12.11.2019, 10:48 | czytano: 7853

Piękna szkoła powstanie w Murzasichlu

Fot. Materiały przetargowe UG Poronin
Wynajęta przez Urząd Gminy w Poroninie firma projektuje nową szkołę w Murzasichlu. Budynek powstanie w miejscu obecnej siedziby, która zostanie zburzona.
W ostatnich tygodniach projektanci spotykali się m.in. z dyrekcją i pracownikami Szkoły Podstawowej im. Ratowników Tatrzańskich w Murzasichlu, przedstawicielami sołectwa i urzędnikami, żeby poznać oczekiwania dotyczące nowego budynku czy też rozkładu pomieszczeń. Przypomnijmy, iż gmina Poronin planuje wyburzenie starego budynku i wybudowanie nowego, a cała inwestycja jest projektowana jako rozbudowa o część dydaktyczną istniejącej sali gimnastycznej, którą gmina oddała do użytku w ubiegłym roku. - Myślę, że piękny obiekt nam się tutaj krystalizuje z czego bardzo się cieszę - podsumowała spotkania wójt gminy Anita Żegleń.


Projekt nowej szkoły ma być gotowy jeszcze w tym roku.

r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Piniądz13.11.2019, 08:59
...PRAWIE JAK PODHALAŃSKA WYŻSZA ZAWODOWA.... , ale czy aż taka we wsi potrzebna ?
dejw12.11.2019, 23:25
nie no super ale zobaczmy to z perspektywy użytkowania szkoły i kosztów wykonania.. same mycie okien (będzie musiała to robić firma z zewnątrz) a koszty wykonania takiej stolarki będzie bardzo droga.... ile to będzie kosztowało nas podatników Pani Wójt??
ktoś12.11.2019, 19:36
żal. jak sa topione pieniadze..
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl