20.08.2019, 10:21 | czytano: 4394

Kolejna doba poszukiwań zaginionych grotołazów (zdjęcia)

Fot. Piotr Korczak
Noc z poniedziałku na wtorek nie przyniosła przełomu w poszukiwaniach grotołazów, którzy utknęli na głębokości około 500 metrów w Jaskini Wielkiej Śnieżnej w Tatrach.
Nadal nie ma żadnego kontaktu z zaginionymi, ratownicy nie wiedzą też dokładnie, gdzie są i czy żyją. W jaskini panuje niska temperatura. Ratownicy konsekwentnie pokładają i detonują materiały wybuchowe, które pozwalają poszerzyć ciasny korytarz, przez który próbują dostać się do poszkodowanych. Akcja przebiega powoli, bowiem prowadzona jest w ekstremalnie trudnych warunkach - w wąskim, zalanym wodą korytarzu, z niewielką ilością powietrza. Samo dotarcie z wejścia do jaskini do miejsca, w którym uwięzieni są grotołazi, zajmuje ok. 7 godzin.
W akcji ratunkowej, uznawanej za jedną z najtrudniejszych w historii w Tatrach, biorą udział ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, ratownicy górscy ze Słowacji, strażacy, speleolodzy i pirotechnicy.

Do jaskini weszła szóstka grotołazów. Czworo wyszło na powierzchnię, a dwoje utknęło w tzw. Przemkowych Partiach. Było to w sobotę 17 sierpnia. Wąski korytarz zalała woda i odcięła im drogę powrotną.

r/ zdj. Piotr Korczak
komentarze
dawny gazda22.08.2019, 14:56
kazdymu jest coś pisane....
zły21.08.2019, 00:41
@ehh..Piszesz.Dzięki takim ludziom możemy wiedzieć itd.itd.Co nam z tego?Już wiedzieliśmy przed nimi. Człowiek nie ptak,dżdżownica,ryba.A jednak lata, samoloty,pływa pod i nad wodą i wszędzie był na skaranie natury.Ale po co być lepszym od rosówki,po co?
ehh.....20.08.2019, 20:16
podhalan93 co masz na myśli pisząc: "podziwiam checi ratowania osob ktore utknely tam z własnej głupoty"?
wiesz może o czymś, o czym nie wie opinia publiczna ? czy piszesz tak, bo dla ciebie życie, to tylko tyranie w robocie od pon do pt? (oceniam cie tak samo, jak ty oceniasz zaginionych grotołazów)
dzięki takim ludziom możemy dziś wiedzieć, to co wiemy na temat kompleksu jaskiń w Tatrach. no ale jak wiadomo największymi ekspertami są ludzie, którzy wypisują głupoty zza ekranu.
PODHALAN9320.08.2019, 15:36
podziwiam checi ratowania osob ktore utknely tam z wlasnej glupoty.. mam nadzieje ze sie odnajda i ze ktos w koncu bedzie nadzorowal tego typu wyprawy
arnika20.08.2019, 13:37
Czy jest jakiś kierownik akcji ratunkowej, czy jest wolna amerykanka? Co na to Jan Krzysztof?
Zobacz pełną wersję podhale24.pl