31.08.2019, 14:24 | czytano: 7726

Gwizdy, przekrzykiwania, powiewające flagi - trwa manifestacja w Rabce-Zdroju

Fot. Robert Miśkowiec
Na placu koło pomnika św. Mikołaja trwa pikieta w obronie gejów, lesbijek, osób transpłciowych i biseksualistów oraz kontrmanifestacja środowisk patriotycznych i narodowościowych. Jedna i druga strona manifestuje swoje poglądy przekrzykując się i głośno skandując swoje hasła.
Koło dworca kolejowego trwa w tej chwili bitwa na hasła. Z jednej strony placu, którzy przedzielił kordon kilkudziesięciu policjantów, słychać hasła "Zakaz pedałowania", "Tu jest Polska nie Bruksela, tu się zboczeń nie popiera", "Gender to AIDS rozumu", "Zboczeńcy", "Dziś homoseksualizm - jutro pedofilia", a z drugiej "Najwięcej pedofilii jest w Kościele Katolickim", "Domagamy się Polski, w której każdy może kochać kogo chce", "Miłość, wolność, demokracja" i "Katolicy po dobrej stronie tęczy".
Obrońców tradycyjnych wartości jest 3-4-krotnie więcej niż zwolenników ideologii LGBT.Policja i Straż Miejska zaapelowała do organizatorów obu pikiet o ich pokojowy przebieg. Obecnie, oprócz głośnych krzyków i gwizdów, nie dochodzi do żadnych incydentów. Policja pilnuje, aby obie grupy nie miały ze sobą bezpośredniego kontaktu.

Pikiety mają zabarwienie polityczne. Po jednej stronie są i zabierają głos przedstawiciele partii Konfederacja Wolność i Niepodległość, a po drugiej - partii Razem.

r/
zobacz także
komentarze
Fearless Wretch02.09.2019, 15:36
@Nadzieja
"Spokojnie, kiedya najdejda dobre czasy, trzeba tylko cierpliwości." Te same słowa skierujesz do pedofilów/zoofilów/nekrofilów? Oni też "tylko pragną wolności i miłości", jak również "tolerancji" i "postępu". Nie tylko pragną - oni nawet publicznie manifestują, zeby uznać ich "prawa", na ulicach Amsterdamu i Hamburga
Karo02.09.2019, 15:12
W Rabce mamy prawie 13tys osób. Glosowanie na grupce to żadne referendum Proszę Panią. A w dodatku wypowiedziało się tylko 260 osób. Ale niezależnie od głosowania na grupce - co nie ma żadnego znaczenia w życiu poza internetem, konstytucja daje obywatelom Polski do manifestowania swoich poglądów. Czy się Pani to podoba czy nie
do fan politycznej propagandy02.09.2019, 10:01
W Dani to rolnicy wpadli na ten pomysł i dorabiają sobie w taki sposób. SEX farmy to te twoje domy publiczne. W obronie zwierząt alarm podnieśli wyłącznie ekolodzy i organizacje działające w obronie praw zwierząt. Twojego ubolewania nad zwierzakami też nie słyszę. Ciekawe dlaczego?
rabczanka01.09.2019, 20:14
Rabczańska grupa na fejsie zrobiła ankietę - w Rabce nie chcą takich marszy.Przeciw było ponad 240 osób a za 19( większość nie z Rabki) Jeżeli są tutaj geje czy lesbijki to żyją spokojnie i nie wychodzą na ulice. Żadna krzywda im się nie dzieje , nie są prześladowani , nie obrażają katolików, po prostu żyją w naszym społeczeństwie . Ci co przyjechali na marsz mieli za to zapłacone!
Widz01.09.2019, 12:28
@ Jaga BRAWO! Kolejna osoba potwierdza, że po stronie tych wyznawców dewiacji (lgbt) nie było nikogo z Rabki. Natomiast po stronie przeciwnej było b.dużo osób z Rabki w różnym przedziale wiekowym, którzy aktywnie pomagali Narodowcom. BRAWO NARODOWCY!
Jaga01.09.2019, 00:48
Jeżdżąca po POLSCE ekipa pseudo obrońców LGBT zawitała do Rabki !! Gonić to sorosowe plemię.... bo nic dobrego n ie wróżą . Też jestem z Rabki i jakoś żadnej znajomej twarzy tu nie widzę ! wszystko przyjezdne !! Zadymiarze ! Brawo Narodowcy !!!
Caro01.09.2019, 00:05
Byłam po stronie LGBT, jestem z Rabki. Urodziłam się w Rabce i tu mieszkam. To że nikogo z nas nie kojarzysz to nie znaczy że jesteśmy przyjezdni. Wiem że Rabka to mała miejscowość ale nie aż tak że każdy każdego zna. Ja panów narodowców też nie kojarzę.
Widz31.08.2019, 23:12
@ Nadzieja. Hahahaaaaaaaa. Sama to wymyśliłaś, czy pomogła "brukselka", a może "sorosik" polał sosikiem, albo też szatan zamącił i przejął zdrowe komórki. Oficjalnie podają w necie, że różne sekty powiązane są z lgbt. To mówi samo za siebie. To tyle w temacie! Róbta, co chceta, w swoim gronie i swoim zacisznym miejscu, nie skomlcie na ulicy o nowych! Swoje dewiacje, powiązane z sektami zachowajcie dla siebie!
Widz31.08.2019, 22:56
@ Robert. Jestem z Rabki, od urodzenia. Wszystkie osoby, po stronie lgbt, to osoby z poza Rabki - przyjezdne. z innych miast (m.in. Kraków). Było ich ok. 20 osób.
Widz31.08.2019, 22:51
@Anna Jak można tak *** kłamać, ale to norma u takich jak wy, z lgbt. Po waszej str. nie było nikogo z Rabki. Była was garstka, ok.20 osób i nikogo z Rabki. Dość tego zakłamania!
hahaha31.08.2019, 19:55
Nadzieja... Biedroniowi też tak wierzyłeś?
Gaz benzyna normalna rodzina31.08.2019, 19:19
Żałuję, że nie przyjechałem i nie dołączyłem do grupy LGBT z plakatem LPG. Przynajmniej miałbym fajne zdjęcia :(

Ogółem śmieszna manifestacja.
zetel31.08.2019, 17:38
Też sobie wybrali metropolie .Jedni i drudzy siebie nawzajem warci ,z podobnym celem . Jutro znowu proboszcz na kazaniu będzie ględził o zboczeniach kolorowych bo czarnych nie ma i wszystkie portale się o tym rozpiszą .Wielkie WYDARZENIE . Dziesięciu kolorowych odmieńców w towarzystwie czterdziestu czarnych odmieńców przeszło przez park .Pilnowało wszystkiego stu niebieskich policjantów i tylko ich mi szkoda bo to była sobota .
tyle w temacie31.08.2019, 17:33
Gen homoseksualizmu nie istnieje, zaś skłonności homoseksualne są uwarunkowane przede wszystkim wpływami środowiska i kultury przy niespełna jednoprocentowym udziale genetyki wynika z badań naukowych przeprowadzonych przez zespół amerykańskich ekspertów z Broad Massachusetts Institute of Technology. Opublikował je prestiżowy magazyn naukowy "Science".Badania wspomagali naukowcy z Uniwersytetu Harvarda oraz Włoch Andrea Ganna. Okazało się, że homoseksualizm nie jest wrodzony, zaś skłonności homoseksualne są związane z wpływami środowiska i kultury. Z badań wynika, że na podstawie indywidualnych wariantów genetycznych nie można przewidywać, czy ktoś będzie angażował się w relacje seksualne z osobami tej samej płci. Z brytyjskiego banku danych genetycznych UK Biobank oraz powiązanego z koncernem Google serwisu 23andMe zaczerpnięto informacje o 478 tys osób.

Poprzednie badania sugerowały obecność silnych sygnałów genetycznych, które mogłyby uczynić przewidywalnymi postawy seksualne, przy czym jeden z najbardziej znanych takich sygnałów wskazywał na chromosom X, ale w naszych badaniach z próbką sto razy silniejszą, pokazaliśmy, że tak nie jest - wyjaśnił prof. Ganna w rozmowie z włoską agencją prasową ANSA
Xzv31.08.2019, 17:26
Nie widze niczego złego w uczestnikach marszu. Młodzi ludzie, przyjaciele, koledzy i kolezanki. Wszyscy jesteśmy ludźmi. Nie ma co porównywać się z innymi krajami, polska jest w tyle za wszystkimi z 200lat, w gospodarce, polityce, architekturze, infrastrukturze. Polacy sa jednym z krajów gdzie wszyscy mówią o nienawiści, wszyscy wiemy z doswiadczenia ze dziekolwiek wyjedziemy za granicę to ludzie usmiechnieci pomocni. Tutaj tego nie zaznacie, ani szacunku ani niczego dobrego.
Mombasa Asad31.08.2019, 17:25
Jak już tam są to niech chociaż powyrywają trawę z kostki, ot, czyn społeczny.
Nadzieja31.08.2019, 17:20
Uczestnicy marszu lgbt nie maja obraźliwych haseł, natomiast "katolicy"sama nienawiść, obrażanie i wulgaryzmy. Świadczy to o waszym poziomie człowieczeństwa. Karma wraca.

Spokojnie, kiedya najdejda dobre czasy, trzeba tylko cierpliwości. Kiedyś było niewolnictwo, kobiety nie mogły glosować, wiara w czarownice.. spokojnie. Cierpliwości, jestem z wami calym sercem. Dobro wraca.
????31.08.2019, 17:04
A oni durni myślą, że od takiego nachalnego narzucania się będzie większa tolerancja?
jasiek31.08.2019, 16:50
Protestować każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej.
Śmieszą mnie te wszystkie manifestacje i kontrmanifestacje,
Anna31.08.2019, 16:12
Robert: część uczestników po stronie LGBT to młodzież z Rabki, nikt ich znikąd nie zwoził, sami chcieli.
fan politycznej propagandy31.08.2019, 15:29
nowoczesność w Dani doszła do takiego poziomu, że powstały domy publiczne ze zwierzętami.

idziemy w dobrym kierunku europo...

dramat ku**a!!!
Mądry31.08.2019, 15:09
Niektóre kobiety na marszu lgbt nawet ładne . Szkoda że są chore na tą przykra przypadłość . Ale może jeszcze się wyleczą . Znam takich co porzucili gejostwo
Jan31.08.2019, 15:06
PO nawet tutaj musi wysyłać swe bojówki ?
Robert31.08.2019, 15:04
Nie jestem z Rabki. Czy mieszkańcy tego miasta moga tu napisać czy znają osoby które przyszły na protest lgbt? Czy też są to osoby przywiezione tutaj z innych regionów Polski i z zagranicy tak jak to się robi na innych tego typu manifestacjach .
Zobacz pełną wersję podhale24.pl