08.10.2019, 11:00 | czytano: 2400

Powstanie Pienińska Izba Turystyki?

W szczawnickim Dworku Gościnnym w Szczawnicy odbyło się spotkanie, którego głównym tematem był rozwój turystyczny Pienin.
Głównym tematem spotkania była strategia rozwoju turystyki w województwie małopolskim, ze szczególnym naciskiem na region pieniński. Burmistrz Niezgoda przedstawił prezentację na temat rozwoju Szczawnicy i dalszych planów w tym zakresie. Przedsiębiorcy przedstawili ograniczenia, którymi są przede wszystkim: sezonowość, problemy komunikacyjne oraz niewystarczająca ilość parkingów. Szansą jest utworzenie Pienińskiej Izby Turystyki - stowarzyszenia zrzeszającego gminy regionu: ich samorządy i przedsiębiorców. To właśnie współpraca publiczno - prywatna może znacznie ożywić turystykę w regionie, zwłaszcza w tzw. martwym sezonie. 
W spotkaniu udział wzięli: wicemarszałek województwa małopolskiego Tomasz Urynowicz, Andrzej Gut-Mostowy z Małopolskiej Organizacji Turystycznej, burmistrz uzdrowiska Grzegorz Niezgoda oraz miejscowi przedsiębiorcy związani z branżą turystyczną.

To pierwsze z tego typu spotkań - kolejne będą realizowane w najbliższych miesiącach.

jd/
Może Cię zainteresować
komentarze
Jola08.10.2019, 18:02
Tylko niepowżni zagłosują za Gutem -Mostowym bo na kameleonów się nie głosuje.
turysta08.10.2019, 15:42
Pienińskie, przedwyborcze "bicie piany"
ff08.10.2019, 14:43
Posiedzieli, pogadali, pokazali slajdy. Potem wydadzą jakąś broszurę i na tym się zakończy. W Pieninach największą przeszkodą w rozwoju turystyki jest PPN. Nie ma dobrego zasięgu gsm, bo PPN nie pozwala zbudować gdzieś w okolicy Sromowiec przekaźnika. Piękna ścieżka rowerowa wokół zalewu Czorsztyńskiego urywa się koło zamku w Czorsztynie, bo PPN nie pozwoli dalej jej poprowadzić. A mogłaby połączyć się z veloDunajec gdzieś w Sromowcach. Kawałek ścieżki veloDunajec na przystani w Kątach też jest bez asfaltu, bo PPN nie pozwolił go wylać. Nie można nić zbudować, bo PPN się nie zgadza, a to za wysokie, a to nie z takim dachem, a to tędy zwierzyna chodzi. Niech ministerstwo się tym zajmie i da trochę więcej swobody mieszkańcom i inwestorom. Nikt nie chce inwestować na takim terenie, gdzie wszystko jest blokowane. I nie słuchajcie dyrektora, który mówi, że nie che utrudniać, a nawet chce pomóc. To tylko gadanie.
Obsrewator.08.10.2019, 12:18
I co z tego wyniknie?Nic dobrego pogadają sobie i wszystko.Całe sedno zaczyna się w inny sposób,ale ja nie będę nikogo pouczał bo oni są najmądrzejsi .[ w gadaniu]Niech się przejdą po całej Szczawnicy i wszędzie to zobaczą w czym jest problem.Ja to widzę .
wyborca08.10.2019, 11:35
/.../
Mam nadzieje, ze bedzie mial takie poparcie jak petycja Marczulajtisowej.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl