26.08.2019, 12:31 | czytano: 8195

Doniesienie do prokuratury na byłą prezes

Fot. Piotr Kuczaj
Prezes Szpitala w Rabce-Zdroju Witold Latusek złożył zawiadomienie do prokuratury dotyczące działalności byłej prezes placówki.
- Główne zarzuty to niegospodarność, działanie na szkodę spółki, działanie na szkodę pracowników, zawieranie pozornych umów - mówi prezes Latusek, pytany o treść zawiadomienia.
W lipcu Zgromadzenie Wspólników Szpitala Miejskiego w Rabce-Zdroju zobowiązało zarząd lecznicy "do pociągnięcia do odpowiedzialności odszkodowawczej byłej prezes za działalność na szkodę spółki i niegospodarność wielkich rozmiarów".

W kwietniu prezes rabczańskiego szpitala Witold Latusek mówił, że choć sytuacja finansowa szpitala była dramatyczna, to poprzednia dyrektor bardziej myślała o swoich wypłatach, jak o spłacie zadłużenia i uregulowaniu zobowiązań. Wskazywał, że prezes wypłaciła sobie 70 tys. ekwiwalentu urlopowego, a potem ukryła to w oświadczeniu majątkowym. Alarmował, że Małgorzata Skwarek wypłaciła sobie niezgodnie z prawem dwie nagrody roczne. Jego zdaniem, niezrozumiała jest sytuacja, że na 15 pracowników administracji szpitala jest 11 kierowników, a niektórzy pracownicy administracji w rabczańskim szpitalu zarabiają tyle co burmistrz Rabki-Zdroju.

Małgorzata Skwarek została odwołana z funkcji prezesa szpitala 11 kwietnia, po tym, jak utraciła zaufanie nowego burmistrza. Zarzucono jej ukrywanie informacji o rzeczywistej sytuacji w spółce i nie przygotowanie programu naprawczego.

r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
amko17.10.2019, 15:12
gdzie jest prokurator ????? Za takie przekręty się siedzi w ciupie !!!! Czy to jasne ??????
Do: rab28.08.2019, 14:42
Taaa. A ty wierzysz w te bajki o ludziach z administracji zarabiających krocie. "Więcej od burmistrza" taaa jasne. Gość łże a ty to łykasz jak młody pelikan. Znam osobiście jedną ze zwolnionych osób z administracji i widziałem pita za zeszły rok...kokosów nie było.
rab28.08.2019, 08:32
Ci wszyscy '' przerażeni ''o zamknięciu szpitala,jakoś przez tyle lat nie byli ''przerażeni'',że ten szpital jest tak obdzierany z finansów przez osoby,które zagwarantowały sobie dobrą przyszłość na długie lata.Miało być ratowanie szpitala a było łupienie tego co się dało.Szpital wygląda tak jak za komuny a lekarze i pielęgniarki mają niskie uposażenie,jedynie tylko administracja z prezesem ''kwitła''.Myślę,że winni oddadzą to co zabrali i wystarczy na igły i rękawiczki.
I27.08.2019, 19:22
A co robią związki zawodowe? Awansują! Oślepieni karierą
Do: skeptic27.08.2019, 18:42
To takie mydlenie oczu świdrowi.
Latusek chce pokazać co on to nie robi i jaki z niego prawy i uczciwy prezes.
Wystarczy o tym panu poczytać. Można się wiele dowiedzieć. Jaki on to prawy i uczciwy.
Jak do tej pory to tylko zaciągnął pożyczkę w urzędzie miasta. Wyzwalniał ludzi i na ich miejsce napewno za lepszą kase przyjmuje swoich. Taki z niego wielki uzdrowiciel szpitala.
Ile nowych stanowisk dyrektorskich natworzył to już nie mówię.
Ślepy Lechu
skeptic27.08.2019, 16:54
@ JKO:
Nic z tego co napisałeś nierozumiem, niestety.

@ Ślepy Lechu:
Piszesz: nic na Swarkową nie mają - bardzo dziękuję za tę cenną informację, która mówi mi, że sprawa nie doczeka się żadnego finału, że to jest li tylko takie puste podrzucanie tematu dla ciekawskiej gawiedzi, taki gombrowiczowski pojedynek na miny Miętus kontra Syfon, a w gruncie rzeczy wart pac pałaca a pałac paca, wielka zadyma w łyżce wody.
Grigorij27.08.2019, 13:39
oli: pracowników - robotników co po kilkadziesiąt lat karki dla szpitala zginali, kaleki teraz zwolnili. Masa krzywdy ludzkiej. Zapytaj ile teraz jest kierowników i skąd przyszli a będzie jasne co jest grane. Sytuacja dla Rabki robi się niebezpieczna. Jak stracimy szpital to na zawsze. Nie czytaj komentarzy i prasy tylko pogadaj z ludzmi na miejscu to poznasz kulisy. Chyba, że piszesz z gabinetu prezesa to nie trzeba.
Do: oli27.08.2019, 13:22
Nie rozumiesz bo tam nie pracujesz. Ja pracuje...jeszcze. Kto wie jak długo. I widzę co tu się wyprawia.
Widzę jak się tu teraz traktuje pracowników. Nigdy tak nie było a już kilku dyrektorów i prezesów przetrwałem.
Tak więc kolego faktycznie mało rozumiesz...
Ślepy Lechu
oli27.08.2019, 11:17
Zupełnie nie rozumiem tych co komentują.Wygląda na to,że bronią prezesa szpitala,myślę,że to ci co pogubili stołki.Mnie wystarczy jeden przekręt p.Skwarek-na 15 pracowników 11 kierowników.Czyli prawie każdy dla siebie był kierownikiem i pobierał extra pieniądze za pełnioną funkcję oprócz oczywiście wypłaty Kogo tak naprawdę bronicie,to przestępstwo!
JKO27.08.2019, 10:37
Do skeptic.
Dyrekcja szpitala - sami lekarze .Burmistrz - lekarz .Rada nadzorcza - sami lekarze.Radni - sami lekarze.
Skeptic - lekarz.
"Szanowni lekarze, ludzie to wszystko widzą co wy wyprawiacie!"
Ślepy Lechu27.08.2019, 10:06
Będzie śmiesznie, ponieważ nic na Skwarkową nie mają. Długi powstały w latach kiedy szpital rozłączył się z Nowotarskim molochem. Kolejne jak NFZ nie chciał dać kontraktów mimo spełnionych wymogów. Jakoś audytor nie znalazł nieprawidłowości a działał na zlecenie urzędu.
Zobaczycie, że wszystko to co teraz się dzieje ma na celu jedno...likwidację! Latusek to nie jest żaden ekspert. Jak on chce skarżyć Skwarkową za działanie na szkode pracowników? Przecież wywala ludzi bez powodu, nie wypłaca odpraw, nie szanuje praw pracowniczych.
To nie żadne ratowanie tego szpitala tylko topienie.
k27.08.2019, 09:28
Dziwi mnie ze nikt nie zobowiązał obecnego burmistrza do deklaracji odnośnie szpitala. Niech no publicznie zobowiąże się do działań które nie doprowadzą do zamknięcia tej placówki. Tak patrzę na to co się dzieje i nie wiem jak wy ,ale ja mu nie ufam. Moim zdaniem wszystko idzie w kierunku zamknięcia szpitala. A radni śpią. Chyba nie po to żeśmy ich wybierali.
Wiedźmin27.08.2019, 00:30
Ciekawe kiedy dotrze do pracowników szpitala, że nie ma żadnego programu naprawczego, są tylko zwolnienia - zła, krótkowzroczna i prymitywna metoda znajdowania oszczędności, która doprowadzi do obniżenia jakości świadczonych usług, zmniejszenia dostępności do świadczeń, a w konsekwencji do obniżenia wysokości kontraktów z NFZ i likwidacji szpitala.
A w tym czasie przyjaciele króliczka zajmują uwolnione stanowiska świetnie się przy tym bawiąc. Oj przetrzecie oczy ze zdumienia
Obserwator26.08.2019, 21:57
Szkoda, że zwolnił tyłu oddanych ludzi. Cała Rabka wie co tam się dzieje ale NIK z tym nic nie robi. Latusek zniszczył wszystko co ludzie tyle lat budowali i bronili. To nie jest prywatny folwark ani Skwarkowej ani Latuska. Jeżeli jest winna to rozliczyć, ale on nie ma moralnego prawa tak postępować. Panie Świder my Pana rozliczymy za szpital w swoim czasie, ale szpitala już nie bedzie, no chyba że jako pododdział Nowego Targu.
skeptic26.08.2019, 21:37
Dobrze byłoby żeby ta sprawa miała jednak swój finał, bo na te wszystkie rzeczy które ostatnio dzieją się w służbie zdrowia patrzą inne grupy zawodowe, policjanci, nauczyciele, i ... co najważniejsze, pielęgniarki. Szanowni lekarze, ludzie to wszystko widzą co wy wyprawiacie!
Ewa26.08.2019, 20:30
A co z byłą burmistrz i przewodniczącym rady nadzorczej ? Poszli na stołki a szpital zostawili
skeptic26.08.2019, 19:29
Oby tylko to doniesienie do prokuratury nie było li tylko związane z nadchodzącymi wyborami. Oby to nie było tylko przedwyborcze bicie piany.
pielęgniarka26.08.2019, 18:17
Zwalniają starych oddanych pracowników po kilkudziesięciu latach pracy. Bez odpraw i choćby dziękuję. Myślę zetak kiepskiej atmosfery i uczucia nagonki jeszcze tutaj nie było. Porządki prawie r z gułagu. Jak nadal pracować w szpitalu? Wyć się chce
sprawa powinna być przy otwartych mediach, dla prz26.08.2019, 17:14
Mamy nadzieję, że rada nadzorca spółki, również odpowie przed Sądem za przychylne i popierające działania Pani Prezes. Wszyscy doskonale wiedzą, że Przewodniczącym Rady Nadzorczej był, były Burmistrz Robert W. Pani Anna Ź. dyrektor Uzdrowiska oraz Pani Małgorzata S, kuzynka byłej burmistrzyni, która również miała pieczę nad Szpitalem i powinna się publicznie i przed Sądem wytłumaczyć.
Ciekawe26.08.2019, 17:00
A co robił Robert Wójciak i Ewa Przybyło ?
Przewodniczący rady nadzorczej szpitala w Rabce Zdroju i burmistrz miasta i gminy Rabka Zdrój.
kocioł garnkowi przyganiał26.08.2019, 15:45
Ile nowych osób zostało przyjętych do szpitala i ilu jest nowych kierowników w tak trudnej sytuacji? Gdzie jest Rada Nadzorcza? Burmistrz pewnie nic nie wie lub przymyka oczy.
k26.08.2019, 14:18
No dobrze. Ale bez wiedzy i akceptacji pani burmistrz to by się chyba nie udało????? Dlaczego w takim razie Przybyło nie ma zarzutów prokuratorskich tylko Skwarek??
skeptic26.08.2019, 13:35
Wypłacenie sobie 70 tysięcy ekwiwalentu urlopowego, nadanie sobie niezgodnie z prawem dwóch nagród rocznych, zawieranie pozornych umów, a wszystko to w sytuacji dramatycznej sytuacji finansowej szpitala - czy Polska jest w UE, należącym do prestiżowej grupy krajów OECD, czy może już dawno jesteśmy bananową republiką, tylko w głównym wydaniu wiadomości nie zdążyli nam tego jeszcze ogłosić, bo czekają z tym do dnia wyborów?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl