15.11.2019, 12:15 | czytano: 11986

Film ku przestrodze. To się dzieje, gdy jedziemy za szybko (video)

Fot. YouTube
Nowotarska policja opublikowała film z wypadku, do którego doszło przed paroma dniami w Podczerwonem (gmina Czarny Dunajec).
- Nadmierna prędkość to główna przyczyna zdarzeń drogowych - mówi mł. asp. Dorota Garbacz, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu. - Przekonała się o tym we wtorek w południe kierująca samochodem osobowym marki Renault, która nie dostosowała prędkości do panujących warunków na drodze. Kobieta w miejscowości Podczerwone na łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na przeciwległy pas jezdni, następnie na chodnik, uderzyła w ogrodzenie i dachowała na terenie przyległej posesji. O mały włos nie doszło do zderzenie na pojazdem nadjeżdżającym z naprzeciwka. Całe szczęście, że w tamtej chwili nikt nie szedł chodnikiem i nikogo nie było na podwórku.


Świadkowie ruszyli z pomocą, wezwano pomoc. Poszkodowana z pojazdu wyszła o własnych siłach (jechała sama). Na miejscu pojawiły się służby ratunkowe. Kierująca była trzeźwa. Z urazem głowy została przewieziona do szpitala. Na szczęście obrażenia jakie odniosła okazały się niegroźne. Na miejscu czynności wykonywali nowotarskiej drogówki oraz strażacy z OSP Podczerwone oraz JRG Nowy Targ.

Źródło: KPP Nowy Trag, oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
didi16.11.2019, 23:04
Do niedostosowanie: zapewne masz rację bo zaraz za miejscem wypadku (od strony którą jechała) jest ostry zakręt - czego na filmiku nie widać.
rotownik16.11.2019, 09:51
Miałem podobny przypadek kiedy pi... ł zbiornik paliwa.
Obserwator16.11.2019, 07:54
do @ Czytelnik, nawet dzieci w podstawówce wiedzą, że udzielanie pomocy to w pierwszej kolejności bezpieczeństwo własne, później pomoc. Poczytaj Waść i nie pisz głupot
niedostosowanie15.11.2019, 19:10
Znając życie niedostosowana prędkości czyli za bardzo zwolniła - jak się przyhamuje na łuku drogi to się z niego wypada.
do Czytelnik15.11.2019, 16:57
zostaw sobie czytanie bo pisanie i logika są Ci obce
com15.11.2019, 14:11
do Czytelnik: A co, mieli wlecieć od razu na drogę i wpakować się pod jakiś innych samochód który mógł nią jechać? Przy jakiejkolwiek pomocy pierwszym warunkiem jest zapewnienie bezpieczeństwa sobie żeby nie było więcej poszkodowanych/ofiar.
Czytelnik15.11.2019, 13:40
Ciężko to nazwać "ruszenie na pomoc". Szli sobie jak na spacer. Ale ważne, że się w ogóle ruszyli. Bo przy obecnej znieczulicy w naszym państwie to i tak wielkie brawa!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl