21.10.2019, 13:19 | czytano: 6089

Nowe przystanki w Starem Bystrem i Trybszu, nowe nazwy przystanków w Nowym Targu

Arch. Podhale24.pl
Zmiany wprowadziła Rada Powiatu Nowotarskiego. Jedna ze zmian wywołuje kontrowersje i jest wynikiem konfliktu sąsiedzkiego.
Rada Powiatu Nowotarskiego zgodziła się na likwidację przystanków Stare Bystre Tokarki w starym miejscu i utworzenie nowego, 50 metrów dalej. Nowe przystanki, po prawej i lewej stronie ulicy Wąskiej, powstały też w Trybszu. Z kolei w Nowym Targu zmieniły się nazwy przystanków, w związku z aktualizacją nazw, które już nie funkcjonują: Kowaniec Apteka na Kowaniec Rondo Tischnera, Kowaniec Balneoprojekt na Kowaniec Rondo Pileckiego, Kowaniec Dom Dziecka na Kowaniec Osiedle Robów, Kowaniec Punkt Skupu na Kowaniec Kornik, Szaflarska Ośrodek Zdrowia na Szaflarska Aleje Tysiąclecia, Szaflarska RDP na Szaflarska Plac Evry, Szaflarska Baza RPGK na Szaflarska McDonalds, Waksmundzka Plac Targowy na Waksmundzka Bereki oraz Waksmundzka Cepelia na Waksmundzka Czerwonka.
Radna Maria Domagała apelowała przed głosowaniem, żeby poważnie zastanowić się nad zmianą przystanków w Starem Bystrem, bo decyzja o tym spowodowana konfliktem sąsiedzkim. - Głosując za zmianą przystanku stajemy po jednej ze stron konfliktu - przestrzegała.

- Nie stajemy po żadnej ze stron, bo ten przystanek jest argumentem w sporze między sąsiadami - tłumaczył przewodniczący Tadeusz Rafacz. - Jedna ze stron gra tym przystankiem. Chcąc uniknąć tego argumentu, zaproponowałem, że albo ten przystanek zniknie z mapy Starego Bystrego, albo zostanie przeniesiony. Został przeniesiony w nieodległe miejsce, tak, że nie utrudni to mieszkańcom korzystania z przystanku.

Tomasz Moskalik, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Nowym Targu, dodał, że nowa lokalizacja przystanków została uzgodniona z pomocą sołtysa wsi i odbyła się za zgodą mieszkańców. Decyzję tą poparła gmina i policja, a zmiana została podyktowana również względami bezpieczeństwa.

r/
Może Cię zainteresować
komentarze
pająk przędziorek22.10.2019, 21:54
A co to jest ten "Kornik" na Kowańcu? Czy chodzi może o masowy atak kornika na tamtejsze lasy?
Kuma22.10.2019, 19:32
W Nowym Targu został jeszcze przystanek na żądanie wprawdzie ale jest pod MOPS a chyba zachował dawną nazwę RPGK
podatnik22.10.2019, 07:43
Wspaniała propozycja: likwidujemy. Co za mądrość i rozwaga w rozwiązywaniu sporu.
Stefek21.10.2019, 22:03
A przystanek w Klikuszowej dalej rozwalony.
ol21.10.2019, 16:44
A Rabka nie może się doprosić przystanku w Chabówce na zakopiance.Dużo studiujących w Krakowie musi dojeżdżać do Rabki i nie mają jak się dostać.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl