19.11.2019, 10:01 | czytano: 4506

Policja zatrzymała czterech nietrzeźwych kierowców. To mieszkańcy Maruszyny, Zakopanego, Bańskiej Niżnej i Poronina

Praktycznie codziennie, na drogach powiatu tatrzańskiego, policjanci zatrzymują kolejnych nietrzeźwych kierowców. Tylko w miniony weekend policjanci zatrzymali czterech nietrzeźwych kierowców - z Maruszyny, Zakopanego, Bańskiej Niżnej i Poronina.
W sobotę popołudniu w Leśnicy policjanci z Komisariatu Policji w Bukowinie Tatrzańskiej zatrzymali do kontroli kierowcę Audi, który jak się okazało prowadził samochód mając blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. 41-latek z Maruszyny już stracił prawo jazdy.
W niedzielę nad ranem policjanci drogówki zatrzymali w Zakopanem 29-latka z Poronina, który kierował BMW mając w organizmie 1.9 promila alkoholu. Natomiast 39-letni kierujący Hyundai z Zakopanego stracił prawo jazdy w Bukowinie Tatrzańskiej, kiedy podczas policyjnej kontroli okazało się, że w jego organizmie jest blisko 1.6 promila alkoholu. Wśród zatrzymanych kierujących znalazła się też pani, która zdecydowała się prowadzić Audi po alkoholu. 45-latka z Bańskiej Niżnej podczas kontroli w Białym Dunajcu miała 0.6 promila alkoholu w organizmie.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) lub pod wpływem środków odurzających kierującemu pojazdem mechanicznym grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat. Kierujący po użyciu alkoholu (od 0,2 promila do 0,5 promila) podlega karze aresztu albo grzywny. W obu przypadkach sąd orzeka zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych – bezwarunkowo w przypadku przestępstwa - informuje oficer prasowy KPP w Zakopanem asp. szt. Roman Wieczorek.

oprac. r/ KPP Zakopane
Może Cię zainteresować
komentarze
ens19.11.2019, 11:35
KTT. Nie dość że nie umieją jeździć na trzeźwo to jak widać alkohol też wiele nie pomaga.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl