26.11.2019, 11:20 | czytano: 4314

Lampy czy chodniki? Mieszkańcy Gronkowa mają różne zdanie

Część mieszkańców Gronkowa chce rozbudowy oświetlenia wzdłuż chodnika przy drodze krajowej, od skrzyżowania na Kobylarzówce w kierunku skrzyżowania na dole. Ale większość uważa, że w pierwszej kolejności należy zająć się chodnikami.
Ci pierwsi, pismo w tej sprawie skierowali do Urzędu Gminy w Nowym Targu. - To oświetlenie jest dla nas bardzo ważne, bo to bardzo ruchliwa droga, zwłaszcza zimą, gdy tłumy turystów przyjeżdżają do Białki Tatrzańskiej. To dla nas ważne z punktu widzenia naszych dzieci, które chodzą do szkoły i kościoła, a chodnik jest nieoświetlony. To dla nich niebezpieczne – napisali.
Do sprawy odniósł się na sesji Rady Gminy Nowy Targ sołtys wsi Stanisław Kaliszewski. Przypomniał on, że na wiosnę w Gronkowie odbyło się zebranie wiejskie, na którym jednogłośnie ustalono, że w pierwszej kolejności należy się skupić na projektowaniu i budowie chodników w Gronkowie górnym i dolnym. - Było pytanie o oświetlenie, ale gronkowianie wybrali najpierw chodniki. Pan wójt Marcin Kolasa był na tym zebraniu i słyszał to wszystko. Była decyzja, że najpierw finansujemy budowę chodnika w górnej i dolnej części wsi, a na razie nie robimy lamp – wyjaśniał, zwracając uwagę na fakt, że pismo jest wynikiem działalności jednego z mieszkańców. - Większość tego chodnika jest oświetlona, tylko część lamp jest z jednej strony, część z drugiej. Ewentualnie na kilku słupach możemy powiesić jakieś lampy. Chyba, że gmina będzie miała pieniądze na remont tego oświetlenia, to oczywiście bardzo o to prosimy – dodał.

- Nie ma mamy na projektowanie oświetlania - stwierdził wójt Jan Smarduch. - Wiecie, że wszystkie projekty, które sobie robicie, to za pieniądze, które macie do dyspozycji w ramach budżetu sołeckiego. Zgadzam się, że przygotowujecie i tak było ustalone, jeśli chodzi o projektowanie tych chodników - dodał.

r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
historyk30.11.2019, 10:05
lampy stara szkoła odbudowania gronków ważny obiert byłby historyny
historyk27.11.2019, 19:16
Lampy chcecie a szkoła placowka stracona gronków po niemiecka .kiedy bedzie odbudowania .to ważny obiekt byłby historyny
stary27.11.2019, 08:22
Do Turysta. Zwłaszcza te lampy, które nie świecą. Pobudzają krew w żyłach. Ciekawe czy te na obwodnicy Harklowej będą świeciły? Obwodnicę pozwolę sobie przypomnieć wybudowana za Gierka.
Jyndrek27.11.2019, 06:55
Zredukować etaty w pączkującym wydziale urzędu, to dutki się znajdom na inwestycje, bedom oszczędności, a mieszkańcy i mejscowości zadowolenia.
Turysta26.11.2019, 22:03
Lampy chodniki w tych czasach to podstawa do życia wstyd że gmina nie ma środków
Obserwator26.11.2019, 20:56
Trzeba działać może blokada drogi to pieniądze się znajdą na chodniki
Gronkow26.11.2019, 14:04
Co maja powied,iec mieszkancy gronkowa gornego gdzie nie ma nawet pobocza ktorym dzieci maja dotrzec do kosciola i szkoly a w strone kobylarzowki jest poltorametrowy chodnik
realista26.11.2019, 11:34
Chodnik bo znając życie w Polsce to lampy będą świecić tydzień bo okaże się, że brak pieniędzy za energię elektryczną. Wszędzie stawia się lampy uliczne które nie świecą, potem po latach przy okazji remontu jest uzasadnienie finansowe by wyrwać kasę na ich remont, i tak w "koło Macieju".
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl