16.09.2019, 19:37 | czytano: 6513

Powiat przejmuje lądowisko, ale nie za darmo

Arch. Podhale24.pl
Rada Powiatu Tatrzańskiego zgodziła się na nabycie od Lotniczego Pogotowia Ratunkowego terenu lądowiska dla śmigłowców przy zakopiańskim szpitalu.
O szczegółach transakcji mówił na sesji Rady Powiatu Tatrzańskiego Edmund Zmarz, naczelnik wydziału ochrony zdrowia w tatrzańskim starostwie. Zgodę na nabycie nieruchomości musi wydać Ministerstwo Zdrowia, które jest organem założycielskim lotniczego pogotowia. Resort jest skłonny odstąpić działkę, ale po warunkiem, że powiat tatrzański zwróci nakłady, jakie poniesiono w latach ubiegłych na utrzymanie terenu, budowę hangaru, płyty i zaplecza technicznego. Chodzi o kwotę 1,5 mln zł. Do utrzymania lądowiska dokładał się również zakopiański szpital, budując m.in. oświetlenie. Było to konieczne, żeby można było z niego korzystać przez całą dobę, na czym szpitalowi zależało.
Wcześniej kupnem lądowiska było zainteresowanie Tatrzańskie Ochotniczego Pogotowie Ratunkowe, które najczęściej z niego korzysta. Tu swoją bazę ma Sokół należący do TOPR-u.

Dzięki otrzymanej zgodzie, zarząd będzie mógł przystąpić do dalszych rozmów z ministerstwem.

r/
zobacz także
komentarze
klio17.09.2019, 14:28
Wszyscy mądrzy są jak jest wszystko w porządku,ale jak bieda,to wtedy musi pomóc państwo,tak jak w W-wie.Z tym,że rząd nie wymaga zwrotu jak się dołoży.Nie wiem,kto tu jest mądry?
jedni drugim łaskę robią16.09.2019, 21:06
He he dobre. Czyj że jest powiat, lądowisko i szpital? Poniesione nakłady- co z prywatnej kieszeni? Z kredytu w Banku? Papu? Ostatni moment żeby się obłowić? Nie napiszę wprost bo nie przejdzie.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl