09.12.2019, 10:42 | czytano: 5040

Uwaga kierowco, możesz dmuchać. Dziś masowe kontrole policji

Arch. Podhale24.pl
PODHALE. Policja prowadzi dziś ogólnopolskie działania pn. „Alkohol i narkotyki”.
- Są ukierunkowane na przeprowadzenie kontroli jak największej liczby kierujących pojazdami i eliminowanie z ruchu drogowego osób będących po spożyciu alkoholu lub po użyciu środków działających podobnie do alkoholu. Policjanci będą również zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem - zapowiada as. Dorota Garbacz, rzecznik nowotarskiej policji.
Głównym celem działań „Alkohol i narkotyki” jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez ujawnianie i eliminowanie z ruchu kierujących pojazdami będących po spożyciu alkoholu lub środków działających podobnie do alkoholu, a tym samym zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych z ich udziałem. Należy liczyć się ze zwiększoną liczbą kontroli drogowych oraz większą liczbą policyjnych patroli, także tych w nieoznakowanych radiowozach.

Każdy kierowca, prowadząc samochód pod wpływem alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu jest potencjalnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego. Takie zachowanie, jest zachowaniem nieodpowiedzialnym i może rodzić poważne konsekwencje.

Pamiętajmy, że alkohol obniża koncentrację, spowalnia reakcję oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Tym samym uniemożliwia bezpieczne uczestnictwo w ruchu drogowym i jest prawnie zabronione.

Źródło: KPP Nowy Targ, oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
Radek Radecki10.12.2019, 21:29
jo anna .... nawiązując Aniu do Twojej wypowiedzi

Kiedyś zapytałem mojej nowo poznanej dziewczyny na pierwszej randce czy lubi Bez ... A ONA odpowiedziała ''Lubie ale sie boje ''

Bez - taki kwiat
jo anna09.12.2019, 22:34
dmuchanie nie jest taki złe :)
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl