17.10.2019, 08:30 | czytano: 9300

W Faktach TVN o działce w Piekielniku należącej do szefa Najwyższej Izby Kontroli

Fot. Krajowa Administracja Skarbowa
Od kilku tygodni dziennikarze ogólnopolskich mediów "grillują" Mariana Banasia, związanego z Prawem i Sprawiedliwością byłego ministra finansów, a obecnie szefa Najwyżej Izby Kontroli, który pochodzi z Piekielnika na Orawie.
Dziennikarze TVN badają sprawę majątku Banasia - dwóch mieszkań w Krakowie, mieszkania i kamienicy w Warszawie oraz działek w rodzinnym Piekielniku, będących w posiadaniu szafa NIK. Oświadczenia majątkowe, jakie złożył, od pół roku bada Centralne Biuro Antykorupcyjne. - Rzuca się w oczy to, że majątek będący w posiadaniu tego polityka, nie licuje z jego zarobkami, jako urzędnika państwowego. Skąd ten urzędnik posiadał na te nieruchomości pieniądze - powiedział anonimowo na antenie stacji były funkcjonariusz Centralnego Biura Antykorupcyjnego.
Dziennikarze ujawnili, że z biegiem lat zmieniały się powierzchnie posiadanych przez polityka nieruchomości. Prowadził on też niejasne transakcje związane z ich sprzedażą czy wynajmem. W reportażu pojawiły m.in. zarzuty o możliwość unikania opodatkowania. Nikt nie wie też, gdzie są oświadczenia majątkowe Mariana Banasia, które składał w czasach, gdy dochodziło do niektórych transakcji. Ministerstwo Finansów nie może ich znaleźć.

Kulisy wszystkich transakcji ministra bada CBA. - Kontrola jest drobiazgowa, badane są wszystkie ruchy finansowe na kontach - zapewnia Mariusz Kamiński, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, koordynator służb specjalnych.

r/ źródło: Fakty TVN
Może Cię zainteresować
komentarze
I wszystko jasne19.10.2019, 18:35
do zmien stację...... - Jeszcze PIS nie odebrał internetu tak jak się obawialiście to sobie sprawdź. Wystarczy wpisać zatrzymani w sprawie mafi vatowskiej
do zmien stację......19.10.2019, 09:41
Przykłady proszę.
Były wyborca PO19.10.2019, 03:24
W TVN Banasiem się zajmują a senator KO Fedorowicz straszy kolegów z partii że jak przejdą do PIS to zaryzykują ?Życie swoje, swoich dzieci i wnuków?! Tak głosowaliście na partię mafijną! Przestępcza Organizacja i tyle! Może ktoś wyniesie z tego wnioski.
zmień stację bo cie okłamuje18.10.2019, 12:24
do nie dziwi mnie to i reszty- cały czas zatrzymują tylko że w TVN tego nie pokazują.
do nie dziwi mnie to i reszty18.10.2019, 09:51
Co wy za pier.........y opowiadacie o mafiach watowskich . GDZIE są w takim razie zatrzymania,aresztowania i wyroki????? NIE MA? To ja mam do was pytanie. Dlaczego ? Tropiciele urojonych mafii sami siedzą po pachy w g....... Te mafie są rozdmuchane dla tych co w nie wierzą czyli dla was. Trudno obiektywnie ocenić temat jak mózg wyprany w pralce zwanej TVP .
Pola18.10.2019, 08:49
Poczytaj sobie TVN amerykański ściek na usługach niemieckich !!!!
Właśnie opublikował Banaś18.10.2019, 02:30
"Deklaruję, że będę przeciwstawiał się wszelkim próbom ataku na moją osobę jako Prezesa Najwyższej Izby Kontroli. Stanowczo również oświadczam, że będę bronił niezależności i bezstronności Najwyższej Izby Kontroli jako naczelnego organu kontroli państwowej" Zmanipulowane i kłamliwe doniesienia medialne mające na celu zdyskredytowanie mojej osoby niewątpliwie stanowią formę zemsty tych środowisk, które w wyniku przeprowadzonej reformy służb skarbowych i celnych utraciły dotychczasowe wpływy na możliwość podejmowania najważniejszych decyzji w Rzeczypospolitej Polskiej"
Ceper18.10.2019, 02:27
Dobrze że PIS wygrało bo jakby mieli rządzić tacy ludzie jak tutaj komentujący to po miesiącu nie było by z Polski co zbierać.
Wolę nizależne media18.10.2019, 02:18
Raz oglądałem TVN i tam dzień nawet jest w nocy. Dosłownie.
haha18.10.2019, 01:59
W TVN mówią że PO i tak wygrało chociaż miało tylko 27 %.
do @ Jontka17.10.2019, 23:06
Ożeń sie w Piekielniku, też będziesz milionerem...
Obserwator17.10.2019, 22:39
do @Pola, TVN nie jest niemiecki jak już, doczytaj i pisz. Co do p. Banasia to wstydu nie ma. Nie jest mu wstyd i nie będzie niech wstydzą się ci którzy go popierają.
Czy Brednie Mają Granice?17.10.2019, 19:26
Tak, mafia, w ramach zemsty podpisałała z nim umowę przedwstępną a pożniej nie kupiła willi, tylko wzięła kredyt hipoteczny na jego syna, ale "pod tę" niesprzedaną willę, ale później pilnowala, żeby nie zorientował się, ze jest tam burdel ani, że dostaje mniej wiecej 50% kwoty typowej w tych okolicach. I to wszystko czlowiekowi, ktory jest był szefem krajowej administracji skarbowej.
To przecież typowy przypadek i nie ma się co czepiać
nie dziwi mnie to17.10.2019, 17:51
Jak by mnie ktoś zamknął kurek z kasą z VAT , to też bym MOŻE szukał z zemsty na niego haków jak robi to teraz mafia vatowska której odebrał Banaś miliardy czystego zysku . Kto się dziwi niech rzuci pierwszy kamieniem . Skończyły się dobre czasy dla mafii , zaczęła się wendeta .tak to działa i nie ma SIĘ CZEMU DZIWIĆ . MAFIJNY ŚWIAT.
Pola17.10.2019, 17:27
Trzeba przyznać zalazł POokemonom za skórę oj zalazł i podesłali mu najemcę mieszkania ...wszystko w stylu PO!!!!
Pola17.10.2019, 17:22
Racja przede wszystkim trzeba by zamknąć całą Platformę (nie) Obywatelską bo tak kradli ,grabili że słów brakuje a nas wysłali na służbę i poniżanie za granicą .A ten niemiecki TVN powinni odesłać tam skąd to przyszło . Takim prowokatorom zabrać koncesje i przestaną szczuć Polaka na Polaka !!! Zajmą się niemieckim problemem bo chyba im braknie tej wykolejonej demokracji
qwe17.10.2019, 16:27
Do jbk pewnie taki porządny jak Ty
Jontek17.10.2019, 15:59
Ten Banas to niezły kombinator i boi sie odejśc na " własna prośbę " bo wie że teraz chroni go to że jest prezesem NIK i jest nieusuwalny. Wypływaja nowe fakty , nowe kamienice, działki....PIS ma problem bo smród jest na całą Polske.
Jan17.10.2019, 15:49
Ale co w ogóle za gadanie o odzyskanych pieniądzach od mafii? No i jak to się ma do faktu zatajania i zaniżania dochodów, pomijania posiadanych składowych majątku, jak to się ma do znajomości z krakowskim bandziorem, jak to się ma do wynajmu domu na godziny? Powiedzmy sobie szczerze, jakich by zasług człowiek nie miał, nie ma miejsca w polityce dla kanciarzy i cwaniaków. Ludzi którzy obracają naszymi pieniędzmi muszą być czyści jak łza
Parker z domu Bulcyk17.10.2019, 15:43
@Taka prawda, kłamiesz, sam słyszałem jak mówili i o Tusku i o Borusewiczu. Tylko że ci z PO latali poza trybem HEAD, a Kuchciński łamał przepisy wpisując nieprawdziwe dane, żeby mieć obsługę przysługującą oficjalnym misjom przedstawicieli państwa w trybie HEAD, a leciał sobie z rodzinką na narty. To że latał, to nie on jeden. Tacy są wyborcy PiS - niby coś wiedzą ale nie do końca... Śmiech.
Pola17.10.2019, 15:39
Takie głupie pytanie można żadać każdemu milionerowi z lat dziewięćdziesiątych ....wszyscy strasznie zapie...li,że dziady takie fortuny zdobyły ,zwykli wiedzą tylko CBA nic nie wie
sdegf3r17.10.2019, 14:34
Pan ten wrócił dziś do pracy w NIK po urlopie.
Witek17.10.2019, 13:38
TVN pierze mózgi bardziej niż kościół. I karmią tymi kłamstwami lud który uważa siebie za mądrzejszego od innych. Wyjechali za PO za granicę bo tu nie dało się żyć i jeszcze na nich głosują.
Kpt.17.10.2019, 13:37
Dla wyjaśnienia informuję że TVN jest prywatna telewizją za prywatne pieniądze,jeżeli komuś nie pasuje to wyłączamy i koniec,wolny kraj!jeżeli ktoś jest pokrzywdzony przez TVN to proszę oddać sprawę do sądu.Inaczej sprawa wygląda z TVP to media publiczne utrzymywane z podatków.Jeżeli ja w tej telewizji widzę manipulacje i kłamstwa typu,że ceny żywności od dłuższego czasu są bez zmian lub szczucie na nauczycieli i inne grupy społeczne,ew.celowe pomijanie w sondażach jednej partii,to pytam się komuna wróciła czy co?Czy to jest prawo i sprawiedliwość?
Ludu, mój ludu17.10.2019, 13:32
Do @ Ciemny lud...
Myślę, że jak byś został Ministrem Finansów, czy szefem NIK, czy szefem Służby Celnej - to też byś miał czas na prowadzenie, na pilnowani9e hotelu na godziny...Ba jak! Góral POtrafi...

Ludzie ocknijcie się... Może syn, może najemca czy podnajemca coś sknocili.... Ale nie piszcie głupstw, że żelazny Marian przy okazji walki z mafią właśnie z tą że mafia współpracował... He, he, yaya se robicie - wy wszyscy święci hejterzy i szydercy....To, że chłopa grilują, nie wynika z jego błędów formalnych, ale z zemsty - za to ile do Skarbu Państwa nagrabił.... Mówicie, że niektóre media są prorządowe, ale ja widzę te media polskojęzyczne, które ewidentnie pilnują nie polskich interesów... Bo jak nie to zaraz obcy ambasador (USA, Francji, Niemiec, Israela) interweniuje i straszy. To aż śmierdzi jak się na TNVN patrzy....
klio17.10.2019, 13:32
Nie róbcie się tacy nadgorliwi i nie osądzajcie .Prawo jest prawem i trzeba go egzekwować od wszystkich ,bez wyjątku.Ale najpierw niech totalni zdymisjonują swoich przekrętów i nie udają,że nie ma sprawy .Dymisja p. Banasia to woda na młyn popaprańców.Im ikt nie dogodzi,dalej będą szczuć i szukać sensacji a rządzenie i ustawy to ich nie obchodzi.Wywołują sztuczne sensacje aby zakryć swoje złodziejstwo.Panie Ziobro ,gdzie wyroki,kogo się boicie?
prawdziwy patriota17.10.2019, 13:30
hotel na godziny to takie chrześcijańskie. A tym się chlubi przecież PIS
archanioł17.10.2019, 13:16
@Adonis
Mniemam, że nie jesteś katolikiem i nie znasz maksymy "módl się i pracuj", nie znasz społeczeństw Zachodu i tradycji starszych braci w wierze, którzy własnej czy na cudzej pracy ale własną operatywnością do "czegoś" doszli i nam są za wzór POdawani...

Jak ci ani kato ani judeo ani protestanci nie odpowiadają - to idź i rozdaj wszystko potrzebującym, ale tak żeby nikt nie wiedział... Banaś nie musi się chwalić kogo wsparł, bo nie jest faryzeuszem... To jego sprawa..., sprawa między nim a Bogiem.
do jesteśmy z panem....17.10.2019, 13:02
A tak dokładnie to gdzie jesteście z tym panem? W przybytku w jednej z krakowskich kamienic? Czy w czasie składania oświadczeń majątkowych jak zapomniał dopisać zera przy podaniu powierzchni posiadanych działek?
Minirybka17.10.2019, 12:36
Czyżby Banaś był wzorem dla Górali? Wiedzieli i na Pis głosowali.
jesteśmy z panem , nie wolno ustępować szczujni17.10.2019, 12:08
Ale im zalazł za pazury , odebrał tyle kasy z karuzel watowskich z których paśli się jak świnie w chlewni . Nie dziwi mnie ,że wykorzystują do walki gościem całą propagandową szczujnię , by tylko zadać mu cios. Podobnie było i ze ŚP.prof. Janem Szyszka , bo zabrał im zabawkę w postaci lasów , którą za wszelką cenę chcieli sprzedać . Tak działa szczujnia lewacko-liberalna która zabiera możliwość rozkradania majątku polskiego państwa .A d*** głosują na tą szczujnie i słuchają tych bajek które przekazują na swoich falach .Panie Prezesie Banaś - by nie przyszło do głowy składać pod presją tej lewackiej szczujni jakiejkolwiek dymisji . Trzymaj się pan -jesteśmy z panem .
Ciemny lud17.10.2019, 12:00
Do @jbk
W służbie Bogu i Ojczyzny zadaje się z grupą przestępczą która prowadzi w jego kamienicy bara bara na godziny
Góral z Polski17.10.2019, 11:55
TVN jest jak politycy. klamia kompinuja mieszaja. dlaczego nie zajmiecie sieRydzykiem. jakim prawiem taki typ kieruja politykami i otrzymuje miliony. dlaczegona niepelnosrawne dzieci nie ma pieniedzy a na Rydzyka sa ? tym sie zajmijcie aferzysci z TVNu
Robert17.10.2019, 11:09
I macie Prawo i Sprawiedliwość naiwniacy.
baciok@17.10.2019, 11:06
Prawy i Sprawiedliwy.
Fbb117.10.2019, 10:56
Zakopiańczyk, pisarz, dziennikarz Witold Gadowski co tydzień publikuje w sieci komentarze w których odnosi się do otaczającej nas rzeczywistości. W jednym z odcinków mówił o znajomości z w/w Panem. Mówił o nim w superlatywach oraz o braku przezorności. Mówił też, o tym ile MAFIA straciła, jak został postawiony do walki w sektorze paliwowym. Dwukrotnie mówił o jego wypadku na stoku narciarskim w Myślenicach, gdzie został "potrącony przez nieznanego sprawcę".
Człowieka można za pomocą mediów albo zniszczyć albo wywindować w górę. Przykładem może być Szeremetiew. Autorem (w spółce z inną Panią) nagonki na Szeremetiewa oraz Banasia jest ten sam dziennikarz, który też wsławił się dzielnym szukaniem nazizmu w lasach wodzisławskich.
Co nie zwalnia z obowiązku Prokuratury aby sprawę gruntownie zbadać.
PIS-PZPR17.10.2019, 10:24
Pisowcy jak tam Wasz prokurator komunistyczny Piotrowicz?
Pis jak Putinowska Rosja17.10.2019, 10:19
Cala prawda o klamliwym obludnym pis...
bog honor ojczyzna he he17.10.2019, 10:13
Na Podhalu unosi sie smrod przekretow kolezkow z pis...
...17.10.2019, 10:07
Przecież Kaczyński chwalił się zmianą elit. No to skąd to zdziwienie? Pamiętam jazgot o ośmiorniczki ojjjjj, co to był za smród!! Ale afery Kuchcińskiego i świty nieporównywalnie większe elektorat PIS-u nie oburzają. Straty poszły w miliony za które zapłacił podatnik i cisza.....jak po śmierci organisty. Na to co robił Banaś jest paragraf !!! I jak to licuje ze stanowiskiem szefa NIK ???? Pytanie do tych co glosowali na PIS.
takitam.17.10.2019, 10:06
do jbk - ludzie sie zmieniaja. nie znam goscia, ale roznie to bywa... zbyt wiele niejasnosci w sprawie jest.
Antypis17.10.2019, 10:05
Wierny lud Podhala jest zaimpregnowany na takie historie,dla nich tylko pis się liczy ,nieważne że kradną,oszukują, latają na nasz koszt, zmieniają sądy, itd. można by wymieniać do bez końca.Do kościółka na obiadek ,i na pis.Obłuda.
Taka prawda17.10.2019, 09:52
Tak to już w TVN jest że jednego grilują a swoich nie widzą. Przykładem jest Kuchciński który latał z żoną i mielili to przez tydzień ale o Tusku nic nie mówili jak latał z zięciem a Borusewicz latał wyprowadzać psa. O Neumanie też przemilczeli.
ja17.10.2019, 09:48
przy tych aferach Pis to PO może się schować :)
Adonis17.10.2019, 09:30
Do Jbk.....na służbę Bogu...Rzekł Pan idź sprzedaj wszystko co masz i do mnie przyjdź.Nie mam pretensji że ktoś ma kasę i uczciwie się dorobił.Ale udawanie że jest się katolikiem????Fe nieładnie..To się tyczy wszystkich dorobkiewiczów!!!I nie chodzi o dotowanie kościoła.Zobaczvie ilu ludzi biednych wokół Nas!Cierpiących i nie mających z nikąd pomocy a tu rzucammy lekko milionami zabarwionymi aferamii
Państwo PiS na godziny17.10.2019, 09:24
To są Wasi nieskazitelni przedstawiciele> Prawie wszyscy z Podhala lecieli do urn i głosowali na Państwo na godziny żelaznego Mariana
jaga217.10.2019, 09:21
Ja razem z męzem , mąż jeszcze pracuje zresztą jak wielu innych obywateli choćby się ze..... takiego majątku nigdy się nie dorobią
brak prawa i sprawiedliwości17.10.2019, 09:11
I jak to się ma do zegarka ministra Nowaka z PO?
jbk17.10.2019, 08:48
...znam Mariana z czasów studenckich. Naprawdę porządny Człowiek, oddany na służbę Bogu i Ojczyźnie... Fakt, że powołując się na nieostre przepisy, każdy radny , poseł i minister może popełnić błędy w oświadczeniu, zwłaszcza gdy kwestie majątkowe mają dla niego drugorzędne znaczenie... A niestety powinien. Dlatego od paru lat nie kandyduję nigdzie, bo nie mam czasu na mozolne wypełnianie i sprawdzanie oświadczeń.... i jeszcze żeby się kto z różnych powodów ich czepiał... Szukał haków i poniewierał za to, że sie dorobiłem własnymi rękoma...
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl