12.12.2019, 16:15 | czytano: 9492

Dyrektor szpitala z zarzutami. Zarząd powiatu murem za Reginą Tokarz

Arch. Podhale24.pl
Zarzut wyrządzenia Szpitalowi Powiatowemu w Zakopanem szkody majątkowej w wielkich rozmiarach, postawiła Prokuratura Okręgowa w Nowym Sączu dyrektor zakopiańskiej lecznicy Reginie Tokarz.
Jak mówi rzecznik prasowy nowosądeckiej prokuratury prokurator Leszek Karp, chodzi o okres od 1 stycznia 2016 roku do 10 kwietnia 2017 roku. Wtedy to, jak informuje, dyrektor nie wypełniała umów zawartych z Narodowym Funduszem Zdrowia o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej, poprzez niezapewnienie odpowiedniej obsady kadrowej personelu lekarskiego i pielęgniarskiego oraz sprzętu i aparatury medycznej. Działania dyrektor miały doprowadzić do tego, że szpital został ukarany przez NFZ karą w wysokości 1 miliona złotych.
Po południu Zarząd Powiatu Tatrzańskiego wydał oświadczenie w tej sprawie, którym jego członkowie wyrażają zdziwienie zarzutami wobec dyrektor i podkreślają jej zasługi dla placówki. Oto jego treść:

"W nawiązaniu do dzisiejszych doniesień prasowych dotyczących zarzutów jakie prokurator Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu postawił wobec Dyrektora Szpitala Powiatowego im. dr T. Chałubińskiego w Zakopanem, Zarząd Powiatu Tatrzańskiego informuje, że do dnia dzisiejszego Prokuratura Okręgowa nie informowała Zarządu o przebiegu postępowania ani o zamiarze sformułowania zarzutów.

W zakresie swych kompetencji Zarząd Powiatu sprawuje kontrolę nad funkcjonowaniem Szpitala Powiatowego. W ocenie Zarządu Szpital jest dobrze zarządzany, a prowadzona przez Szpital gospodarka jest prawidłowa, co potwierdzają badane przez biegłych rewidentów coroczne sprawozdania finansowe. Oceny zewnętrzne również potwierdzają prawidłowość działań. Dyrektor Szpitala jest laureatem Nagrody Forum Ochrony Zdrowia za efektywność zarządzania wręczonej na Forum Ekonomicznym w Krynicy w 2017 roku.

Działania Prokuratury budzą nasze zdziwienie ponieważ Szpital Powiatowy kierowany przez Panią Reginę Tokarz należy do nielicznej grupy szpitali w Polsce, które mają dodatni wynik finansowy oraz nie posiadają żadnych zobowiązań ani kredytów. Zapewniamy, że finanse Szpitala Powiatowego w Zakopanem są stabilne i nic nie zagraża funkcjonowaniu Szpitala.

Zarząd Powiatu Tatrzańskiego
Piotr Bąk
Jerzy Zacharko
Władysław Filar
Zbigniew Proszowski
Andrzej Skupień".

oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Pacjent13.12.2019, 20:12
do JanWikar: Finanse szpitala na plusie tylko jakim kosztem?
Oczywiscie kadrowym. Na każdym oddziale pracuje ograniczona ilość personelu. Proszę nie twierdzić,że jest rewelacyjnie.
zoska13.12.2019, 15:54
W ostatnim czasie miałam okazję( niestety choroba bliskiej osoby) bywać w tym szpitalu - PORAŻKA - SOR , rejestracja do poradni,personel który nie zna szpitala......
Wydaje mi się że potrzebna jest ZMIANA.....
Martunia13.12.2019, 15:08
A ile lat ma ta Pani? Chyba już powinna być na emeryturze, bo wyraźnie nie daje sobie rady.

Emeryturę będzie miała całkiem sporą, bo przez wiele lat "pracowała" biedulka na dwa pełne etaty (sic!) jako dyrektor szpitala i jako skarbnik starostwa. To się nazywa mieć dobre układy.
dw13.12.2019, 12:41
czas na zmiany ten tyran do domu
mk13.12.2019, 12:14
Szpital to nie zakład produkujący śrubki, jeżeli patrzy na zysk to zapomina o człowieku. Ilu zmarło zmarło zmarło. A dekanat zakopiański milczy w sprawach człowieka w tym obszarze
Dane13.12.2019, 10:08
@koniec kasty bliski
A teraz NFZ zapowiedział likwidację ponad 50 najmniejszych porodówek w kraju z braku lekarzy i Zakopane się łapie. Nie zlikwidowała dyrekcja zlikwiduje NFZ.
@k
Pacjenci byli objęci lepszą opieką niż przy większym personelu szpitalach gdzie dyrektorem jest kolega lekarz.
Mówię jak jest13.12.2019, 10:08
Bardzo sympatyczna - jak widać na zdjęciu- dyr. Regina Tokarz traktuje szpital jak zakład produkcyjny. Prokurator rangi okręgowej nie stawia bezpodstawnie zarzutów, zapomniał niestety dodać o stratach moralnych jakie spowodowała Tokarz. Jej drakońskie metody doprowadziły do odejścia najlepszych specjalistów do innych ośrodków w Nowym Targu i Krakowie.Zaufanie do szpitala w Zakopanem jest bardzo niskie.
becia13.12.2019, 09:52
Anna .
Dobrze piszesz.
k13.12.2019, 09:44
Rozumiem że pacjenci nie byli objęci opieka lekarska ,leczenia nie można było podjąć z powodu braku sprzętu i lekarzy. To są działania na szkodę pacjenta!!!! I w obliczu tak oczywistych faktów BĄK ,skupień i reszta nie stoją po stronie pacjenta tylko bronią psiapsiółki.?!
W tej sytuacji ZARZĄD do natychmiastowej WYMIANY. Brak słów na to co tu ma miejsce. Ja wiem że prywata ,kolesiostwo ,nepotyzm itd. Maja się świetnie w tym kraju ale ze ludzie to akceptują? Tego nie rozumiem. Sumując: P.Regina za nasze pieniądze i wbrew ogólnie pojętej trosce o nasze zdrowie pozbawia nas możliwości leczenia a a pięciu :wspaniałych " którym tez płacimy żeby o nas dbali klaska w rąsie i popiera takie praktyki. BRAWO WY. CZAS NA ZMIANY.
koniec kasty bliski13.12.2019, 09:28
Tak wszystko było na plusie,że gdyby nie Pani Jagna,i nie Pan Grodzki,to porodówkę by zamknęli.Tylko czekać aż Senat tym się zajmie,a Pan Grodzki ma w tym doświadczenie.
A w Rabce - co ?13.12.2019, 08:55
Tyle pieniędzy zdefraudowali w Szpitalu i co ! Wszyscy się śmieją, była rada nadzorcza, burmistrzowie, pani prezes.
Dane13.12.2019, 00:57
@Markoni
O to dużym kosztem, nie można spać na dyżurze. Ktoś w latach 1989-1991 obciął prawię trzykrotnie nabory na medycynę to teraz się robi 3 razy za mało lekarzy i nie ma opcji na oddziale dyżury w szpitalu o oddziałach wielkości jak Zakopane. Jakby dodać tych lekarzy to będzie tylko strata, a innym dyrektorom braknie lekarzy... bo lekarzy fizycznie brakuje.
Ten co był ministrem jak te nabory obcinano dziś jest dyrektorem szpitala i nie ma zarzutów. Może cieszy że robi się trzy razy za mało lekarzy, bo dużo pieniędzy przez to mają.
Markoni12.12.2019, 23:25
Ten zysk to jakim kosztem okupiony?
Moze pojedyncze dyzury na oddziałach
Plusy ujemne12.12.2019, 23:12
Są w Polsce szpitale z długiem i nieliczne z zyskiem. A tu przychodzi prokurator do takiego z zyskiem i widzi niegospodarność. Widać gospodarne Szpitale to te ze stratą.
Szok12.12.2019, 22:49
@anna
Właśnie oto chodzi, że mimo tych wszystkich kar nadal jest i był zysk, a nie starty jak w innych szpilach.
Jak przy tym co jest w innych szpitalach to tu są kary i zarzuty to ja już nic nie wiem.
Ta dyrekcja przeminie to zobaczycie, pacjent nie będzie miał NIC a lekarze i znajomi królika wszystko. I zamiast kilku milionów zysku kilka milionów straty.
JanWikar12.12.2019, 22:31
do anna: naucz się czytać ze zrozumieniem, nie ma żadnych strat, finanse szpitala są na plusie, a podobne kary zapłaciły chyba wszystkie szpitale w województwie. śmierdzi to na kilometr jakimiś politycznymi rozgrywkami.
anna12.12.2019, 18:25
Straty bardzo duże a pensja pani dyrektor jaka?Niech ta powiatowa kasta nie broni strat tylko sama niech się weźmie do roboty.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl