,może w tedy zniknie ten nepotyzm i kolesiostwo w powiecie i na całym Podhalu,może wróci normalność w zatrudnianiu ludzi wykształconych, może znikną te niewyobrażalnie wysokie nagrody dla swoich, oraz pseudo dyrektorów kolesi.Może będzie normalnie i po ludzku.
NOMEANSNO HC16.08.2019, 15:20
Ha ha ha jak czytam wpisy i zachwyty na pis to mi rece opadają,no ale coz propaganda w państwowej tv i radio robi swoje.Szkodniki pisowskie.
Stary16.08.2019, 15:03
Zagłosuję na lewicę. Niech obłożą podatkiem kler i kościół. Bo obawiam sie, że po wyborach PiS wprowadzi podatek katastralny by fundowa ć fanaberue dla ijca z Torunia.
Kandydat murowany16.08.2019, 14:19
Hej, prosty ludu! Hej, orawska gawiedzi!
By mieć pińcet na wasze chłopskie dzieci - na pis głosujta!

Głosujta na waszego niegdysiejszego wójta - Siarkę Edwarda.


Ale jak tu postawić krzyżyk na karcie koło nazwiska,
skoro siarka na widok krzyża na boki pryska?

Ot, problem wyborczy mam ja, małomiastowa baba,
udzielająca się społecznie w gminie Wyżna Raba.

Wszak nie można zmarnować ni jednego głosa,
co by kandydatowi poselska pensja nie przeszła koło nosa.

Godnie nas tam reprezentuje w Warsiawie czyli stolicy,
niech od kolegi pokosztują czasem oscypka inni politycy.

Tyle poświeceń tam w Warsiawie podejmuje,
ot chociażby, o więcej limuzyn dla posłów apeluje.

Każdy się zgodzi pewnie, że tych limuzyn co już są to stanowczo za mało,
dużo więcej by się przydało.

Nie można się przecież po ważnym mieście Warsiawie rozbijać taksówką,
bo garnitur przesiąknie codzienności szarówką.

Gdzie tu potem na salony się wybrać tak upodlonym,
tak ucodziennionym, tak utaksowionym?

Dramat byłby to niewyobrażalny, gdyby z Alei Tysiąclecia
zniknęło poselskie biuro co Nowy Targ blaskiem swej chwały oświeca.

Czy mieszkańcy Stolicy Podhala by temu podołali,
gdyby prawa i sprawiedliwości promienie się nagle urwały?

Tak mi rozmyślanie o polityce głowę pochłania,
będąc w drodze na górę do nowotarskiego szpitala.

Telepię się tam nie limuzyną , a busem podkorodowanym.
a serce radość rozrywa za kandydatem PIS przeze mnie wybranym.

Oby tylko pompka tę radochę wytrzymała,
bo termin konsultacji kardio dopiero na 2021 otrzymałam.
oli16.08.2019, 14:03
...Robert...to nie tylko geje i obraza katolików.Na Podhalu dużo górali ma własne domy,które budowali długo ,w zależności na ile było ich stać.POKO chce wprowadzić podatek katastralny i będziemy płacić po 10 tys. a nie jak teraz kilkadziesiąt złotych.Nie jednemu PIS się nie podoba,ale ja głosuję na nich,bo nie zamierzam komuś robić dobrze (stołki) a ja sama będę buliła grubą forsę za to tylko ,że pisiorów trzeba zmieść.Nikt nie jest taki głupi,żeby siebie samego bić po kieszeni.
Dular vel koryto +16.08.2019, 13:46
Choćbym miał zagłosować na lewicę to zagłosuję bo mi honor nie pozwala patrzeć jak widzę na liście PiS tego co jeszcze niedawno był w PO.
Mówię jak jest16.08.2019, 13:43
Żałosny ten karierowicz Gut Mostowy. Zmienia partie w zależności od koniunktury. Na Podhalu nie będzie miał poparcia, bo tu ludzie honorowi. Nie znam większej chorągiewki co ustawia się jak wiatr mamony zaiewje - no może jedynie Robercik z Poronina PO-paprańcem zwany, może mu dorównać....Ten to dopiero ma mega parcie na stołki. A gdzie wartości?
Fbb116.08.2019, 13:37
Jak mawiała nieboszczka Emma Goldman - gdyby wybory miały coś zmienić to dawno zostałyby zakazane.
Andrzej16.08.2019, 13:35
Nigdy na PiS
leming doskonały16.08.2019, 13:26
do : Robert
ani się obejrzysz jak dzięki Twoim idolom, takim wyborcom jak Ty Polska zostanie przekształcona w polin
heavymetal z NT16.08.2019, 13:20
do klio Siarka zrobił tylko tyle , że ABW ma zajęcie .Tylko Paluch może przerwać ten mafijny krąg.
OjDyro16.08.2019, 13:17
Wybierzcie sobie ponownie PiS. To kiedyś obudzicie się z ręką w nocniku !
klio16.08.2019, 13:06
Pani Paluch oprócz tego ,że stoi w pierwszym szeregu przy Prezesie ,nic nie zrobiła dla Podhala.Lepszy p. Siarka bo może coś więcej załatwić.Po co p.Paluch kandyduje jak na Podhalu nie ma wzięcia,może tylko na Spiszu.Lepszy jest p.Zubek.A p. Gut to zmienia opcję polityczną jak mu pasuje,byle by być przy tej partii,która rządzi i jakiś ochłap chapnąć.Nie trzeba nam takich.
Jan16.08.2019, 13:00
Ja bym chciał aby Jarosław Kaczyński wystartował z Podhala. To byłby zaszczyt dla nas tylko trochę mniejszy niż wizyta papieża.
Ewa16.08.2019, 12:58
To już mogliście zamieścić cała listy PiSu. Po co taka krótka informacja? Wiadomo przecież że starzy posłowie będą dalej kandydować.

Na zdjęciu prezentowana jest pełna lista. Moderator.
Robert16.08.2019, 12:55
Na pewno będę głosował na PiS. Kto inny? Lewica co tylko o gejach myśli czy PO co tylko kradnie setki miliardów czy Kukiz z PSLem co tylko chcą stołki czy Konfederacja pełna oszołomów. Tylko PiS jest normalny i rozsądny.
be16.08.2019, 12:53
żadna niespodzianka
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl