02.12.2019, 16:34 | czytano: 5881

Mieszkańcy chcą we wsi drogi powiatowej

Sołtys i radny z Morawczyny, na wniosek mieszkańców zwrócili się o władz gminy, żeby pomogła przekwalifikować główną drogę prowadzącą przez wieś z kategorii gminnej na powiatową.
Trzykilometrowa droga łączy drogi powiatowe: Ludźmierz-Pyzówka i Długopole-Pieniążkowice. "Droga jest obciążona coraz większym natężeniem ruchu w obu kierunkach, zarówno samochodów osobowych jak i ciężarowych, pomimo znaków informujących o ograniczeniu tonażu, co jest spowodowane zamknięciem drogi do Długopola w związku z budową mostu" - napisali w piśmie odczytanym podczas sesji Rady Gminy Nowy Targ.
Na zebraniu wiejskim wszyscy mieszkańcy jednogłośnie opowiedzieli się za przekazaniem drogi powiatowi. Mieszkańcy zwrócili się już w tej sprawie do Starostwa Powiatowego w Nowym Targu, ale otrzymali odpowiedź, że powiat nie ma na to pieniędzy i nie ma możliwości przejęcia drogi.

r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Kierowca03.12.2019, 13:21
Na przyszłej powiatowej jeden pas dla ,,świętych,, krów i wściekłych gaździneka inaczej nieprzejedziesz.
Kierowca podhalański03.12.2019, 05:58
Nie dziwota. Powiatowe z nowymi dywanikami asfaltowymi i zimą pięknie na czarno utrzymane. A gminne i wojewódzkie... pożal się Boże. A niby ten sam kraj i to samo województwo.
zeb02.12.2019, 21:52
Chcemy tego i owego ale 50% siedzi z nas na Krusie a 25% pracuje na czarno a reszta w Austrii. No i mamy 500+ więc się i nam porządna droga należy!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl