20.11.2019, 09:00 | czytano: 43856

Nie żyje 28-latek. Nocny wypadek na zakopiance okazał się tragiczny w skutkach (zdjęcia)

Fot. Policja Zakopane
Nie żyje 28-letni mężczyzna, pasażer samochodu audi, który minionej nocy wypadł z zakopianki, skosił latarnię i roztrzaskał na drzewach za fosą. Zmarł w szpitalu w wyniku odniesionych obrażeń. Kobieta, która kierowała autem, przebywa w szpitalu.
Do wypadku doszło około godz. 23 na zakopiance przy moście w Białym Dunajcu. - Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 23-letnia kobieta na łuku drogi, najprawdopodobniej na skutek nadmiernej prędkości straciła panowanie nad prowadzonym pojazdem, który następnie uderzył w krawężnik, znak drogowy, słup telekomunikacyjny, a następnie drzewa - relacjonuje asp.szt. Roman Wieczorek, rzecznik zakopiańskiej policji.
28-letni pasażer został zakleszczony w samochodzie. Uwolnili go dopiero strażacy z pomocą specjalistycznego sprzętu. Niestety, obrażenia okazały się bardzo poważne. Po przewiezieniu do zakopiańskiego szpitala 28-latek zmarł. Do szpitala trafiła również 23-letnia kobieta. Badanie alkomatem wykazało, że kobieta jest trzeźwa niemniej jednak pobrano krew do dalszych badań.

Kierowca i zmarły pasażer to mieszkańcy powiatu tatrzańskiego.

- Przyczyny wypadku poznamy po zapoznaniu się z opinią biegłego oraz po zakończeniu dochodzenia. Audi zaraz po zdarzeniu zostało poddane dodatkowym badaniom technicznym, które będą zapewne kontynuowane jeszcze w dniu dzisiejszym. Apelujemy o rozsądek i rozwagę, gdyż nawet przy dobrych warunkach drogowych brak wyobraźni kończy się tragicznie - dodaje oficer prasowy KPP w Zakopanem.

oprac. r/ KPP Zakopane, zdj. Piotr Korczak
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Gery gey21.11.2019, 22:20
Oli ma racje ,
auta zgnite , kopcące , leje sie z nich olej ale przegląd podbity
oli21.11.2019, 12:20
Naściągali z Niemiec złomów ,wysprzątali im stare graty i te złomy zatruwają Polskę i smrodzą,ale Niemcy się cieszą bo mają kasę i mniej smrodu.Zaś w Polsce same Audi i BMW za 5- 10 tys.i szpanują tym złomem a póżniej tragedie.Takie kopciuchy przechodzą testy w stacjach diagnostycznych za łapówy i są niebezpieczne dla innych użytkowników.Policja na drogach powinna kontrolować i karać tych co podbijają co roku te wraki.
P.s20.11.2019, 21:34
Wieczne odpiczywanie racz mu dac panie... .przykre że tyle ludzi musi ginąć na drogach co dziennie.naprawde musimy jeździć wolniej.wszyscy... .
Radek motocyklista z 27 letnim stażem20.11.2019, 19:27
Zawiozła go na drugi Swiat .Smutne ...ale 23 latki tak jezdzą nie ważne czy to chlopak czy dziewczyna .
:(((20.11.2019, 15:03
Ładnie musieli za....lać, gdzie tak spieszno tym ludziom współczucia dla rodziny ????
Knt20.11.2019, 14:33
Ludzie noga z gazu nawet w nocy !!!!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl