06.10.2019, 22:40 | czytano: 5916

KH Podhale Nowy Targ poprosił posła Janczyka o pomoc w pozyskaniu sponsora

zdj. Maria Olszowska
NOWY TARG. Władze KH Podhale zwróciły się do posła Wiesława Janczyka z prośbą o pomoc w poszukiwaniu i pozyskaniu sponsora dla klubu. - Zgodziłem się spróbować wesprzeć klub w ciężkiej sytuacji finansowej. Rozmowy dotyczą jednego silnego podmiotu - potwierdza parlamentarzysta.
- Kilka dni temu odwiedził mnie w biurze poselskim prezes Podhala Nowy Targ Marcin Jurzec. Postanowiłem zdiagnozować sytuację, by sprawdzić - co jest możliwe, a co nie. Ucieszyłem się, że klub nie ma zadawnionych zobowiązań, władze chcą inwestować w klub, by dalej osiągać wspaniałe wyniki sportowe - mówił w Radiu Alex Wiesław Janczyk.
Wybór akurat tego posła nie był przypadkowy. Wiesław Janczyk to były wiceminister finansów, a więc osoba która ma ogromne możliwości dotarcia do członków rządu, innych ministrów, a tym - z resortu sportu.

- Rzeczywiście nawiązałem kontakt z osobami, które są na "pasie decyzji". Tak to określę, bo tego rodzaju decyzje nigdy nie są podejmowane jednoosobowo, tylko przez określone gremia osób i komitety marketingowe, które wykonują analizę efektywności kierowania pieniędzy na działalność pro-społeczną, czy pro-sportową. Jesteśmy mocno zaangażowani w te rozmowy. Klub przekazał swoje wyliczenia i plan marketingowy. Właśnie dowiedzieliśmy się, że firma mająca przewagę kapitału publicznego - nazwy nie ujawnię, bo nie weszła w sponsorowanie, więc nie chcę jej wiązać z klubem - prowadzi analizę, czy może wejść w finansowanie klubu. Wniosek opiewa na 3,5 mln zł. To są naprawdę są duże pieniądze - dodaje poseł PiS.

Dopytywany o jaką firmę chodzi, Wiesław Janczyk odpowiada jedynie, że "nie ma tu żadnej tajemnicy, bo to zwykła technologia finansowania klubów, wynikająca z uzgodnień rządowych i decyzji ministra sportu".

Nie jest tajemnicą, że spółki skarbu państwa zostały niejako "przypisane" do różnych części kraju. Wysoce prawdopodobne jest, że owym potencjalnym sponsorem mógłby być Tauron Polska Energia. Problem jednak w tym, że Tauron znacznie ograniczył swoje wydatki na sponsoring i promocję. Spółka podjęła decyzję o obcięciu o połowę swojego budżetu promocyjnego. W rozmowie z Business Insider Polska, Daniel Iwan rzecznik Tauronu powiedział: "Trwa projektowanie planu działań sponsoringowych na kolejny rok. Znajdą się w nim wyłącznie projekty gwarantujące wypracowanie największego ekwiwalentu dla marki Tauron przy zachowaniu optymalnych kosztów. Ze względu na sytuację na rynku energii planujemy obniżyć plan sponsoringowy na rok 2019 o połowę - w porównaniu do roku poprzedniego".
Wiesław Janczyk jest umiarkowanym optymistą. - Mam teraz gorący okres, bo za kilka dni są wybory parlamentarne. Mam nadzieję, że nie zakłócą one harmonogramu odejmowania decyzji w tym zakresie. Niczego nie obiecuję, ale staram się i działam. Rekomendowałem właściwym osobom klub nowotarski, bo ten projekt zasługuje na poparcie i ponad wszelką wątpliwość KH Podhale zasługuje, by pieniądze z budżetu ministra sportu i firm, które wydają pieniądze na sponsorowanie sportu - trafiały do Nowego Targu. Nie potrafię określić prawdopodobieństwa sukcesu. Rozmowy dotyczą jednego silnego podmiotu. Wiem, że czas nagli, ale to wymaga cierpliwości - półtora roku to jest ekspresowy termin pozyskania pieniędzy z sektora publicznego - dodał poseł podczas wywiadu radiowego.

s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
snajper08.10.2019, 18:16
Mrugała na prezesa. On wie co zrobić by uzdrowić polski hokej ...szczególnie ten pierwszoligowy.;)
Adam08.10.2019, 10:02
To ten Pan Marcin jeszcze jest Prezesem ? To chyba jakieś żarty !
Ala07.10.2019, 21:08
Miruna w tych miastach gdzie rządzi pis nima problemu z kasą bo szabrują nasze kieszenie.
Mirek07.10.2019, 14:50
Póki Watycha jest to piniyndzy ni ma i nie bedzie. Już mówi że nie ma na żłobki. Dziwne bo w tych miastach co rządzi PO to są problemy z pieniędzmi.
mn07.10.2019, 09:30
HAHAHA w przyszły poniedziałek o wszystkim zapomną!
aaaaaaaaaaa07.10.2019, 09:20
@kibic liczy z d***, nie wiem skąd takie wyliczenia wziąłeś ale z taką kasą to Katowice mogłyby grać KHL
@Kij Dobry PiS. Całe podhale na nich głosowało a oni przez 4 lata rządów nawet złotówki ze spółek skarbu państwa nie przekazali na Podhale, choć w Opolu, Katowicach, Gdańsku, Toruniu się dało. Podziękujemy przy urnie
To 3.5 mln to na sezon czy na cały okres sponsorowania?
A tak naprawdę to kiełbasa wyborcza.
anty07.10.2019, 08:34
Czy nie lepiej byłoby rozwiazać klub rozebrać lodowisko i problem byłby z głowy ? same koszty gereruje hokej i trzeba bedzie dokładać do niego cały czas .
golkiper07.10.2019, 08:09
Sytuacje kryzysowe ukazują prawdziwe charaktery i chyba te zademonstrowane przez władze klubu nie można nazwać szlachetnymi lub godnymi do naśladowania, a desperacja w żadnym wypadku nie usprawiedliwia zachowań, które delikatnie można nazywać podłymi i nikczemnymi, gdy polityk obiecuje pieniądze nie będąc ich właścicielem. Zresztą równie niegodziwa i koniunkturalna w tym kontekście jest postawa pana Jańczyka, który bez zażenowania potwierdza skłonność tej władzy do korumpowania społeczeństwa. No gdyby ten Pan chciał wspierać Klub z własnej kieszeni to jeszcze by uszło, ale z pieniędzy publicznych robić się dobrym Panem to zwykły skandal.
Kibic z Polski07.10.2019, 08:08
Mnie az dziwi ze duze firmy ktore na rynku walcza o wizerunek reklame omijaja Podhale. kiedys Fortuna Tymbark itp a od kilku lat ciemna d... ze tak powiem. czy lodowisko czy inne sprawy odstraszaja sponsorow.
Posel sie tez popisal. Tauron w Katowicach wydal kilkadziesiat milionow a na Podhale ewentualnie 3 miliony. i tak jest ok ale prosze tych wyliczen nie podawac. Zycze by KH Podhale zdobylo powaznego sponsora poniewaz ten klub z taka historia zasluguje na takich sponsorow panstwowych jak Lotto np. Powodzenia Podhale
idą07.10.2019, 06:52
idą tam gdzie są pieniądze nic nowego przecie kościół był zainteresowany (ale brać) nie na darmo trenuje latem na sucho
J2307.10.2019, 05:59
Uwaga !!! Przedwyborcze lokowanie produktu...
świezy burak07.10.2019, 01:52
To każdy mówił że jak wygra PO to lodowiska nie będzie. A nie! To kampania! To macie kampanie.
ciotka07.10.2019, 01:23
Teraz do PISu! Wynocha! Niech tam Watycha sprawia swój urząd jak może.
Ale PIS jest zły07.10.2019, 01:09
No to dobra jesteś za PO i wygrywają i nie robią nić a tu PIS pokazał już przez 4 lata ścieżki rowerowe drogi dworce obwodnice a nawet g*** trzaskowskiego transportują na drugi brzeg.
juhas07.10.2019, 01:07
Harnaś Podhale i tyle w temacie
oklepiecpo07.10.2019, 01:00
Ludzie normalni rozglądają się ale tylko PIS daje szansę.
kibic06.10.2019, 23:37
Tauron Katowice- 40 milionow.Tauron Nowy Targ-3 miliony.Szkoda gadać...
Kij06.10.2019, 23:26
Teraz idą do PIS a na Watychę głosowali. Ale może i dobrze bo to rząd który chce budować i to co założy to robi!
Q06.10.2019, 23:04
I słusznie, wszystkie kluby mające dużych sponsorów tak ich znalazły
Parda06.10.2019, 22:53
SPORT I POLITYKA kilka dni przed wyborami to strasznie śmierdząca sprawa ... gratulacje dla władz Podhala. taniej sie sprzedać nie mogliście
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl