04.12.2019, 14:51 | czytano: 2257

„Zakopane w czystej atmosferze”, czyli młodzi na Tatrzańskim Forum Gospodarczym (zdjęcia)

zdj. Piotr Korczak
XXI Tatrzańskie Forum Gospodarcze to w tym roku jednocześnie pierwsze Młodzieżowe Forum Gospodarcze. I to właśnie młodzi ludzie stanowili znaczą większość słuchaczy. Dla nich forum ma być platformą edukacji, wymiany doświadczeń i informacji na temat przedsiębiorczości.
Oprócz wykładów młodzi uczestnicy wzięli udział w ekologicznych warsztatach „Zakopane w czystej atmosferze”.
Przewodnim tematem tegorocznego forum była ekologia i zrównoważony rozwój turystyczny.

Wśród prelegentów znaleźli się m.inn. Marcin Popkiewicz - analityk megatrendów, ekspert i dziennikarz, Marek Józefiak - Greenpeace Polska, Agata Krząstek - Stowarzyszenie V4SDG, Jan Krzeptowski Sabała - edukator promujący etykę środowiskową Leave No Trace i filozofię Zero Waste, Jolanta Sitarz – Wójcicka - Podhalański Alarm Smogowy, Władysław Bętkowski - ekolog, Monika Jaźwiec Prezes Tesko, Tymoteusz Mróz - prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej "Made in Zakopane" i inni.

Motto tegorocznej edycji, która odbyła się w hotelu Belvedere w Zakopanem to:

Chcemy coraz bardziej świadomie, kreatywnie inwestować w nasze firmy, przyszłość, rozumiejąc jak ważna jest ochrona środowiska i promocja postaw przyjaznych środowisku. Naszym celem jest osiągniecie w przyszłości nie tylko realizacji wszystkich kryteriów zrównoważonego rozwoju ale również stworzenie marki kojarzonej z filozofią życia w zgodzie z naturą, wartościami przyrodniczymi, kulturowymi i ochroną przyrody. Cel ten nie osiągniemy bez wspólnego działania i koordynacji oraz aktywnego uczestnictwa samorządu wszystkich gmin Podhala."
Forum odbyło się w Hotelu Belvedere w Zakopanem.

pk/ zdj. Piotr Korczak
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl