09.10.2019, 22:37 | czytano: 3819

Kandydaci PO i PSL namawiają do wzięcia udziału w niedzielnych wyborach

zdj. S. Palka
NOWY TARG. Dwugodzinne wieczorne spotkanie Sylwii Lehner kandydatki na posła z listy KO oraz kandydata na senatora Bronisława Dutki z PSL miało charakter kameralny. Udział niespełna 20 sympatyków sprawił, że atmosfera była swobodna, chociaż z niektórych wypowiedzi wiało grozą.
Mimo wzajemnego komplementowania się, iż kandydaci nie prowadzą czarnego PR, nie uniknięto ostrych ocen rządzącej partii. Straszono władzą absolutną PiS, strzelaniem do demonstrujących na ulicach, kpiono z wyglądu oponentów, jednocześnie podkreślając, że to PiS jest agresorem, i to od 2005 roku.
- To będą najważniejsze wybory od 1989 roku. Stawką jest demokracja - mówił prowadzący spotkanie Bogusław Pachniowski. Przedstawiając głównych gości dodał: - Sylwia to osoba niezwykle dynamiczna, otwarta, kreatywna, to żywioł. Bronisław - to doświadczenie w pracy samorządowej, ma za sobą cztery kadencje w sejmie, teraz staruje do senatu.

Pytana o powody startu w wyborach parlamentarnych Sylwia Lehner powiedziała: - Widzimy, że z dnia na dzień pogarsza się w Polsce sytuacja społeczno-gospodarcza, rosną ceny żywności, łamana jest konstytucja, niszczone są autorytety, dopuszcza się do nadużyć, są podziały między Polakami. Wprowadza się paniczny strach przed Europą i odcina nas od braci i sióstr w Europie, a bez nich sobie przecież nie poradzimy. Jednak przede wszystkim powodem jest moja miłość do ludzi. Ja nie umiem żyć w konflikcie z ludźmi. To jest moja motywacja.

Bronisław Dutka dodał: - Byłem wcześniej niejednokrotnie liderem ze swojej listy. Uznałem, że czas teraz na młodych. Staruję do senatu, bo jeżeli będzie "coś nie tak" w sejmie, to w senacie będzie można to przyblokować. Zdaję sobie sprawę z tutejszych realiów, ale szansa na mandat jest. Bardzo mi zależy na tym, co się będzie działo w Polsce. Ludzie sobie nie zdają sprawy, że tracą wolność. Nie rozumieją jak ważne są niezawisłe sądy i wolna prokuratura.

Kandydaci przypomnieli swój program wyborczy. Kandydatka KO "chce łączyć ludzi i przeciwdziałać niszczeniu kraju." Jednym z punktów jej programu jest "ochrona zdrowia". Jak mówiła - media nie podają prawdziwego obrazu tego, co dzieje się w służbie zdrowia. - 500plus dla niepełnosprawnych to pic na wodę, o czym wszyscy wiemy. Stawiam na rozwój kultury regionalnej. Dam przykład i proszę, by to wyraźnie wybrzmiało - kilka razy pisałam mejle do MOK z prośbą o udostępnienie sali na koncert, wieczór poetycki. Nawet nie odpowiedzieli. Chcę wspierać młodych twórców i lokalnych artystów - wymieniała. Inne cele to infrastruktura, drogi, niskie podatki, edukacja - także ta interaktywna.

Jej sposób na kampanię to - chodzenie od drzwi do drzwi.

Kandydat PSL również zaczął od ochrony zdrowia. - Cały czas jest błąd w tym systemie. System NFZ jest do przebudowy. Trzeba skończyć z obciążeniami rent i emerytur podatkami - przekonywał. Sporo miejsca poświęcił kwestii zdrowej żywności: - Dopuściliśmy do obrotu i handlu żywnością, która w komunie byłaby uznana za niezdrową, szkodliwą, śmieciową - mówił kandydat ludowców i przeprowadził szybką korelację: dobre jedzenie - dobre zdrowie - mało leków.

Mówił także o polityce zagranicznej. - Nie może być tak, że jesteśmy podlegli innemu państwu. Kiedyś to był ZSRR, teraz to USA. Utrzymujmy dobre kontakty z sąsiadami. Teraz nas prowadzą za rękę do Rosji. Jak Prawo i Sprawiedliwość wygra wybory - to wyjdziemy z Unii Europejskiej w tej kadencji. Kaczyński wywlecze nas z Unii i będziemy skazani na Rosję, bo nie da się być "nigdzie" - przekonywał.
Kiepsko wypadła próba powiedzenia czegoś miłego o startujących w tym samym okręgu kandydatach PiS - Janie Hamerskim, Annie Paluch i Edwardzie Siarce.

Za to kilka razy wybrzmiał apel - "jeśli do wyborów pójdą ci, co nie są pisowcami - ludzie otwarci, spokojni, obiektywni - to jest szansa na zmianę. Jak zostaną w domach to przegramy."

Z sali padły pytania m. in. o społeczną gospodarkę rynkową, a także o "wspieranie opozycji ulicznej". Przedstawiciel zakopiańskiego KOD wyraził żal, że parlamentarzyści opozycji nie uczestniczą w ulicznych protestach. - Jak nie będę w parlamencie, to będę na ulicy - zadeklarował poseł Dutka. - Ale uważam, że głos w parlamencie jest lepiej słyszalny. Jak PiS będzie miał władzę absolutną - to wyjście na ulice oznaczać będzie wojnę. Demonstranci pójdą pod kule. Te wybory są szalenie ważne. To być może ostanie demokratyczne wybory, dlatego wszyscy powinni iść i zadecydować. Jeśli PiS wygra - to trudno, ale uważam, że większość ludzi tutaj myśli inaczej - przekonywał kandydat Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Spotkanie prowadził Bogusław Pachniowski, który także kandyduje do sejmu. Członek zarządu podhalańskiego oddziału Komitetu Obrony Demokracji, zapytany o własny program - zbagatelizował swój udział w wyborach mówiąc żartobliwie, że "tylko statystuje". Potem dodał: - Kandyduję, bo chcę żyć uczciwie i cieszyć się spokojem. PiS mnie zmusił, żebym chodził pod sądy, zamiast na przykład chodzić w góry.

not. Sabina Palka
zobacz także
komentarze
przetresowana11.10.2019, 22:46
Pani Sylwio jest pani mało przekonywująca. Wygłoszenie paru banałów o "miłości do bliźniego" to nie program wyborczy. Wysłana została Pani przez "warszawską lewice" na front południowy juz z początkiem tego roku. Strategia marketingowo dobra, ale jest Pani "wilkiem przebranym w owczą skórę".
Podhalanie to ludzie hardzi i mocno stąpający po tej polskiej ziemi, ale nie oderwani od jej korzeni. Nie ma Pani wielkich szans i dobrze.
qx11.10.2019, 18:15
do Jacie nie mogę przez 8 lat naprawiali co pis sp***ł przez 2 lata prawie się udało teraz pomyśl ile trzeba naprawiać za 4 lata zakładam że nie korzystałeś z przychodni specjalistycznych
Jacie nie mogę11.10.2019, 08:21
Cały czas wałkują o służbie zdrowia tylko że nie pamiętają że za ich rządów była taka sama a teraz chcą ją zmieniać naprędce a 8 lat nie robili NIC.
Idź na wybory11.10.2019, 07:21
Głosuj na PIS bo odbiorą ci 500+ a dadzą na LGBT i uchodźców których przyjmą.
Gotuje suszi.11.10.2019, 00:07
Głosuj na Po i Ko bo 500 plus mi nie potrzeba bo mi z zusu zabierają i pieniedzy niemsm gdzie uprac
dziadek10.10.2019, 21:15
Do wiadomości wyborców.
Skumulowany deficyt budżetowy (czyli sytuacja, w której rząd wydaje więcej pieniędzy niż posiada, a różnice zasypuje zaciągając nowe pożyczki) w ciągu 8 lat rządów koalicji PO-PSL (2008 - 2015)) osiągnął pułap 263 mld zł. To oznacza, że ŚREDNIOroczny deficyt wynosił w tym czasie blisko 32,9 mld zł.
W latach 2008-2014 władze z PO i PSL dokonały wyprzedaży akcji lub udziałów w spółkach należących do Skarbu Państwa (m.in. banki, kopalnie czy zakłady produkcyjne) za łączną kwotę 58,6 mld zł.
Warto do tego dołożyć rekordowe fundusze europejskie, (tak się chwalili) , dutki z OFE, z podnoszenia VATu i zieloną wyspę.

Po przejęciu władzy przez PiS nominalny deficyt budżetowy zaczął spadać. O ile jeszcze w 2016 roku wyniósł on rekordowe 46,2 mld zł, to już w 2017 roku spadł do poziomu 25,4 mld zł, a w 2018 roku wyniósł on zaledwie 10,4 mld zł. Po ośmiu miesiącach tego roku deficyt budżetowy kształtuje się na poziomie ok. 2 mld zł. Łatwo zatem policzyć, że skumulowany deficyt budżetowy dla okresu rządów partii Kaczyńskiego (2016 - sierpień 2019) wyniósł 84 mld zł, zaś ŚREDNIOroczny deficyt to 22,9 mld zł.
W 2016 roku Ministerstwo Skarbu Państwa w rządzie Beaty Szydło sprywatyzowało majątek o łącznej wartości zaledwie za 44 mln zł!

Pytanko - dlaczego gdy PO-PSL wyprzedawała majątek narodowy, to budżet notował gigantyczny deficyt, a gdy wstrzymano procesy prywatyzacyjne i dodatkowo wprowadzono największy w historii Polski program socjalny 500+, trzynastą emeryturę, (dzisiaj trochę jeździłem, często utrudnienia bo coś na drogach robią) to ŚREDNIOroczny deficyt budżetowy zmniejszył się o 30%.
dziadek10.10.2019, 21:12
@bardziej pamiętliwy. Coś pitolisz z tą skocznią i kolejką na Kasprowy.
Podaj namiar na źródło tych info.
bardziej pamiętliwy10.10.2019, 18:21
Pamiętliwy - twoja pamić zawodzi - w 2007 roku PiS sprzedał stocznię firmie ukrainskiej !! To twój PiS to zrobił
kolejke w Tatrach człowiek PiS przygotował do sprzedaży i zaden poseł PiS NIE KRZYCZAŁ w tej sprawie na czele z A.Paluch
poczytaj archiwum p24
taka prawda10.10.2019, 18:12
Ciemny ludu Podhala Orawy i Spisza głosuj na PiS
on cie wyzwoli
przytuli
i po wyborach kopnie w d...
antyPO10.10.2019, 18:10
Totalna opozycja pragnie tylko : dalej POdkradać majątek narodowy, POdnosić wiek emerytalny, POdważać osiągnięcia obecnej władzy a tak najogólniej żeby za wszelką cenę POwrócić do władzy i POwtórzyć swoje "osiągnięcia" dla własnych interesów i a później wszyscy mogą ich POcałować tam gdzie słońce nie dochodzi.
Aby temu się sprzeciwić, jedynym słusznym wyborem jest PIS.
ocena z Orawy10.10.2019, 18:06
Ja NIE zagłosuje na PiS = PZPR
i nie róbcie dzieciom żle, bo będą spłacać długi obecne

i znów musimy cierpieć z powodu komuny PiS i odrabiać ze 10 lat to co zrobili przez 4 lata szkody dla Polaków
Jarek10.10.2019, 16:49
No PISowcy opozycja się organizuje. Więc jak chcemy dalej żyć w coraz lepszych warunkach to musimy mieć większość bo inaczej wszystko się zawali. i wrócą czasy PO-PSL. Więc w niedziele wszyscy na wybory i przekonajcie znajomych którzy nigdy nie głosują aby z wami poszli.
Piotr10.10.2019, 16:30
Nie biorę 500+ ani 300+ ani 13 emerytury ale zagłosuję na PIS bo mi się teraz lepiej żyje.
Pamiętliwy10.10.2019, 16:22
Chcą łączyć ludzi atakiem na PIS a przecież 50 % Polaków jest za PIS. Nic nie mają do zaoferowania bo my pamiętamy ich 8 lat rządów. Kradzież OFE, podwyższenie wieku emerytalnego, 5-latki do szkoły, zwiększenie watu z 22% do 23%, obniżenie zasiłku pogrzebowego, zamykanie szkół, chęć przyjęcia uchodźców{dobrze że PIS wygrał}, już nie mówiąc o aferach i wyprzedaży majątku i likwidacji kopalni i stoczni. To tak w skrócie dla przypomnienia jak rządziło PO-PSL
Pola10.10.2019, 15:20
Przynajmniej Nojman na taśmach samej PO był szczery i powiedział sam to o co tak naprawdę chodzi Ko ko *** wyłącznie dla nich a reszta według Komorowskiej niech się wynosi z tego Kraju do Unii tyłki podcierać ,gary myć itp. itd. rozbijali polskie rodziny i nic więcej.PiS i tylko PiS
Jo10.10.2019, 14:24
Nie przekonali mnie.
do hihi10.10.2019, 14:10
ja zrobię dokładnie jak piszesz, też zagłosuję na PiS. Mam dość słuchania podjudzania przez fanatyków z PO.P. Sylwia niby nie partyjna ale wszyscy wokół niej i ona również podrzega na Pis, zastrasza wojną domową - kobitko ogarnij się.
do przemyślenia10.10.2019, 12:59
do he he - nie mów, że jesteś fanem TVPIS
bum bum bum10.10.2019, 12:01
Smutne to wszystko. Opozycja nie potrafi sklecić 6 zdań, żeby 4 z nich nie były o PiS i Kaczyńskim. Jak wy chcecie porwać ludzi? Budujecie swoją kampanię na straszeniu i negowaniu. A potem jeszcze macie czelność twierdzić, że to nie "oni', co drudzy pogłębiają podziały.
Nie stać was na nic pozytywnego i chcecie naszego poparcia? Ludzie są zmęczeni waszą wojenką. Mówię w imieniu swoim i swoich znajomych oczywiście. Obóz Kaczyńskiego wie, że ludzie mają dość tej sarpacki - dlatego budują pozytywny wizerunek swój , swoich działań i mojej Ojczyzny.
do przemyślenia10.10.2019, 11:46
Do tych co pisza o Banasiu - PIS urlopował P. Banasia, żeby przed wyborami sprawę trochę uciszyć. Po wygranych wyborach mogą cofnąć urlop.......
hehe10.10.2019, 11:45
"do przemyślenia" widzę że TVN ma duży wpływ na ciebie.
Kowalski Jan10.10.2019, 11:39
Tak nas namawiają, że my i sąsiedzi pójdziemy głosować, ale zagłosujemy na PIS!
do przemyślenia10.10.2019, 11:36
Ludzie, żebyście się nie obudzili z rękami w nocniku jak wybierzecie PIS i Solidarną Polska. Bo jeszcze może okazać się, że będą najwyższe ceny prądu w Europie, groźba cenzury niezależnych mediów (oczywiście, że będą mówili w TVPIS, że te media są niemieckie, francuskie media itd., oni z zagranicznych tylko uznają te z San Escobaru), 500+ będzie warte tyle co nic, gospodarka już trzeszczy, czemu nie zapisali dodatkowych wypłat emerytur w budżecie na 2020? Te ich gadania o LGBT to próba zmyłki. Ja w języku publicznym PIS - SP nie widzę żadnych chrześcijańskich przesłanek - tylko dzielenie Polaków na lepszy i gorszy sort, hejtowanie przeciwników politycznych (jak chociażby sędziów) itp..Jeszcze sztama z kibolami, którzy pojawiąją się dziwnym przypadkiem w "gorących chwilach".
KP10.10.2019, 11:36
PK "co potem będzie" przecież PIS rządzi już 4 rok i Polakom się lepiej żyje. Ale jak chcesz głosować na partię prorosyjską to twój wybór.
haha10.10.2019, 11:29
spoko-gorzej jak chleb będzie kosztował 20 a ty za PO będziesz zarabiał 2000zł.
Marian10.10.2019, 11:27
Do "Do Marian" no to PO jak wygra to będzie mi zabierało na LGBT i uchodźców a jeszcze obniży zarobki i wydłuży wiek emerytalny. Ja tam wolę dostawać niż żeby mi zabierali na LGBT i uchodźców.
hahaha10.10.2019, 11:21
Pani Sylwia jest bezpartyjna ale startuje z listy KO.
PK10.10.2019, 11:19
Żali mi tych ludzi co z taką zawziętością i bez pomyślunku lecą głosować na PiS to duża odpowiedzialność za to co potem będzie.Ja z tchórzostwa idę na Konfederację żeby mieć czyste sumienie jak to wszystko walnie i zrobi się Wenezuela.Nic nie poradzę że nie wierzę w bajeczki o dobrobycie i uczciwości PiS.
Do tych co pisza o Banasiu10.10.2019, 11:13
Za dużo oglądacie tvnu. Poseł PO też miał burdel w mieszkaniu i co? To wam pasuje. PiS odsunął Banasi a PO Kropiwnickiego nie.
oj Sylwia, Sylwia...10.10.2019, 11:12
Sylwie - gdzie Ty masz tu hejt i atakowanie Cię?
Nikt Cię w żadnym poście nie obraził, ani nie potraktował niegrzecznie więc nie rób z siebie fałszywej męczennicy i bardzo Cię proszę - nie przejmuj sposobu mówienia przedstawicieli partii, od której się odcinasz, ale z której listy starujesz. To Ty widzisz świat skrzywiony przez nienawiść jaką pokazuje PO.
Do Sylwia Lehner10.10.2019, 11:10
Po co Pani pisze o jakiejś wojnie domowej? Czemu ma to służyć. PO nie rządzi to straszycie wojna ? Czy Pani jest normalna ? W Polsce trwa zwykła dyskusja. Są wolne wybory.
PIS PIS PIS10.10.2019, 11:10
Nie straszcie PIS-em i drożyzną w sklepach bo Polakom przybywa pieniędzy w portfelach i żyje się lepiej niż za rządów PO-PSL. Ale żeby to utrzymać trzeba iść na wybory i zagłosować na PIS bo inaczej wrócimy do tych czasów że znów nas będą okradać i poniewierać.
podatnik10.10.2019, 11:05
A wiecie, że polskich przedsiębiorców z wpłat kasy do budżetu państwa rozliczał P. Banaś, w którego kamienicy w Krakowie był hotel z pokojami na godziny.
Robert10.10.2019, 11:02
I jak kodowcy? Odpowiecie czy jesteście jak pospolite ruszenie? Czyli tchórzami umiejącymi tylko pić? Neumann tak was ocenia.
do przemyślenia10.10.2019, 11:00
Ja bym się jeszcze na miejscu rolników zastanowił, czy chcą głosować za PIS. Bo jak tak dalej pójdzie to wyjdziemy z UE i skończą się dopłaty bezpośrednie w rolnictwie.
Sylwia Lehner10.10.2019, 10:49
To może ja się wypowiem osobiście.
Napisano wyraźnie, że jestem bezpartyjną kandydatką. I tak też jest,
Do Sejmu RP startuję z listy KO. Owszem. Ale mam swoje konkrety i nie jestem Antypisem dla samego Anty.
...
Piszę ten komentarz, bo nie rozumiem o co Wy Kochani się tak kłócicie - kiedy wiecie, że każda partia w Polsce na przestrzeni lat pokazała co do pokazania miała.
problemy gospodarcze jak są tak były a wręcz się nasilają.
Różnią się jedynie ilością afer. Nie ma partii idealnej. Nie ma i nie było dotychczas.
Ale jeśliście nie zauważyli, że w ostatnich latach mamy kierunek wojna domowa to nie wiem na ile Boga w Was.

Dzisiaj każda kandydatura - nawet osób jak ja - kochających i szanujących drugiego łączy się z hejtem i nienawiścią.
A wiecie co ja na to? jak W. Młynarski:
Robię swoje. Dla siebie. Dla Was. Dla Polski. Bo kocham drugiego człowieka.
BEZPARTYJNIE I NIEZALEŻNIE!
I jeśli zostanę posłem - to będziecie mogli zawsze mnie spotkać, porozmawiać,bo ja będę dla WAS> jak przyjaciele.
P>S>
I nie piszcie o mnie źle - mam byt wielką siłę by się tym martwić.
A jeśli chcecie porozmawiać zapraszam na FB albo do maila.
Wszystko jest oficjalnie podane w sieci.

Z wyrazami szacunku
Sylwia Lehner
Jkm10.10.2019, 10:48
do spoko- za POmylenców żyło sie taniej??;DDDD gdzie to wyczytałeś?? pewnie w tym szmatławcu wyborczym
Tyle w temacie10.10.2019, 10:41
PIS przynajmniej to co zapowiedział to zrobił jednym z przykładów jest 500+ ukrócił złodziejstwo watu i znalazł pieniądze i jest nawet na drogi.
PO tylko obiecuje i to co dzień co innego.
PSL obiecuje że nie będziemy płacić zusu a jak rządzili to wydłużyli wiek emerytalny.
Konfederacja obiecuje że paliwo będzie po 3 zł ale chyba jak Korwin sojusz z Rosją podpisze.
SLD obiecuje LGBT i nawet adopcje dzieci i przywrócenie wysokich emerytur UBekom i ci raczej nie kłamią.
Nksw10.10.2019, 10:41
chętnie pójdę z żoną i oddam głos na PiS:)
Pola10.10.2019, 10:12
Tak namówiliście mnie pójdę i oczywiście zagłosuję na PiS i tylko PiS
Pola10.10.2019, 10:04
Ale targowica *** , nic a nic nie zrobili dla Podhala a mają tupet żebrać o głosy !!! Za rządów tych że oszołomów plus SLD płaca np.w Zakopanem u nowobogackiego który przejął część majątku narodowego za bezcen bo akurat był w tym czasie kierownikiem danego obiektu z przyzwolenia miłościwie panującego nam Bolka wynosiła 3 zł.w 1995 na czarno podkreślam na CZARNO a po horrendalnych podwyżkach w 2015 wynosiła całe 6 zł oczywiście na czarno !!! PO ,PSL, SLD kłamaliście i kłamiecie !!! A ten (nie) prawdziwy patriota nudny zresztą rozczaruje się w niedzielę POoki kwoki ZSely przegrają z kretesem
Były wyborca PiS10.10.2019, 10:04
Oprócz 500+ cała reszta, to kompletna porażka PiS-u.
sens10.10.2019, 09:37
Dziwię się wielu góralom, którzy głosuja za PiSem. Gdyby nie mieli siana w głowie to afera z Banasiem powinna wystaryczć, żeby na tych złodziei nie głosować. Szef NiKu okradał państwo na podatkach i to nie chodzi o ten burdelik o którym nie wiedział rzekomo, ale okradał skarb państwa i o tych szemranych znajomosciach z gangsterami krakowskimi to nawet nie wspomne . Teraz poszedł na urlop bezplatny też mi łaska, obłowił sie za kilkanascie lat na tej kamienicy i mieszkaniavch jak nikt, to może sobie siedzieć na bezplatnbym. jak wygrają wybory to znow bedzie "szefował" A Kuchciński, a Ziobro? Przyjdzie czas, że ich historia rozliczy jak nie my teraz. /.../ Znalezione w sieci 'Najblizsza niedziela będzie niedzielą handlową- okaże się czy sprzedamy wolnośc , czy kupimy nadzieję" Dalej igrajcie z ogniem , to podpalicie Polskę . Juz 13 przerabialiśmy i był to grudzień.

Naruszenie regulaminu. Moderator.
Realista10.10.2019, 09:03
A ja zagłosuję na cokolwiek byle nie PiS. Nic nie dostałem od nich, za to moje dochody mają coraz mniejszą siłę nabywczą, ciągle żyję w atmosferze swarów, zarzutów, afer, dzielenia ludzi na dobrych i złych, mydlenia oczu jakimś LGBT+, kiedy nie ma mnie kto leczyć, bo lekarze wyjechali - to serio nie ma ważniejszych problemów niż LGBT dla rządu RP? Dlaczego za moje ciężko zarobione pieniądze oddawane w podatkach mam finansować taką Polskę w której ciągle słucham tych samych oskarżeń w rodzaju "przez ostatnich 8 lat"...? Czy PiS kogoś z PO i PSL skazał za cokolwiek? Mieli 4 lata. A co z komisją Macierewicza, gdzie wrak? Jedno wielkie szambo i złodziejstwo! I że niby oni są lepsi niż PO i PSL? Chyba tylko dla tych ślepych i przekupnych, co dostają 500+. Ale niech sobie każdy głosuje na co chce póki może. Prezes centralizuje, nacjonalizuje, tylko kto mi zagwarantuje, że kiedy prezesa już nie będzie jego następca mając pełnię władzy w swoim ręku pozwoli na wolne, uczciwe wybory, pozwoli na demokrację? Kto zagwarantuje, że nie będzie to jakiś Łukaszenka, czy Putin?
Do@glosuj na PiS10.10.2019, 08:56
I odwrotnie program PiSu to straszenie POem. Wejdź sobie na fb co wyprawiaja i jak sie zachowują zwykli prości ludzie którzy sa za PiSem. Koszmar, ile w nich jadu i nienawiści do zwykłych ludzi. Trudno mi ich zrozumieć, wydaje mi sie, ze sa czymś nacpani
Jan10.10.2019, 08:48
A ja się pytam gdzie jest pan minister Antoni i jego komisja gdzie jest wrak może z szefem NIK wymyślają jakiś nowy interes co z działką pana premiera co z hejterami ministra sprawiedliwości a i wieże pana prezesa
leming doskonały10.10.2019, 08:48
Panie Dutka - Pan już swoje 5 minut w sejmie miał i co Pan zrobił dla naszego regionu ??? takich posłów i senatorów nam nie trzeba. Zakładam, że max głosów jakie Pan w mieście zdobędzie, to - ok. 50 i większość przez pomyłkę. Lepszym kandydatem PSL byłby Pan Barnaś, który wiele, wiele dobrego dla naszego regionu dokonał.
spoko10.10.2019, 08:45
za PO żyło sie taniej , jak DOJNA ZMIANA wprowadzi płacę minimalna na poziomie 4 tys to chleb bedzie kosztowała 20 zł i trzeba bedzie ludziom zamiast 500 rozdawać 2000 zł .
Jędrek10.10.2019, 08:45
Nikt na Was nie zagłosuje . Gdy rządziła Jagusia ze swoimi psiapsiułkami to wszystkie pieniądze na inwestycje drogowe były wysyłane do trojmiasta i ogólnie na północ do Donka . A teraz jak rządzi PiS to w końcu zaczęli inwestować w Małopolskę. Niech Pan Bóg broni głosować inaczej niz na PIS
R10.10.2019, 08:43
Poprzednio głosowałem na PiS, ale teraz to zmienię, bo jak widzę co wyprawiaja zwolennicy/czki PiSu, to sobie myśle...z kim ja sie zadaje...Przecież ta *** w bardzo dużej ilości nigdzie nie pracuje, siedzi non stop przy komputerze na fb i plują swoim jadem po wszystkich
ekspert10.10.2019, 08:38
Proszę o głosowanie na PO bo teraz nie mogę kraś i umieram z głodu.
Do Marian10.10.2019, 08:36
Żeby Tobie Marianie dać 12 tysięcy to muszą komuś zabrać 15 tysięcy. Rząd nie ma swoich pieniędzy więc nie może Ci nic dać. Bardzo denerwuje mnie rozdawnictwo pieniędzy na prawo i lewo.
PIS to partia z elektoratem ludzi słabo wykształconych którzy w życiu nie osiągnęli zbyt wiele. Głosujecie na PIS ponieważ Wasz wódz tłumaczy Wasze lenistwo i niudolność tym iż to wina innych tym którym w życiu wyszło. Niestety nazywając ich złodziejami . A to właśnie Ci złodziej finansują Twoje 12 tysięcy.

Niestety PIS szukając złodziei zapomina szukać również w swoich kręgach

Ludzie głosujcie na kogokolwiek ale nie na PIS. Popatrzcie ile jest afer w przeciągu ostatnich 4 lat. Myślę że już dawno w ilości pobili inne rządzące partie.
prawdziwy patriota10.10.2019, 08:34
Przypomnę pewne rzeczy z tych bogobojnych (a może wilków w owczej skórze) i krystalicznie czystych rządów PIS:
1. Czekają nas w przyszłym roku podwyżki cen za energię elektryczną, bo w tym roku sztucznie je schowano żeby ludzi nie zdenerwować przed wyborami do Europarlamentu i Sejmu, Senatu.
2. Dwie wieże na Srebrnej w Warszawie, które chciał wybudować szeregowy poseł PIS (wygrana Trzaskowskiego w stolicy w ostatnich wyborach samorządowych na jakiś czas sprawę zamknęła).
3. Dwie panie asystentki prezesa NBP z bardzo przyjemnymi pensjami.
4. Świeża sprawa hotelu na godziny z P. Banasiem - prezesem Najwyższej Izby Kontroli w tle.
5. Szary, ubogi zakonnik z Torunia, który nagle dostaje 2 luksusowe samochody od bezdomnego.
6. O jakiś agencjach towarzyskich z Paniami za wschodniej granicy na Podkarpaciu też było chyba głośno.
7. Kilkanaście milionów węgla z Rosji, który kupujemy, a przecież mamy wspierać nasze górnictwo.
8. Całkowita likwidacja OFE przez Morawieckiego wraz z OPŁATĄ PRZEKSZTAŁCENIOWĄ w wysokości 15% zgromadzonych przez obywateli środków. To jest dopiero majstersztyk!
A zarzuca się Tuskowi, że to on zlikwidował OFE, a prawda jest taka, że zlikwidowano za jego rządów część obligacyjną OFE, gdzie fundusze emerytalne kupowały bezpieczne obligacje skarbu państwa i jeszcze de facto dostawały za to prowizję.
9. Wstajemy niby z kolan a jak Izrael i USA tupnęły nóżką w sprawie słynnej ustawy o ściganiu przez Polskę wszystkich za używanie terminu polskie obozy koncentracyjne, to zaraz ją zmieniano.
10. Zdjęcie stojącego prezydenta Polski podpisującego dokumenty przy biurku prezydenta USA, który sobie wygodnie siedzi przy tym biurku bezcenne - to jest symbol naszego wstawania z kolan.
11. Liczne podróże samolotem byłego marszałka sejmu, po których musiał ustąpić.
12. Rozwalony system edukacji, z uczniami uczącymi się w przepełnionych szkołach, na zmiany, i w tym roku dodatkowo jeszcze masakryczna kumulacja podwójnego rocznika w klasach pierwszych szkół średnich.
13. Extra dotacje z budżetu państwa dla słynnej uczelni skromnego zakonnika w Toruniu.
14. Świeża afera taśmowa w sprawie zorganizowanego hejtu na sędziów, który prowadzili pracownicy ministerstwa sprawiedliwości.
15. nocne włamanie do centrali NATO w Polsce zaraz po wygranych wyborach przez PIS w 2015, przez co żaden sojusznik nie traktuje nas poważnie.
16. Pan aptekarz Bartłomiej M, który zrobił błyskotliwą karierę w ministerstwie obrony za czasów ministra Macierewicza, przed którym salutowali wysocy rangą oficerowie.
17. Co z Get Back (straty większe niż przy Amber Gold).
18. Nagrody które się "należały" rządowi premier Szydło jak to wykrzyczała z mównicy sejmowej była premier.
19. Co z rozliczeniem Skoków, wokół których kręcili się ludzie z PISu?
20. Syn szefa CBA, który dostaje lukratywną pracę w Banku Światowym i tłumaczenia członków PIS: "że dzieci muszą gdzieś pracować...".
21. Słynne zwycięstwo 1:27 w Brukseli z kwiatami dla byłej premier.
22. Wycinka Puszczy Białowieskiej.
23. Gigantyczne kolejki do lekarzy, a miało ich w ogóle nie być za rządów PIS.
24. Dziwnym trafem uszkodzony materiał dowodowy w sprawie stłuczki premier Szydło w Oświęcimiu.
25. Ledwo zipiąca stadnina koni w Janowie Podlaskim - takie rzady PIS w pigułce.
26. Jak to premier Morawiecki powiedział kiedyś (nagrane na taśmach): Polacy maja za miske ryżu pracować.
27. Ten sam premier "okazyjnie" kupuje od kościoła grunty pod Wrocławiem.
28. Co z tym wrakiem tupolewa ze Smoleńska? przecież PIS miał go sprowadzić, bo Rosja miała drzeć przed naszym wstawaniem z kolan.
29. Eksperymenty z "wybuchającymi parówkami" na komisji ds. katastrofy smoleńskiej, co tak naprawdę ośmieszyło tę komisję która przez kilka lat miała extra finansowanie z budżetu państwa.
Wyborca PO10.10.2019, 08:23
A ja kocham PO. Nie obchodzą mnie ich afery ani chamstwo jak na taśmach Neumanna. Liczy się to że mi było lepiej. A reszte ludzi mam gdzieś. Każdy mógł wstąpić do PO kraść i być bezkarnym.
kod10.10.2019, 07:54
Czy moi koledzy z kodu uciekli jak pospolite ruszenie ? Jak stchórzyłem i w ogóle nie przyszedłem na spotkanie.
Ego10.10.2019, 07:44
Jak tak kodowcy? Jak samopoczucie po taśmach Nuemanna?
Wicher10.10.2019, 07:40
Pójdę i oddam głos na partie z poza układu Okrągłostołowego czyli na Konfederacje ! Wam już dziękuje !!!
Robert10.10.2019, 07:18
Pytanie do członków kod. Czy prawdą jest to co mówił Neumann że gadacie, pijecie a potem uciekacie jak pospolite ruszenie? Jeśli tak to wstępuje w wasze szeregi.
Normalny10.10.2019, 06:52
Ale cyrk. Kod tam był. Mogłem przyjść i pośmiać się z pospolitego ruszenia- pijackiej bandy tchórzy jak Neumann ich podsumował
Mądry10.10.2019, 06:35
Szkoda że krynicy mądrości, boga intelektu i dobrego wychowania Neumanna nie było na spotkaniu.
Iga10.10.2019, 06:30
Członek Kodu mówił że PiS zmusił go do protestowania pod sądami? A To co mówił Neumann że sądy nikogo z PO przed wyborami nie skarżą to go nie zastanawia? Chyba że on nie che demokracji tylko przywilejów dla siebie. Ktoś z KODu może odpowiedzieć jak oceniacie słowa Neumanna?
Jan10.10.2019, 06:15
KOD? Byli na spotkaniu? Szkoda że nie przyszedłem. Pewnie pili i uciekli tak jak pospolite ruszenie. W końcu są niczym. KOD wspiera partie która nim gardzi, geje wspierają SLD które za PRL-u gejów pałowali za orientację a po 1989 nic dla gejów nie zrobili. Widzę że zwolennicy totalnej opozycji mają problemy z myśleniem .
Lud10.10.2019, 05:49
Pójdę na wybory tylko nie wiem jak się sobota skończy,i o której wstanę i jak bardzo mi się pić będzie chciało.Zobaczymy !!!! PIś PIś
Robert10.10.2019, 05:40
Zero własnego programu. Tylko antypis. I do tego brak logiki. Mówią że przez PiS podlegamy teraz USA ale równocześnie PiS pcha nas do Rosji? Niech się zdecydują. Pozdrawiam KOD który jest niczym.
Ewa10.10.2019, 05:26
Członkowie KOD byli na spotkaniu? Dobre. Neumann o nich powiedział że są niczym i zachowują się jak pospolite ruszenie- piją i gadają a w razie kłopotów uciekają.
Pancerny10.10.2019, 05:24
Zeby niebyło tak kolorowy PiS ja też
Nas aż troje pójdzie10.10.2019, 02:40
Wstań nie jesteś sam idź zagłosuj na PIS tralalala
HIHIHI10.10.2019, 00:52
Dobrze już dobrze nie prześpie całej niedzieli i pójdę na te wybory i zagłosuję na PIS
Głosuj na PIS10.10.2019, 00:11
Zauważyliście że ich program to straszenie PIS-em. PIS to, PIS tamto, że jak wygra PIS, Kaczyńśki wygra to wywlecze, PIS zmusza, PIS agresor, PIS będzie miał władzę absolutną, wszędzie tylko PIS PIS PIS PIS PIS PIS PIS PIS PIS PIS i zero programu tylko PIS. Czyli PIS musi wygrać bo jak oni wygrają to co PIS ma im podpowiadać co mają robić?
Fajna beka10.10.2019, 00:00
Jak już tak nas namawiacie to ja też pójdę głosować z moim misiem ale zagłosuję na PIS.
sorki09.10.2019, 23:56
Sylwia jesteś fajna kobieta, ale wybrałaś fatalny komitet wyborczy.
wojtek09.10.2019, 23:51
Opozycja to dno. Tak żenująco niski poziom,że aż wstyd.
Opowiadają jakieś bajeczki o strzelaniu do ludzi na ulicach. Kto w to uwierzy?
Marian09.10.2019, 23:50
Żona i ja też na PIS. Nie pozwolę żeby ktoś zabrał mi 12 tyś na rok i oddał na LGBT albo uchodźcom których na pewno przyjmą jak wygra opozycja.
Paweł09.10.2019, 23:33
Robert A ty pracujesz za tą samą stawkę co za rządów PO-PSL? Każdy chce więcej zarabiać i właśnie jak zagłosujesz na PIS to będzie to wzrastało jak do tej pory. Dziś na budowlance zarobki już są od 25 zł/h w górę.
Robert09.10.2019, 23:21
Bilet z NT do Krakowa kosztuje już 18 zł.Dojna zmiana łupi aż iskry lecą.Nigdy na PiS nie będę głosował.
HAHA09.10.2019, 23:14
Ja też na PIS
hehe09.10.2019, 23:00
Dobrze pójdziemy ale będziemy głosować na PIS!
Pepe09.10.2019, 22:56
Lewackiego szczucia ciąg dalszy..przegrywają sami ze sobą.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl