11.09.2019, 12:20 | czytano: 6317

19-letni rowerzysta po wypadku w szpitalu

Fot. Jakub Wojtyczek
Wczoraj około godz. 21 na drodze wojewódzkiej nr 957 w Jabłonce został potrącony młody rowerzysta. 19-latek z urazem nogi został przewieziony do szpitala.
Kierowca samochodu chevrolet był trzeźwy. - Dokładne przyczyny i okoliczności będą ustalane podczas prowadzonych postępowań - informuje mł asp. Dorota Garbacz z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu i dodaje: - Coraz szybciej zapada zmierzch i przypominamy o prawidłowym oświetleniu rowerów i noszeniu elementów odblaskowych.
oprac. r/
zobacz także
komentarze
Karol11.09.2019, 16:05
Te parę kilometrów drogi, to koszmar. Zwłaszcza przy złych warunkach atm. Prosty odcinek, ale teren tak pofałdowany, że miejscami nie widać co się dzieje na drodze pięćdziesiąt metrów przed tobą.
Gal Anonim11.09.2019, 15:42
Zwracam się z uprzejmą prośbą do kierowców - Wymijając rowerzystę zachowujcie przepisowy odstęp. Nie mijajcie rowerzystów gdy jadą z naprzeciwka samochody, bo robi się wtedy bardzo ciasno, a rowerzysta nie jeździ w "zbroi" jak kierowcy samochodów i nawet przy lekkim potrąceniu może się to dla niego skończyć tragicznie. Rower ma dwa kółka i nie jest napędzany mechanicznie, dlatego też nie zawsze pojedzie idealnie prosto jakby chcieli to słabo przewidujący kierowcy samochodów.
Kierowca11.09.2019, 12:47
Zwracam się z uprzejma prośbą do rowerzystów. Najtańsze lampki do roweru można kupić już za 5zł. Nie są one może najlepsze ale świecą i mogą uratować Wam ŻYCIE albo uchronić od kalectwa. Szkoda mi ludzi którzy wydają kilkaset złotych lub kilka tysięcy na rower a zapominają o lampkach. Ja jako kierowca jadę z włączonymi światłami i wy mnie widzicie. Wy jeździcie bez świateł i ja Was niestety nie widzę.

Życzę zdrowia i szczęścia dla wszystkich nieoświetlonych rowerzystów.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl