12.11.2019, 14:19 | czytano: 2228

Uroczysta sesja Rady Miasta Zakopane poświęcona ratownikom tatrzańskim (zdjęcia)

zdj. Piotr Korczak
ZAKOPANE. Z okazji 110-lecia Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Urzędzie Miasta zorganizowana została uroczysta sesja poświęcona zakopiańskim ratownikom.
Podczas wydarzenia zaprezentowano zrealizowany przez Telewizję Polsat film poświęcony TOPR-owi „TOPR na każde wezwanie”. Na sali obrad obecni byli twórcy filmu - Natalia Knapik i Wojciech Pochrzęst.
Burmistrz Zakopanego Leszek Dorula podziękował za pracę ratownikom, szczególnie za sierpniową akcję po tragicznej w skutkach burzy na Giewoncie. - Postanowiliśmy okazać wdzięczność nie tylko słowem i pismem, ale i organizując tę uroczystą sesję. Bo czasem w sercu się ma większą wdzięczność, niż się to potrafi wyrazić słowami. Tym uroczystym spotkaniem chcemy wyrazić podziękowanie za wszystko co robicie. A robicie to z miłości do gór i z otwartym sercem niesienia pomocy i z miłości do ludzi - mówił burmistrz. I na koniec dodał: - Możecie na władze, Radę Miasta i mieszkańców Zakopanego zawsze liczyć. A przy okazji chcę podziękować wszystkim służbom mundurowym w Zakopanem i wszystkim, którzy niosą pomoc innym.

Władze organizacji otrzymały od burmistrza i przewodniczącego Rady Miasta pamiątkowy dyplom oraz nagrodę finansową.

- Dziękujemy za zaproszenie i pomysł zorganizowania uroczystej sesji, bo to rzeczywiście nietypowa forma podziękowania. Cieszymy się, że ta nasza 110-letnia działalność została doceniona - podkreślał Jan Krzysztof, naczelnik TOPR.

Sesję zakończył program artystyczny przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 im. gen. Mariusza Zaruskiego.

s, pk/zdj. Piotr Korczak
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl