18.08.2019, 14:45 | czytano: 2782

Trwają V Rogoźnickie Dni Sportu i Rozrywki

zdj. Podhale24
Dziś odbywa się druga odsłona tradycyjnych Rogoźnickich Dni Sportu i Rozrywki. Przed tygodniem impreza przebiegała pod znakiem zawodów konnych. Ta niedziela poświęcona jest przede wszystkim uroczystościom dożynkowym.
Uczestnicy obchodów spotkali się w kościele parafialnym w Rogoźniku na Dożynkowej Mszy Świętej, podczas której dziękowano Bogu za zebrane w tym roku plony. Wyrazem tego podziękowania były złożone na ołtarzu wieńce dożynkowe wykonane przez mieszkańców Rogoźnika i Starego Bystrego.

Potem delegacje z wieńcami przyjechały z góralską muzyką w przystrojonych dorożkach konnych.Góralską oprawę muzyczną Mszy Świętej dożynkowej przygotowała w tym roku kapela „Jawor" z Rogoźnika wraz ze Związkiem Podhalan oddział Stare Bystre.

Po mszy, na stadionie sportowym rozpoczęła się dalsza część programu. W tym - ligowy mecz piłki nożnej z udziałem drużyna „SKAŁKA” Rogoźnik / Stare Bystre, koncert zespołu AHAJU FUSION BOLIWIA z Boliwi, zespołu regionalnego GÓRALSKA BRAĆ z Łopusznej i zespołu TURNIE ze Starego Bystrego. O godzinie 18.00 - wystąpi zespół Milano.

Przygotowano również wiele innych atrakcji dla dzieci i dorosłych. 
Nie zabraknie dmuchanych zamków, trampolin oraz stoiska z zabawkami.


Przez cały czas trwania imprezy trwać będzie loteria z której dochód w całości zostanie przeznaczony na cele społeczne miejscowości Rogoźnik. 
Nagrodą główną w loterii fantowej przed tygodniem był prawdziwy koń ufundowany przez właściciela stadniny Koni „Dworna” Jasia Bobka, natomiast dziś (18 sierpnia) główną nagrodą będzie świnia ufundowana przez firmę „Biela”. 
Podczas całej imprezy nie zabraknie grilla, tradycyjnego góralskiego jedzenia, do tego napoje chmielowe i dobrze zaopatrzony bufet.
Wieczorem wystąpi zespół Góral Power oraz DJ STACHU. Zabawa pod gwiazdami rozpocznie się o godz.20.00 i potrwa do późnych godzin nocnych. O godz.21.30 przewidziano pokaz fajerwerków.

Na V Rogoźnickie Dni Sportu i Rozrywki zaprasza Sołtys, Rada Sołecka Wsi Rogoźnik oraz Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Rogoźnik przy udziale Stadniny Koni „Dworna" w Rogoźniku, sołtysa i Rady Sołeckiej wsi Stare Bystre. 
Patronat honorowy nad imprezą objął Witold Kozłowski – Marszałek województwa małopolskiego, Krzysztof Faber – Starosta nowotarski oraz Jan Smarduch – Wójt Gminy Nowy Targ.

opr.s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
kalkulator19.08.2019, 14:29
heh - gdyby taką rogoźnicką loterię zorganizować na nowotarskim jarmarku podhalańskim a obniżyć ceny za dzierżawę miejsc pod chociażby dmuchańce i inne atrakcje dla dzieci (ceny z kosmosu !!!), to by było coś, a radochy byłoby co nie miara. Druga nagroda w loterii - żywa koza na sznurku, Pierwsza nagroda - żywa świnia lub zamiennie mięso i wędliny
STAŚ18.08.2019, 17:42
Dziwne, dlaczego impreza w Nowym Targu i za ścianą w Rogożniku, w tym samym czasie ?!!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl