16.09.2019, 17:00 | czytano: 3755

Niewybuchy w Lipnicy Wielkiej

Fot. KPP Zakopane
Dwa niewybuchy zostały odnalezione w Lipnicy Wielkiej. Na pierwszy natrafili w piątek po południu pracownicy firmy budowlanej podczas prac w rejonie szkoły. Drugi został odnaleziony w sobotę w trakcie prac polowych przez mieszkańców miejscowości.
O znaleziskach natychmiast zostali powiadomieni policjanci, którzy zabezpieczyli miejsce do czasu przyjazdu saperów. Obydwa pociski zostały zabezpieczone i bezpiecznie zneutralizowane.


Policja przypomina, że w przypadku znalezienia niewypału, niewybuchu lub przedmiotu niewiadomego pochodzenia nie należy go dotykać, ruszać i przenosić w inne miejsce. Kategorycznie zabrania się podnoszenia, odkopywania i wyrzucania niewybuchów do ogniska, jezior, stawów, czy głębokich rowów. Nieostrożne postępowanie może doprowadzić do zagrożenia zdrowia, a nawet życia. Należy niezwłocznie oddalić się z miejsca zagrożenia i natychmiast powiadomić policję.

Źródło: KPP Nowy Targ, oprac. r/
zobacz także
komentarze
Saper19.09.2019, 19:05
A ile wykopanych już jest co laza z wykrywaczami hahaha. Więcej ludzi tam z wykrywacze niż grzybiarzy... Cała Lipnica i Jabłonka same niewybuchy
emil17.09.2019, 17:43
w gminie sa same niewybuchy!
Zobacz pełną wersję podhale24.pl